fasia
27.12.04,19:19
Chcem Vás tu poprosiť o radu. Existuje na Všeobecnej zdravotnej inštitút "odpustenia penálov" za oneskorenie platenie povinného poistného? Aké podmienky treba splniť? Máte s tým niekto konkrétne skúsenosti?

Ďakujem

Monika
Richard
27.12.04,22:30
presunul som tému do mzdového účtovníctva...
prosím nedávať otázky do aktualít....
bepo
28.12.04,11:48
Ja mám skúsenosť že keď v 1995 sme omylom poslali o 1000 Sk menej a účtovníčka to nezistila,pred pol rokom sa ozvali aj s penále 4300 Sk.Skúšali sme všetko možné,miesto súdu rozhoduje sama poistovňa a miesto exekučného príkazu slúži rozhodnutie zdravotnej poistovne takže asi za 3 mesiace bolo po všetkom aj so stiahnutím z účtu.Môžme ísť tak akurát na lampáreň.Najlepšie je nezaplatiť 200 mil Sk ako Majský,vytunelovať firmu a nemáš problémy.
gabri
28.12.04,12:21
Neviem ako je to vo VšZP, ale s ostatnymi poisťovňami mám príjemnejšie skúsenosti-väčšinou raz za nejaké obdobie-3 roky-penale odpušťajú, alebo sa pokúsia nejako vyjsť v ústrety-spravia to akože sme sa samopenalizovali, alebo vyberu čo najnižšie penále a potom dajú možnosť sa odvolať-a to som teraz mala kontroly okrem spoločnej a všeobecnej odvšadial. :)
rosemary
28.12.04,12:23
My sme zasa mali problém s úradom práce. Poctivo sme odvádzali na druhý deň po prevode výplat na účty zamestnancov. Mzdárka na výkaz napísala dátum, kedy sme poistenie dali na úhradu z účtu. Po piatich rokoch nám prišiel výmer na úroky z omeškania, lebo dátum na výkaze im nesedel s dátumom kedy mali príspevky v nezamestnanosti pripísané na účet. Nepomohlo nám žiadne preukazovanie našej pravdy, lebo im to vygeneroval počítač. Pani nám potom poradila, aby sme uvádzali dátum na výkaze o týždeň neskôr. Takže sme vlastne mali cigániť, aby sme neplatili úrok z omeškania.
bepo
28.12.04,12:34
bola to vzájomná životná- v poistovni to museli hneď v ten mesiac zistiť že sme poslali o 1000Sk menej ako na výkaze a okamžite sa ozvať.A pri samopenalizovaní máš polovičné penále-takže 2150 Sk.Z 1000Sk je penále 4300Sk-9 rokov je 9 rokov.A odpustiť nechceli nič.
luebchenko
29.12.04,09:05
Nám Dôvera nejaké tie korunky (do 1000,-) na slušné požiadanie, s poukazom na našu platobnú disciplínu, odpustilahttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.