m_peter
10.01.07,16:54
Caute,
chcel by som sa Vas opytat, aky mate nazor ak niekto poznate alebo popripade vlastnite LCD monitor SAMSUNG 940BW - oplati sa ho kupit alebo mam rozmyslat nad niecim inym?
Dakujem pekne
Madam Kurie
10.01.07,16:43
T----------------------? ------------------- ?
Lcd - akékoľvek , by som v tejto dobe nekupoval , pretože ešte u nás nebeží vysielanie TV v takom rozlíšení aby bol obraz pozerateľný !!! Iba ak by sa sa človek rád díval na štvorčekovanie. Lcd sú dobré na sledovanie filmu z DVD . Ak sa rozbehne digitálne vysielanie , potom by som o tom uvažoval
accad
10.01.07,16:59
Ja mám monitor LCD Samsung 173 P a som s ním spokojná. Určite šetri pri práci oči a priestor. Dúfam, že som správne pochopila, že sa jedná o PC monitor a nie LCD TV.
Madam Kurie
10.01.07,17:17
...ach ospravedlňujem sa ! V rýchlosti som uvažoval nad príliš veľkou obrazovkou. Táto má 19 palcov. Pravdaže je dobrý. Má vynikajúcu odozvu - 4m/s. Je to výborné pri hrách i videu. Pri kúpe je dobré si prezrieť celú plochu a pozrieť či nie sú vadné niektoré "zobrazovacie body ". Norma je myslím 5 ks.
Marianna01
10.01.07,17:20
No ja neviem, ale keď sa niekto pýta na LCD MONITOR, nemá zrejme na mysli televízor, aspoň dľa mňa...
A LCD monitor nie je až taká strašne náročná (finančne) záležitosť, aby sme si mysleli, že sa niekto chvastá.
Skús napísať parametre, z toho sa dá vyčítať, či je to dobrý monitor.
Madam Kurie
10.01.07,17:33
parametre - sú veľmi dobreéé.
Krátky popis: 0.285 pixel pitch, 81kHz, native res. 1440 x 900, Contrast 500:1, Brightness 300 cd/m2, response time 4ms, uhol viditeľnosti 160°/ 160°, vstupy D-SUB a DVI-D, TCO03, RGB a DVI kábel, HAS, strieborné prevedenie Kompletný popis: Hlavné funkcie: MagicBright 2: funkcia MagicBright poskytuje 6 režimov pre optimálne zobrazenie: Text, Internet, Hry, Šport, Film a Užívateľské nastavenie. Nech teda pracujete s textovým dokumentom, surfujete po internete alebo sledujete pohybujúcu sa grafiku, bude úroveň jasu vždy nastavená tak, aby zážitok zo sledovania diania na monitore bol čo najkvalitnejší MagicTune: Tento softvér má všetky funkcie pre úpravu obrázkov, vrátane jasu, kontrastu a farebných vrstiev, ovládané jednoducho kliknutím myši. Úzky rámik, DVI (HDCP), Mechanický prepínač ( len HAS) Horizontálna frekvencia (kHz): 30-81 Vertikálna frekvencia (Hz): 56-75 Typ videosignálu: Analóg RGB, DVI Digital Link: TMDS Vstupné konektory: 15 pin D-sub, DVI-D Typ synchronizácie: Separate H/V, Composite, SOG Veľkosť: 19" Wide Rozlíšenie: 1440 x 900 Rozstup bodov (mm): 0,285(H) x 0,285(V) Svietivosť (typ.): 300 cd/m2 Kontrast (typ.): 500 : 1 Uhol pohľadu (H/V): 160° / 160° (CR>5) Doba odozvy (ms) (typ.): 4 Podporované farby: 16,2 mil. Volitelný USB rozbočovač: Nie Multimediálne reproduktory: Nie Napájanie: Pohotovostný režim: 42 W (max.) Režim DPMS: <1 W Typ: Vstavané Plug & Play: DDC 2B Podpora Mac: Nie TCO: TCO'03 Stojan: Ergonomic HAS (80 mm) - Výškovo nastaviteľný s funkciou , Sklopný Súprava pre montáž na stenu: VESA 75 mm Rozmery so stojanom (ŠxVxH): 439 x 327.3 x 200 mm (HAS) 439 x 360.7 x 200 mm (Simple) Hmotnosť (set): 5,6 kg (HAS) 4,2 kg (Simple)
Marianna01
10.01.07,17:45
parametre - sú veľmi dobreéé.
Krátky popis: 0.285 pixel pitch, 81kHz, native res. 1440 x 900, Contrast 500:1, Brightness 300 cd/m2, response time 4ms, uhol viditeľnosti 160°/ 160°, vstupy D-SUB a DVI-D, TCO03, RGB a DVI kábel, HAS, strieborné prevedenie Kompletný popis: Hlavné funkcie: MagicBright 2: funkcia MagicBright poskytuje 6 režimov pre optimálne zobrazenie: Text, Internet, Hry, Šport, Film a Užívateľské nastavenie. Nech teda pracujete s textovým dokumentom, surfujete po internete alebo sledujete pohybujúcu sa grafiku, bude úroveň jasu vždy nastavená tak, aby zážitok zo sledovania diania na monitore bol čo najkvalitnejší MagicTune: Tento softvér má všetky funkcie pre úpravu obrázkov, vrátane jasu, kontrastu a farebných vrstiev, ovládané jednoducho kliknutím myši. Úzky rámik, DVI (HDCP), Mechanický prepínač ( len HAS) Horizontálna frekvencia (kHz): 30-81 Vertikálna frekvencia (Hz): 56-75 Typ videosignálu: Analóg RGB, DVI Digital Link: TMDS Vstupné konektory: 15 pin D-sub, DVI-D Typ synchronizácie: Separate H/V, Composite, SOG Veľkosť: 19" Wide Rozlíšenie: 1440 x 900 Rozstup bodov (mm): 0,285(H) x 0,285(V) Svietivosť (typ.): 300 cd/m2 Kontrast (typ.): 500 : 1 Uhol pohľadu (H/V): 160° / 160° (CR>5) Doba odozvy (ms) (typ.): 4 Podporované farby: 16,2 mil. Volitelný USB rozbočovač: Nie Multimediálne reproduktory: Nie Napájanie: Pohotovostný režim: 42 W (max.) Režim DPMS: <1 W Typ: Vstavané Plug & Play: DDC 2B Podpora Mac: Nie TCO: TCO'03 Stojan: Ergonomic HAS (80 mm) - Výškovo nastaviteľný s funkciou , Sklopný Súprava pre montáž na stenu: VESA 75 mm Rozmery so stojanom (ŠxVxH): 439 x 327.3 x 200 mm (HAS) 439 x 360.7 x 200 mm (Simple) Hmotnosť (set): 5,6 kg (HAS) 4,2 kg (Simple)

toto boli parametre (vyznačené v citácii), ktoré boli dôležité pre nás s manželom na pracovný LCD
m_peter
10.01.07,18:15
dakujem za vsetky prispevky! LCD monitor som myslel monitor k PC, LCD monitor nemyslim ze je televizor :-) Ale v kazdom pripade sa ospravedlnujem za mozno nepresne popisanie otazky
olidu
10.01.07,19:05
Ja som si kupila na vianoce monitor s TV tunerom Samsung 940 MW, zaujimave bolo, ze sa vyraba na Slovensku ale zohnala som ho v Brne za ovela lepsiu cenu ako ponukali slovenske obchody. Je ozaj super mozem pracovat a zaroven sledovat Tv ma to aj PIP a mnoho inych vyhod som spokojna ak chces adresu napis
olidu
m_peter
10.01.07,19:54
ano olidu poprosil by som o adresu - dakujem. Este by som mal jednu otazocku, bude mi postacujuca graficka karta NVidia GeForce 5200 128MB? Ak to bude niekto z Vas vediet budem rad a budem cakat na odpoved. Inak ste vsetci super!!!!
Madam Kurie
11.01.07,05:32
Na tejto adrese je jedna cena pre Samsung 940BW-Wides19"LCD :http://www.computershop.sk/?Mode=Sti&StiId=41204

Skontroluj si ....
Grafika na kancelárske veci je až vynikajúca.
Hry sú o tom , že každým dňom sa vylepšuje vykresľovanie a z toho dôvodu musí rásť výkon Grafiky i samotného procesora. Pre hry sú teraz aktuálne grafické karty s PCI Express slotom , tie staršie sú s klasickým AGP...
Takže , m Peter - si hráč ?
jojom
25.01.07,10:57
Doporučujem Vám ešte dve podstané maličkosťi pri kúpe LCd monitora, prvá: je rozdiel medzi dynamickou a statickou odozvou monitora, a druhá: 65 milónov farieb ( ako uvádzajú niektorý vyrobcovia )je doslova na figu keď ľudské oko toľko farieb nedokáže rozoznať. Ale k otázke, ja mám Samsung ( síce 17 " )už ca. 2 roky a som s ním maximálne spokojný aj pri hraní aj pri práci. A túto značku vrele doporučím.
Braňo
25.01.07,11:08
V práci máme LCD značky Hewlett Packard 15" a doma mám značku BENQ 19-palcový. Obraz na BENQ je podstatne krajší.
empty
28.01.07,14:26
no aj eizo monitor zo slabeho modelu je slabsi ako niektory samsung, to sa takto nemoze brat, ze HP je lepsie od samsung, je rozdiel ci sa kupuje 15-17ka do domu alebo 17-19 do firmy za 30 000 ;)


keby domov staci aj 15 podla toho co robis a rozhodne nekupovat z tesca a tak za 5000 to radsej uz zaplatit do 10 000 za nejaku 17ku z lepsieho mainstreamu.

alebo notebook za 15 a mate k obrazovke hned aj solidny pocitac :)
Stefanredko
28.01.07,19:55
ja mam už 1 rok ACER AL1951b 19" a som s nim veľmi spokojný. Hry, kancelária.... všetko vyhovuje a najmä to, že je 19". Plochu mám 1280x1024, čiže internet, sledovanie TV, chatovanie + nejaké dokumenty, to všetko mam "pod dohľadom". Takže žiadne prekrývanie sa okien, ale pekne rozmiestnené.
Chobot
29.01.07,08:18
Caute,
chcel by som sa Vas opytat, aky mate nazor ak niekto poznate alebo popripade vlastnite LCD monitor SAMSUNG 940BW - oplati sa ho kupit alebo mam rozmyslat nad niecim inym?
Dakujem pekne

Ja chcem pre syna kúpiť Samsung 940MW. Je to v podstate ten istý, len má navyše zabudovaný TV tuner, takže vrelo doporučujem. orovnával som viaceré monitory a tento mi vyšiel v pomere cena/parametre najlepšie.
m_peter
04.02.07,17:57
dakujem vsetkym, ktori prispeli do tejto casti diskusie. Uz mam doma spominany SAMSUNG 940BW a som s nim spokojny nadmieru. Ziadny vypaleny pixel, dobry uhol pohladu aj z vysky, z boku. vrelo doporucujem vsetkym, ktori sa v buducnosti chystaju kupovat novy monitor!
:)
STRELEC
04.02.07,18:10
Ten TV-tuner je analog alebo snáď už digitál? Cena?
m_peter
04.02.07,20:31
940BW nema tv tuner ale vystup na graficku ma aj analog aj digital
eva100
05.02.07,07:41
Ja som si kupila na vianoce monitor s TV tunerom Samsung 940 MW, zaujimave bolo, ze sa vyraba na Slovensku ale zohnala som ho v Brne za ovela lepsiu cenu ako ponukali slovenske obchody. Je ozaj super mozem pracovat a zaroven sledovat Tv ma to aj PIP a mnoho inych vyhod som spokojna ak chces adresu napis
olidu

Prosim Ta kde si kupila to lcd v Brne a v akej cena. Chcela by som si ho tiez kupit.
mickeynator
06.02.07,09:14
najdolezitejsou je pre hraca rychlost odozvy, pre vsetkych velkost obrazovky a rozlozenie (ci je normalny 4:3 alebo sirokouhly), dalej pre ludi, ktori robia s papiermi, ci sa da otocit na vysku (vtedy krasne vidiet celu A4 na obrazovke) a podobne, zalezi len a len na tom, kde ho chcete pouzivat:cool:
Chobot
07.02.07,10:35
Ten TV-tuner je analog alebo snáď už digitál? Cena?

V technických špecifikáciách uvádzajú, že je HDTV ready. Ale to ma teraz ešte netrápi, veď kým začne digitálne vysielani, prejde ešte pár rôčkov. Zbytočne veľká histéria je okolo digitálneho vysielania.

Cena - kupujem to v AGEMe, kde to vyjde na 10.700,- SKK. Inde je cena okolo 11.500 a viac.
mickeynator
07.02.07,12:00
V technických špecifikáciách uvádzajú, že je HDTV ready. Ale to ma teraz ešte netrápi, veď kým začne digitálne vysielani, prejde ešte pár rôčkov. Zbytočne veľká histéria je okolo digitálneho vysielania.

Cena - kupujem to v AGEMe, kde to vyjde na 10.700,- SKK. Inde je cena okolo 11.500 a viac.
ja zvyknem nakupovat v BGS, rozdiel medzi agemom a bgs je: v ageme nieco reklamovat, dakujem, maju nenormalne pomaly reklamacny proces a kopu krat sa nepodarilo dostat k tovaru aj po vyse mesiaci, kedy by som uz mal dostat peniaze, raz ma ich partner vysmial "tak na mna zavolajte policiu, ale ja vam peniaze nedam ani novy kus" ...
odvtedy u nich kupujem maximalne obaly na cd a konektory na sietove kable :---

a co sa tyka ceny, vyjde na 10.700 bezmala tiez, cize nie je o com
Chobot
07.02.07,12:25
ja zvyknem nakupovat v BGS, rozdiel medzi agemom a bgs je: v ageme nieco reklamovat, dakujem, maju nenormalne pomaly reklamacny proces a kopu krat sa nepodarilo dostat k tovaru aj po vyse mesiaci, kedy by som uz mal dostat peniaze, raz ma ich partner vysmial "tak na mna zavolajte policiu, ale ja vam peniaze nedam ani novy kus" ...
odvtedy u nich kupujem maximalne obaly na cd a konektory na sietove kable :---

a co sa tyka ceny, vyjde na 10.700 bezmala tiez, cize nie je o com

V BGS nemám "na koho" nakúpiť :( . V AGEMe mám známeho firmu.
mickeynator
07.02.07,12:39
V BGS nemám "na koho" nakúpiť :( . V AGEMe mám známeho firmu.
dalo by sa dohodnut ... ;)
lednj
07.02.07,12:48
ja zvyknem nakupovat v BGS, rozdiel medzi agemom a bgs je: v ageme nieco reklamovat, dakujem, maju nenormalne pomaly reklamacny proces a kopu krat sa nepodarilo dostat k tovaru aj po vyse mesiaci, kedy by som uz mal dostat peniaze, raz ma ich partner vysmial "tak na mna zavolajte policiu, ale ja vam peniaze nedam ani novy kus" ...
odvtedy u nich kupujem maximalne obaly na cd a konektory na sietove kable :---

a co sa tyka ceny, vyjde na 10.700 bezmala tiez, cize nie je o com
Nemozem suhlasit s horeuvedenou citáciou ohladom reklamačného procesu
v Ageme. Mozno pred par rokmi to tak bolo ale momentalne su na tom OK.
Za posledny rok som tam mal nejake reklamacie a vzdy prebehli korektne a bez akykolvek problemov.
Chobot
07.02.07,13:52
dalo by sa dohodnut ... ;)

Dobre, ak niečo budem nabudúce potrebovať, tak sa ozvem. Teraz som už dohodnutý a nebudem to narýchlo meniť.:rolleyes: