franco24
10.01.07,20:15
Zdravim Vas setkych prosim poradte my niekto. Minuly rok 10.1.2006 som kupil v istej dedine stavebny pozemok predpokladam, ze tento rok by som mal platit dan z nehnutelnosti. Mozno sa Vam bude moj dotaz zdat smiesny no myslim ho vazne. Este nikdy som totiz tuto dan neplatil, existuje na to nejake tlacivo? Za kazde informacie budem vdacny. S pozdravom Franco
Johanka
10.01.07,19:20
mariannak
10.01.07,19:29
Zdravim Vas setkych prosim poradte my niekto. Minuly rok 10.1.2006 som kupil v istej dedine stavebny pozemok predpokladam, ze tento rok by som mal platit dan z nehnutelnosti. Mozno sa Vam bude moj dotaz zdat smiesny no myslim ho vazne. Este nikdy som totiz tuto dan neplatil, existuje na to nejake tlacivo? Za kazde informacie budem vdacny. S pozdravom Franco

Daň z nehnuteľností platíš, ak si k 1.1. roka vlastníkom nehnuteľnosti - stavby, či parcely. Daňové priznania podáš správcovi dane, v tvojom prípade obecný úrad, kde sa pozemok nachádza. Daň sa platí podľa výmery a druhu pozemku, každá obec si VZN stanovuje výšku dane za pozemky a stavby. Stačí keď si pripravíš fotokópiu kúpnej zmluvy alebo LV, vypíšeš základné údaje a sadzby za pozemok si vyplníš priamo na obecnom úrade, kde by to mali mať zverejnené. Veľké obce, ale skôr mestá, ktoré majú internetové stránky, tak to majú aj na internete. Nie je to nič ťažké.
franco24
10.01.07,20:22
velmi pekne dakujem
Janka6685
10.01.07,20:28
Daňové priznanie k dani z nehnutelnosti sa podáva každý rok, alebo len nový vlastník?
k.i.n.o.
10.01.07,20:48
Daňové priznanie sa podáva len prvý raz po nadobudnutí nehnuteľnosti, potom, pokiaľ niemáš žiadne zmeny, už len platíš každoročne daň. Obecný / mestský úrad ti posiela každý rok platobný výmer.
Janka6685
11.01.07,08:34
Daňové priznanie sa podáva len prvý raz po nadobudnutí nehnuteľnosti, potom, pokiaľ niemáš žiadne zmeny, už len platíš každoročne daň. Obecný / mestský úrad ti posiela každý rok platobný výmer.

Ďakujem:).