bui
10.01.07,22:25
na aky ucet zauctovat poistenie na sluzobnu cestu ak pride zamestnanec ktory tam ide s dokladom na preplatenie este pred sluzobkou..rovno z pokladne ...na 512/211 alebo 568/211.....mam to brat ze to platila firma alebo ze to platil zamestnanec a preplacam mu nahradu?...alebo take viza do USA, ak si ho da preplatit popredu...???512/211 alebo 518/211....

A na aky ucet dat ak zamestnanec na sluzobke kupil nejake nastroje na vykon cinnosti na sluzobke a zaplatil to zo zalohy...su to vedlajsie nutne vydaje na sluz. ceste?..512? alebo 501?a mam to uctovat mimo sluzobnej cesty...
kukučka
10.01.07,21:33
na aky ucet zauctovat poistenie na sluzobnu cestu ak pride zamestnanec ktory tam ide s dokladom na preplatenie este pred sluzobkou..rovno z pokladne ...na 512/211 alebo 568/211.....mam to brat ze to platila firma alebo ze to platil zamestnanec a preplacam mu nahradu?...alebo take viza do USA, ak si ho da preplatit popredu...???512/211 alebo 518/211....

A na aky ucet dat ak zamestnanec na sluzobke kupil nejake nastroje na vykon cinnosti na sluzobke a zaplatil to zo zalohy...su to vedlajsie nutne vydaje na sluz. ceste?..512? alebo 501?a mam to uctovat mimo sluzobnej cesty...
poistenie skôr fin. služba ako cestovné a nástroje 501, či spolu alebo nie na jednom doklade urob podľa toho, ako sa ti lepšie účtuje v Tvojom softe
alena
11.01.07,05:52
pri zahraničnej pracovnej ceste patrí medzi náhrady aj poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí, takže by sa to malo účtovať na účet 512 a tak isto ak ide o víza súvisiace so zahraničnou pracovnou cestou. Zaúčtovať sa to môže buď priamo na 512/211 alebo im to dať ako preddavok 335/211 a na po ukončení pracovnej cesty pri vyúčtovaní celkových náhrad zaúčtovať na 512/335
nákup nástrojov určite 501, nie sú to vedľajšie nutné výdaje
bui
11.01.07,12:31
a zase si mam vybrat:mee:
Milan Benka
11.01.07,12:37
a zase si mam vybrat:mee:

Od toho je porada, aby ti dala možnosti na výber.
bui
12.01.07,14:53
Keby aspon bolo viac argumentov pre a proti....
bui
22.01.07,21:35
Napise mi este niekto svoj nazor?..nech je z coho vyberat..resp. nech je lahsie sa rozhodovat..

viac hlav viac rozumu;)
evina
22.01.07,21:44
Napise mi este niekto svoj nazor?..nech je z coho vyberat..resp. nech je lahsie sa rozhodovat..

viac hlav viac rozumu;)

Alena Ti napísala a pod príspevkom sú t.č. 3 súhlasy-myslím, že už tých viac hláv máš :)
bui
23.01.07,11:41
kde vidim tie suhlasy.? predtym to bolo vidiet hned pod prispevkom..no teraz tam nevidim nic....alebo som prepracovana?

Takze super..vsetky poistenia co sa preplatili rovno z pokladne este pred zacatim sluzobiek som opravila z 512 na 568..podla roznych prispevkov na porade...
..a vidim ze som to nemala robit...au...


a ak zamestnanec na zahr.sluzobnej ceste pouziva auto z pozicovne..kde je pozicanie auta zaplatene inou firmou..avsak PHM do tohto auta plati nas zamestnanec a donesie blocky vo vyuctovani, tak PHM zauctujem na 501?alebo 512 ako cestovne?
Jana Acsová
23.01.07,11:51
na aky ucet zauctovat poistenie na sluzobnu cestu ak pride zamestnanec ktory tam ide s dokladom na preplatenie este pred sluzobkou..rovno z pokladne ...na 512/211 alebo 568/211.....mam to brat ze to platila firma alebo ze to platil zamestnanec a preplacam mu nahradu?...
Pridám ten iný názor, aby ste zvážili prípadnú opravu. Citácia dotknutého ustanovenia ZCN znie:

§ 11
Poistenie liečebných nákladov v zahraničí
Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste patrí náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.

Názor:
Ak si zamestnanec zaobstaral poistenie liečebných nákladov v zahraničí pred pracovnou cestou, jedná sa o výdavok vynaložený v mene zamestnávateľa ... čiže aplikujem druhú časť ustanovenia. Táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.
Účet za poistenie by som neprikladala k cestovnému príkazu ak bol hradený pred nástupom na túto pracovnú cestu a účtovala 568.
Jana Acsová
23.01.07,11:57
Ešte dodám, že niekedy sa pri "vystavovaní" dokladov spojených s vybavením poistenia robia formálne nesprávnosti, ktoré nakoniec komplikujú účtovanie. Čiže záleží aj na tom, ako bol vystavený doklad súvisiaci s poistením liečebných nákladov v zahraničí a či existuje interné usmernenie zamestnávateľa, ako sa má v týchto prípadoch postupovať.