aladin
28.12.04,06:18
Napadlo ma to z dovodu ze slovnaft v kalkulaciach si zahrnul aj ciastocne investicie a MF SR sa to nepacilo a tvrdilo že do kalkulacii cien phm si nemohlo vysku týchto investicii naratat. Prenesene do bežneho života.
Mestske bytove hospodarstvo na od januara zvysilo cenu za spravu bytu o cca 40 percent , poziadal som ich o kalkulaciu ceny, panii povedala že to chcu pisomne a že to nebude problem... ale už mi zacala aj vykladat že zahrnaju do toho mzdy , nakupovali nejake pc , softver, zvzsovala sa inflacia....
Vie niekto pomoct s tým , ktoré a aké položky by mohli dat priamo do kalkulacie. Tusim klasicka "prevadykova režia bz tam nemala byt" mam tým na mysli ak kupim 1 kavu za 10 Sk a predam za 12 sk v tých 2 korunach by som menal mat zaratane alikvotne ciastky za nájom, za teplo, ...atd... ale len elektriku na ohrev tej kavy , resp vodu. nie ???
aladin
12.01.05,11:27
nIKTO NEMA SKUSENOST S KALKULACIAMI <<
Vevey
12.07.05,05:42
Zial so zahrnanim investicii do ceny ti nepomozem, ale inak musim dat zial za pravdu Mestskemu bytovemu hospodarstvu. V 2 korunach pri predaji kavy je vsetko, i cast najmu, i zasobovacia, spravna a odbytova rezia (t.j. vsetky naklady na obstaranie, vsetko suvisiace s existenciou poskytovatela kavy, vratanie miezd a dokonca i naklady na pripadnu reklamu ci ine odbytove zalezitosti). A nezabudnime i na ziskovu prirazku, ktoru tie 2 koruny musia v sebe zahrnat, lebo ani slepe kura nehrabe zadarmo :).