rosemary
11.01.07,06:31
Cez vyhľadávanie som nenašla podobnú tému, preto mi prepáčte, keď sa budem opakovať.
Na účtovanie mýtneho v Čechách sme dostali prístroje na každé vozidlo, tak ako každý, kto bude dialnicu používať. Dodavateľ prístrojov nám na faktúrku naučtoval za každý prístroj kauciu. Údajne , v prípade, keď auto predáme, musíme prístroj vrátiť a oni nám vrátia kauciu. Takýmto spôsobom to malo fungovať aj v Rakúsku, ale keď sme prístroj vrátili, nikto nám nič nevrátil.Chcela by som preto vedieť Vaše názory, naúčtovať to ako kauciu, alebo nejakú službu alebo do PPS , lebo nikto mi nevie povedať, ako to bude napr. za päť rokov, keď už budú mať prístroje po životnosti . Ďakujem za každý názor
kalkulka
11.01.07,05:55
Mne povedali, že to je nájomné za prístroj. Ale nehovorili, že to nájomné vrátia, keď im prístroj vrátime. Vrátia iba zostávajúci kredit.
Jozef I
11.01.07,06:55
My máme rovnakú informáciu a to,že je to kaucia, ktorá bude vrátená, ak sa prístroj vráti firme. Takže sme to zaúčtovali na 314. Ak sa niečo zmení, alebo sa stane, že firma kauciu nevráti, potom to z 314 preúčtujeme do nákladov. Ale až v tom roku, keď sa to stane. Môj názor.
Soňula
11.01.07,07:21
Mňa tiež zaujíma tento problém. Ako ho mám účtovať v JÚ? Ako pohľadávku voči spoločnosti, ktorá mi "prenajala" prístroje?
mara234
17.01.07,18:10
Kde a ako sa zabezpečuje ten prístroj? Potrebujem ho zajtra.
kalkulka
18.01.07,12:00
Môžeš si ho kúpiť na hraničných priechodoch, benzínkach a v každom krajskom meste sú zriadené úrady, ktoré to vybavujú. Dajú sa zabezpečiť rôzne prístroje, podľa toho ako budeš platiť poplatky a ako často budeš diaľnice používať. To je na tebe, čo si vyberieš.
dalilada
05.02.08,08:33
Mám v ruke Doklad o předplacení mýtného z ČR. Takže to sa dobíja nejaký kredit a sčíta to s predchádzajúcim zostatkom. Ako to účtujete v PÚ? Dobitie na 538 a ignorujete zostatok? Alebo nejako inak?
certik
21.02.08,11:21
Toto by aj mna zaujímalo, má niekto odpoved?