bazil
11.01.07,07:53
Môže prosím Vás zamestnanec popri práceneschopnosti vykonávať činnosť v rámci dohody o vykonaní práce?
endrju
11.01.07,07:12
Môže prosím Vás zamestnanec popri práceneschopnosti vykonávať činnosť v rámci dohody o vykonaní práce?
Je vykonávanie práce na dohodu súčasťou liečebného režimu? Ak áno - môže. Ak nie - poruší liečebný režim.
Porušenie liečebného režimu môže byť sankcionované :cool:

P.S.
Asi som nedával pozor v škole. Ak je niekto "práce neschopný" ako môže "vykonávať prácu"? :eek:
bazil
11.01.07,09:06
Je vykonávanie práce na dohodu súčasťou liečebného režimu? Ak áno - môže. Ak nie - poruší liečebný režim.
Porušenie liečebného režimu môže byť sankcionované :cool:

P.S.
Asi som nedával pozor v škole. Ak je niekto "práce neschopný" ako môže "vykonávať prácu"? :eek:
ˇ

No veď práve? Zamestnanec prišiel, že môže pracovať - a v sociálnej poisťovni mi povedali, že ÁNO MOŽE! Tak sa pýtam ako? Ak je zamestnanec chorý tak je predsa chorý, nie? Odôvodnenie bolo : DoVP nie je vymeriavacím základom pre odovod nemocenského.
endrju
11.01.07,10:03
ˇ

No veď práve? Zamestnanec prišiel, že môže pracovať - a v sociálnej poisťovni mi povedali, že ÁNO MOŽE! Tak sa pýtam ako? Ak je zamestnanec chorý tak je predsa chorý, nie? Odôvodnenie bolo : DoVP nie je vymeriavacím základom pre odovod nemocenského.
To je pravda, že práca na dohodu nevylučuje súčasné poberanie nemocenského.

Musí byť skutočne každá "blbosť" riešená v zákonoch? Zdravý sedliacky rozum zanikol definitívne smrťou našich (pra)starých rodičov? :eek:

Nie je náhodou v kompetencii tej istej sociálnej poisťovne, resp. zamestnávateľa vyplácajúceho náhradu za prvých 10 dní práceneschopnosti vykonávanie kontroly dodržiavania liečebného režimu? :rolleyes:

Ak niekto tak veľmi chce pracovať aj počas poberania nemocenského (práceneschopnosti), nech si pracuje na dohodu.
Ale nech potom nadáva iba sebe, ak ho zamestnávateľ vyplácajúci náhradu za prvých desať dní práceneschopnosti alebo kontrola zo sociálnej poisťovne nachytá pri porušení liečebného režimu. :cool:
Jana Motyčková
11.01.07,10:09
Tak, tak, podľa zákona o SP môže mať príjem z dohody, ale zároveň musí dodržiavať liečebný režim. Ak to vie skĺbiť, môže robiť na dohodu.