Tom1
11.01.07,07:33
Dobry den, je povinnost zahrnut do rocneho zuctovania dane alebo do danoveho priznania aj prijem z dohody?
Dakujem,uz sa mi to vsetko pletie.
Tweety
11.01.07,06:34
Dobry den, je povinnost zahrnut do rocneho zuctovania dane alebo do danoveho priznania aj prijem z dohody?
Dakujem,uz sa mi to vsetko pletie. Áno, je to tiež príjem zo ZČ.
Tom1
11.01.07,06:37
Takze je potrebne vystavit im aj potvrdenie o dani... A to aj vtedy,ak mali len zrazkovu dan. Je tak.
Tweety
11.01.07,06:38
Takze je potrebne vystavit im aj potvrdenie o dani... A to aj vtedy,ak mali len zrazkovu dan. Je tak. Potvrdenie o príjmoch zo ZČ,... tak ako ostatným zametnancom.
Tom1
11.01.07,06:48
dakujem,takze vsetkym,ktory maju zdan.prijem.
Jana Motyčková
11.01.07,07:16
Ak majú len zrážkovú daň, zamestnávateľ nie je povinný vystaviť potvrdenie, iba ak by si zamestnanec oň požiadal. Príjem zdanený zrážkovou daňou sa nemusí zahrnúť do ročného zúčtovania dane, ale môže sa, potom si ale zamestnanec musí robiť daňové priznanie, ak sa nemýlim.
jankasm
11.01.07,07:51
Ak majú len zrážkovú daň, zamestnávateľ nie je povinný vystaviť potvrdenie, iba ak by si zamestnanec oň požiadal. Príjem zdanený zrážkovou daňou sa nemusí zahrnúť do ročného zúčtovania dane, ale môže sa, potom si ale zamestnanec musí robiť daňové priznanie, ak sa nemýlim.

1. Takže ja nemôžem urobiť ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý by si chcel zahrnúť do príjmu aj príjem zdanený zrážkovou daňou, napr. z dohody?

2. Keď uplatňujem zamestnancovi odpočítateľnú položku na manželku, ktorá mala aj vlastný príjem z dohôd, beriem do úvahy jej hrubý príjem alebo čistý?

Ďakujem ;) :)
valika3
11.01.07,07:54
[quote=somij]Ak majú len zrážkovú daň, zamestnávateľ nie je povinný vystaviť potvrdenie,

ja si myslím, že ak majú dohodári len zrážkovú daň aj tým je nutné vystaviť potvrdenie, aj keď oň nepožiadajú /§39 ,odsek 5 zákona o dani z príjmov a §5 ods.3 zákona o správe daní a poplatkov/
Jana Motyčková
11.01.07,08:50
Valika, máš pravdu, bola som v tom, že zrážková daň sa robila, aby sa toto papierovanie na konci roka zjednodušilo, takže opravujem príspevok.
Jana Motyčková
11.01.07,08:59
1. Takže ja nemôžem urobiť ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý by si chcel zahrnúť do príjmu aj príjem zdanený zrážkovou daňou, napr. z dohody?

2. Keď uplatňujem zamestnancovi odpočítateľnú položku na manželku, ktorá mala aj vlastný príjem z dohôd, beriem do úvahy jej hrubý príjem alebo čistý?

Ďakujem ;) :)
1. Možno môžeš, pozri znenie §38 ods.1. V podstate som bola zvedavá, čo si o tom myslia ostatní, a tiež čakám ako bude vyzerať tlačivo ročného zúčtovania.
SilviaS
12.01.07,12:16
Dobrý den všetkým prajem!!!
Tak ak som to dobre pochopila tí dohodári, ktorý platili preddavkovu aj zrážkovú daň tak im môžem do príjmu zahrnúť len preddavkovu a zrážkovú nie???
Lebo ked som teraz robyla ročné zúčtovanie v Krose tak mi to zarátalo len daň preddavkovú!!!
Je to správne?????
Poradte mi prosím???
Vďaka Silvia
Jozef Mihál
12.01.07,12:27
Ak hovoríte o "Potvrdení o príjme" - tak tam do riadku 01 uvádzate zdaniteľné príjmy zdanené preddavkovo a do r.12 zdaniteľné príjmy, zdanené zrážkovou daňou.

V ročnom zúčtovaní dane sa príjmy zdanené zrážkou uvádzať nebudú, pretože sa považujú za daňovo vysporiadané. Ak si chce zamestnanec tzv. "dodaniť" príjmy zdanené zrážkovou daňou - lebo bez nich by nevyužil naplno nezdaniteľné čiastky - musí si sám podať daňové priznanie typ A. Viac na www.drak.porada.sk
SilviaS
12.01.07,12:29
ďakujem pekne pán Mihál!!
Príjmený den prejem!!:) :) :)

PORADA JE SUPERRRRRRRRRRRRRRRRR
martina277
12.01.07,13:31
Za podmienky, ze nejde o prijem nizsi ako 5,000 a dotycny si neuplatnoval odpocitatelnu polozky a bonus u tohto platitela, tak ano. Pozri si § 43 (3) j) a § 38 (1).
bea
12.01.07,14:39
Valika, máš pravdu, bola som v tom, že zrážková daň sa robila, aby sa toto papierovanie na konci roka zjednodušilo, takže opravujem príspevok.
Ja som si tiež myslela, že bude menej papierovania (mám u jedného klienta cca 500 dohodárov - väčšina zrážková daň). Už som klientov aj tak informovala a teraz som zistila, že som sa mýlila a musím sa priznať k môjmu omylu :mee:.
Melnick
12.01.07,15:05
1. Takže ja nemôžem urobiť ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý by si chcel zahrnúť do príjmu aj príjem zdanený zrážkovou daňou, napr. z dohody?

2. Keď uplatňujem zamestnancovi odpočítateľnú položku na manželku, ktorá mala aj vlastný príjem z dohôd, beriem do úvahy jej hrubý príjem alebo čistý?

Ďakujem ;) :)
Janka ,hrubý príjem.:)
Monkey
12.01.07,18:58
Mám na vás "skúsenejšie hlavičky" takúto otázku. Kamaratka, ktora bola v 2006 na rodičovskom príspevku, vykonala nejaku prácu na dohodu, podpisala pre zamestnávateľa Vyhlásenie. Cely zarobok bol do 4000,-. Má povinnosť požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ak nepožiada, musí si podať DP? A čo jej manžel, ktorý bude čoskoro podpisovať u svojeho zamestnávateľa žiadosť o roč. zúčtov. dane a do kolonky prijem manžela napíše čo? Treba mu nejake potvrdenie od jej zamestnávateľa?

Moooooooc ďakujem za odpoveď.
Melnick
12.01.07,20:47
Mám na vás "skúsenejšie hlavičky" takúto otázku. Kamaratka, ktora bola v 2006 na rodičovskom príspevku,RP je štátna dávka,ktorá sa do príjmov nepočíta vykonala nejaku prácu na dohodu, podpisala pre zamestnávateľa Vyhlásenie.Ak podpísala vyhlásenie,nech do 15.2 požiada o ročné zúčtovanie. Cely zarobok bol do 4000,-. Má povinnosť požiadať o ročné zúčtovanie dane? **Ak nepožiada, musí si podať DP?** A čo jej manžel, ktorý bude čoskoro podpisovať u svojeho zamestnávateľa žiadosť o roč. zúčtov. dane a do kolonky prijem manžela napíše čo? Treba mu nejake potvrdenie od jej zamestnávateľa?Áno,potvrdenie o príjme a práve o horeuvedený príjem sa uplatňovaná NĆZD na manželku zníži.

Moooooooc ďakujem za odpoveď.

Ak som uviedla nesprávnu odpoveď ,rýchlo ma prosím opravte ,aby som ostatných nemýlila.:)
Jozef Mihál
12.01.07,21:34
Takže ja nemôžem urobiť ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý by si chcel zahrnúť do príjmu aj príjem zdanený zrážkovou daňou, napr. z dohody?

Ak si zamestnanec chce "dodaniť" aj príjem zdanený zrážkovou daňou - napr. z dohody u iného zamestnávateľa - musí si podať daňové priznanie. V ročnom zúčtovaní nebude možné do úhrnu zdaniteľných príjmov započítať aj príjmy zdanené zrážkovou daňou.

ZoDP_§38_ods.1
Jozef Mihál
12.01.07,21:40
To Monkey:
..
Kamaratka, ktora bola v 2006 na rodičovskom príspevku, vykonala nejaku prácu na dohodu, podpisala pre zamestnávateľa Vyhlásenie. Cely zarobok bol do 4000,-. Má povinnosť požiadať o ročné zúčtovanie dane?

Požiadať o ročné zúčtovanie dane je možnosť, nie povinnosť.

ZoDP_§38_ods.1
...
Ak nepožiada, musí si podať DP?

Ak o RZD nepožiada a úhrn jej zdaniteľných príjmov (dohoda) za rok 2006 bol vyšší ako 45408 Sk, musí si sama podať daňové priznanie, DPFO, typ A.

Ak úhrn príjmov bol do 45408 Sk, nemusí podávať daňové priznanie.

ZoDP_§32
...
A čo jej manžel, ktorý bude čoskoro podpisovať u svojeho zamestnávateľa žiadosť o roč. zúčtov. dane a do kolonky prijem manžela napíše čo? Treba mu nejake potvrdenie od jej zamestnávateľa?

Do kolonky "príjem manžela (manželky)" uvedie úhrn príjmov manželky na dohodu. Sumu rodičovského príspevku nezapočíta. Nie je potrebné dokladovať výšku príjmu potvrdením od zamestnávateľa manželky.

ZoDP_§11_ods.1_pism.b
Antea
13.01.07,17:16
Mám na vás "skúsenejšie hlavičky" takúto otázku. Kamaratka, ktora bola v 2006 na rodičovskom príspevku, vykonala nejaku prácu na dohodu, podpisala pre zamestnávateľa Vyhlásenie. Cely zarobok bol do 4000,-. Má povinnosť požiadať o ročné zúčtovanie dane? Ak nepožiada, musí si podať DP? A čo jej manžel, ktorý bude čoskoro podpisovať u svojeho zamestnávateľa žiadosť o roč. zúčtov. dane a do kolonky prijem manžela napíše čo? Treba mu nejake potvrdenie od jej zamestnávateľa?

Moooooooc ďakujem za odpoveď.
Keď podpísala vyhlásenie a náhodou by tam nejaká daň bola tak to je preddavková a môže si požiadať o ročné zúčtovanie.
Monkey
15.01.07,19:02
[QUOTE=Jozef Mihál]To Monkey:

Vychádzam z toho, že keď podpísala vyhlásenie a jej prijem bol nižší ako je NČ na mesiac, zamestnávateľ neodviedol žiadnu daň. Nechcem byť nikoho podporovať v lenivosti a radiť aby nežiadal o RZD, ale zdá sa mi to zbytočné papierovanie.

Ak úhrn príjmov bol do 45408 Sk, nemusí podávať daňové priznanie.

ZoDP_§32

Takže :rolleyes: kamarátke poradím, len aby manžel uviedol v žiadosti o RZD jej príjem, a že jej, z jej príjmu, už nevyplýva žiadna povinnosť.

Správne? Ak sa mýlim, opravte ma, prosím.
evnka
15.01.07,19:57
To Monkey:
..
Kamaratka, ktora bola v 2006 na rodičovskom príspevku, vykonala nejaku prácu na dohodu, podpisala pre zamestnávateľa Vyhlásenie. Cely zarobok bol do 4000,-. Má povinnosť požiadať o ročné zúčtovanie dane?

Požiadať o ročné zúčtovanie dane je možnosť, nie povinnosť.

ZoDP_§38_ods.1
...
Ak nepožiada, musí si podať DP?

Ak o RZD nepožiada a úhrn jej zdaniteľných príjmov (dohoda) za rok 2006 bol vyšší ako 45408 Sk, musí si sama podať daňové priznanie, DPFO, typ A.

Ak úhrn príjmov bol do 45408 Sk, nemusí podávať daňové priznanie.

ZoDP_§32
...
A čo jej manžel, ktorý bude čoskoro podpisovať u svojeho zamestnávateľa žiadosť o roč. zúčtov. dane a do kolonky prijem manžela napíše čo? Treba mu nejake potvrdenie od jej zamestnávateľa?

Do kolonky "príjem manžela (manželky)" uvedie úhrn príjmov manželky na dohodu. Sumu rodičovského príspevku nezapočíta. Nie je potrebné dokladovať výšku príjmu potvrdením od zamestnávateľa manželky.

ZoDP_§11_ods.1_pism.b

Tiez riesim nieco podobne....no moja mamicka na rodicovskej dovolenke pracovala na DoVP a odvadzala preddavkovu dan, cize by mala mat preplatok na dani, kedze za rok zarobila cca 30.000 hrubeho.
Moja otazka znie:
1.Ma si poziadat o rocne zuctovanie a zamestnavatel u1. ktoreho robila na DoVP jej preplatok vysporiada, alebo si ma poziadat o potvrdenie o zdanitelnej mzde a zraz.preddavkoch, urobit si DP A? Co je vyhodnejsie v suvislosti s ostatnymi otazkami nizsie?
2. Moze si ju manzel /zamestnanec+SZCO/ v oboch pripadoch uplatnit v DP B?
3. Ake podklady potrebuje manzelka predlozit pre manzela? Potrebuje aj potvrdenie od svojho zamestnavetela, u ktoreho pracovala pred nastupom na matersku a pomer sa neskoncil, aj ked za rok 2006 u neho nemala ziadne vykony? - cize nejake nulove potvrdenie o mzde? /minuly rok to vyzadovali, dokonca aj vystavili, no nevidim v tom nejaky sirsi vyznam/..

Snad sa niekto najde, kto mi to objasni, dakujem...
mončok
16.01.07,13:14
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnanca na dohodu, nemá podpísané vyhlásenie. Mzdy účtujem v Krose. V januárovej mzde som mu zrazila daň preddavkovú, lebo som sa neskoro spamätala a v programe som nezadala zrážkovú daň. Ďalej sa mu zrážala dań zrážková. Teraz na konci roka v hlásení mi pravdaže vyhadzuje aj tohto zamestnanca, vlastne len ten jeden mesiac, ktorý bol zdanený preddavkovou daňou. Dá sa to v programe nejako opraviť aby to bolo správne?
ďakujem.
evnka
17.01.07,14:40
snad by nam vedel niekto poradit, hmmm?
liba2
18.01.07,03:15
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnanca na dohodu, nemá podpísané vyhlásenie. Mzdy účtujem v Krose. V januárovej mzde som mu zrazila daň preddavkovú, lebo som sa neskoro spamätala a v programe som nezadala zrážkovú daň. Ďalej sa mu zrážala dań zrážková. Teraz na konci roka v hlásení mi pravdaže vyhadzuje aj tohto zamestnanca, vlastne len ten jeden mesiac, ktorý bol zdanený preddavkovou daňou. Dá sa to v programe nejako opraviť aby to bolo správne?
ďakujem.
Pochybujem, že sa nájde na porade niekto, čo ti dá odpoveď.
Ja keď mám problém so zadaním v programe Olymp, zavolám do Žiliny a okamžite na počkanie mi povedia čo a ako treba urobiť, prípadne so slúchatkom v ruke to hneď v programe s ich spoluprácou opravím - a je po probléme.
Tf.: 041/7071041 Fax: 041/7071013
alebo: olymp@kros.sk
KatarínaL
18.01.07,08:24
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, aj keď to tu bolo už preberané, ale asi som nechápavá....čo všetko treba urobiť pri ročnom zúčtovaní v týchto dvoch prípadoch? Bude sa vôbec robiť RZD alebo sa vystaví iba potvrdenie? Mohli by ste mi to vysvetliť ako laikovi? Ďakujem.
1. dohodár, študent, pracoval u nás cez letné prázdniny,daň:niekedy preddavková inokedy zrážková....
2. dohodár, dôchodca, pracoval u nás pár mesiacov, daň: niekedy preddavková inokedy zrážková....
evina
18.01.07,08:28
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, aj keď to tu bolo už preberané, ale asi som nechápavá....čo všetko treba urobiť pri ročnom zúčtovaní v týchto dvoch prípadoch? Bude sa vôbec robiť RZD alebo sa vystaví iba potvrdenie? Mohli by ste mi to vysvetliť ako laikovi? Ďakujem.
1. dohodár, študent, pracoval u nás cez letné prázdniny,daň:niekedy preddavková inokedy zrážková....
2. dohodár, dôchodca, pracoval u nás pár mesiacov, daň: niekedy preddavková inokedy zrážková....

Závisí o čo Ťa dohodári požiadajú...
§38 zákona p DzP:
...zamestnanec môže písomne požiadať posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus, najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane. Ak zamestnanec neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus v zdaňovacom období u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich. Ak zamestnanec nepožiada o ročné zúčtovanie, je povinný podať daňové priznanie (§ 32).
KatarínaL
18.01.07,08:37
Ani jeden z nich si neuplatňoval nezdaniteľnú časť a nemal ani iného zamestnávateľa. Išlo iba o letnú brigádu...takže?
evina
18.01.07,08:44
Ani jeden z nich si neuplatňoval nezdaniteľnú časť a nemal ani iného zamestnávateľa. Išlo iba o letnú brigádu...takže?

Môže ťa požiadať aj o vykonanie RZ, ak nepožiadajú Potvrdenie si im povinná vystaviť...

..môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich. Ak zamestnanec nepožiada o ročné zúčtovanie, je povinný podať daňové priznanie (§ 32)...
bea
18.01.07,09:29
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, aj keď to tu bolo už preberané, ale asi som nechápavá....čo všetko treba urobiť pri ročnom zúčtovaní v týchto dvoch prípadoch? Bude sa vôbec robiť RZD alebo sa vystaví iba potvrdenie? Mohli by ste mi to vysvetliť ako laikovi? Ďakujem.
1. dohodár, študent, pracoval u nás cez letné prázdniny,daň:niekedy preddavková inokedy zrážková....
2. dohodár, dôchodca, pracoval u nás pár mesiacov, daň: niekedy preddavková inokedy zrážková.... V oboch prípadoch je to rovnaké. Keď požiadajú o vykonanie RZ, tak sa neberie do úvahy zrážková daň. Ak by chceli, aby im bola vrátená zrážková daň, nepožiadajú o vykonanie RZ a vystavíš im Potvrdenie. Oni si podajú daňové priznanie a vráti sa im aj zrážková daň.
KatarínaL
18.01.07,10:11
Ďakujem pekne všetkým...
A ešte jedna otázočka. Je rozdiel medzi RZD zamestnanca "klasického-nedôchodcu" a zamestnanca dôchodcu s pracovnou zmluvou?
jankasm
18.01.07,10:29
Ďakujem pekne všetkým...
A ešte jedna otázočka. Je rozdiel medzi RZD zamestnanca "klasického-nedôchodcu" a zamestnanca dôchodcu s pracovnou zmluvou?

V podstate rozdiel pri vykonaní RZD nie je, len pozor na to, že ak bol dôchodcom už k 1.1.2006, tak za rok 2006 už nemá nárok na odpočítateľnú položku, prípadne len na jej časť, ak bola výplata jeho dôchodku nižšia ako ročná odpočítateľná položka. V tom prípade si môže uplatniť len ten rozdiel
Ak sa stal dôchodcom v priebehu roka, má nárok na celú odpočítateľnú položku bez ohľadu na výšku dôchodku. Prestaneš mu ju uplatňovať od januára 2007.
KatarínaL
18.01.07,11:22
Ešte sa chcem uistiť: ak sa stal dôchodcom napr. v máji 2006, má nárok na celú odpočítateľnú položku za rok 2006 ale od 1.1.07 mu ju už nebudem uplatňovať.Správne?
evina
18.01.07,11:31
Ešte sa chcem uistiť: ak sa stal dôchodcom napr. v máji 2006, má nárok na celú odpočítateľnú položku za rok 2006 ale od 1.1.07 mu ju už nebudem uplatňovať.Správne?
áno .
jankasm
18.01.07,12:01
Správne, od 1.1.2007 už nebudeš uplatňovať.
V ročnom zúčtovaní alebo v DP za rok 2007 si potom môže uplatniť časť odpočítateľnej položky, ak suma vyplatených dôchodkov za rok 2007 bude nižšia ako odpočítateľná položka, uplatní si rozdiel.
Ľaľa
27.01.07,20:33
Zamestnanec, ktorý Ti prinesie potvrdenie, že mal okrem príjmov zdanených preddavkovým spôsobom u Teba ako hlavného zamestnávateľa, aj príjem od iného zamestnávateľa napr. z dohody o vykonaní práce, alebo aj z ďalšieho pracovného pomeru, a tento príjem bol za mesiac nižší ako 5000,- Sk, to znamená, že bol zdanený zrážkovou daňou, a chce si tento príjem zahrnúť do ročného zúčtovania, tak Ty mu nemôžeš robiť ročné zúčtovanie, lebo zrážková daň nikdy nevstupuje do ročného zúčtovania, ale tento zamestnanec si sám dá daňové priznanie na Daňovom úrade, kde si v daňovom priznaní on sám prekvalifikuje zrážkovú daň na preddavkovú daň a možno mu výjde 0 daňová povinnosť a daň mu bude vrátená. Záleží to aj od toho, aký vysoký príjem mal daňovník za rok 2006.
Ľaľa
26.03.07,18:40
1. Zamestnanec, ktorý si chce zahrnúť do príjmu aj príjem zdanený zrážkovou daňou si musí podať daňové priznanie sám.
2. Do úvahy berieš vždy hrubý príjem,
hanelie
03.02.09,13:36
prosím o radu - ak dôchodca pracuje časť roka / 5 mesiacov / na dohodu, má právo žiadať tohto zamestnávateľa o RZD? alebo si má sám podať DP ?
Tweety
03.02.09,13:40
prosím o radu - ak dôchodca pracuje časť roka / 5 mesiacov / na dohodu, má právo žiadať tohto zamestnávateľa o RZD? alebo si má sám podať DP ?
ÁNo, má.
hanelie
03.02.09,13:43
Ďakujem

už som našla - takže ak dohodár požiada o RZD tak ho treba urobiť:)
Tweety
03.02.09,13:44
Ďakujem

už som našla - takže ak dohodár požiada o RZD tak ho treba urobiť:)
Áno, ak mal príjmy len zo ZČ, tak áno, inak hrozí sankcia.
hanelie
03.02.09,13:46
ak vznikne takémuto dohodárovi /dôchodca/ preplatok resp nedoplatok akým spôsobom sa vysporiada ? je možné zahrnúť do NČ aj životnú poistku, ktorú si ešte ako dôchodca platí?
Tweety
03.02.09,13:48
ak vznikne takémuto dohodárovi /dôchodca/ preplatok resp nedoplatok akým spôsobom sa vysporiada ? je možné zahrnúť do NČ aj životnú poistku, ktorú si ešte ako dôchodca platí?
Ak splňa zákonom ustanovené skutočnosti na jej uplatnenie podľa §11,tak áno. Ale najviac do sumy za všetky poistenia 12000.-.
hanelie
11.02.09,10:37
akým spôsobom sa vysporiada preplatok resp nedoplatok na dani ak tento dôchodca už nepracuje vo firme - má požiadať sám DÚ ? /dohodár, bývalý ZĽ urobí RZD /
denisie
11.02.09,10:46
akým spôsobom sa vysporiada preplatok resp nedoplatok na dani ak tento dôchodca už nepracuje vo firme - má požiadať sám DÚ ? /dohodár, bývalý ZĽ urobí RZD /

Mám za to, že výhodnejšie je, ak si podá ten dôchodca DP A sám.
denisie
11.02.09,10:51
akým spôsobom sa vysporiada preplatok resp nedoplatok na dani ak tento dôchodca už nepracuje vo firme - má požiadať sám DÚ ? /dohodár, bývalý ZĽ urobí RZD /
ak mu to RZD dane bude robiť bývalý ZĽ , tak ten mu musí prípadný preplatok vyplatiť, ak si robí dôchodca DP sám, vráti mu preplatok DÚ
csi
11.02.09,10:57
..a čo ked dôchodca a má len zrážkovu daň, má právo na vrátenie tejto dane?
denisie
11.02.09,11:00
..a čo ked dôchodca a má len zrážkovu daň, má právo na vrátenie tejto dane?

ak mu bude robiť RZD ZĽ, tak mu ju nevráti, ak si bude robiť dôchodca sám DP, vráti mu DÚ
csi
11.02.09,11:04
ak mu bude robiť RZD ZĽ, tak mu ju nevráti, ak si bude robiť dôchodca sám DP, vráti mu DÚ

dakujem
Martina CF
04.02.11,07:26
Občan ČR pracoval pre slovenskú firmu na dohodu o vykonaní práce od 07/2010. Je povinný slovenský zamestnávateľ vykonať RZD? Zahrnie do RZD iba príjmy zo Slovenska?

ďakujem
Tweety
04.02.11,07:30
Občan ČR pracoval pre slovenskú firmu na dohodu o vykonaní práce od 07/2010. Je povinný slovenský zamestnávateľ vykonať RZD? Zahrnie do RZD iba príjmy zo Slovenska?

ďakujem
Nie, nie je.