bebatka
11.01.07,08:26
prosim, prosim o radu.
V roku 2006 sme mali poistnu udalost na sluzobnom aute. Z poistenia mame narok na nahradne vozidlo, ktore nam bolo pozicovnou vyfakturovane a my sme to zaplatili. potom se vsetko odovzdali poistovni, ale stale sme od nej nedostali ziadny dokument potvrdzujuci vysku nahrady a datum vyplatenia. Kam to mam na konci roka zauctovat?
Poistovna nam predpokladam zaplati sumu bez DPH, kam dat ten rozdiel, pretoze my sme DPH zaplatit museli.
Prosim, pomozte.
bebatka
12.01.07,10:18
Prosim, prosim, nikto sa s niecim podobnym nestretol????
jess
06.02.07,12:26
posúvam....

...pretože aj my sme mali poistnú udalosť v decembri a faktúrky z opravy aj z požičovne som obdržala koncom januára, zaplatili sme v januári, platby z poisťovne ešte stále nemáme

- Dať to do roku 2007 alebo 2006 ?


Na aký účet sa účtuje náhradné vozidlo ?
martinius
06.02.07,12:53
Faktúry by sa dali zaúčtovať cez nevyfaktúrované dodávky 326 alebo krátkodobé rezervy 323.
Na poisťovne treba len urgovať,lebo ak nemáš podklad,tak sa to podľa mňa ani nedá naúčtovať,vieš síce,že ti vzniká 378/648,nie som si istá,či môžeš naúčtovať nejaký odhad.
bebatka
07.02.07,10:16
nahradne vozidlo uctujem na 518/321 cele s DPH!!!!
Nakoniec som zauctovala pohladavku voci poistovni na 378/648, nasla som to tak v eNovinach a napisala som si vyhlasenie poistovne podla telefonickeho rozhovoru s poistovnou. Sumu viem podla predtym zauctovanej faktury...akurat mi ostane lietat DPH, ktore mi poistovna nezaplati a s tym neviem, co mam spravit...
martinius
07.02.07,11:04
Ak nemáš faktúru,nemala by si účtovať na 321,ale na účtoch,ktoré som ti napísala.