Džejn
11.01.07,09:28
Chcem poprosiť o malú radu ohľadne hal. vyrovnania.
Doteraz som na došlých a vyšlých faktúrach účtovala hal. vyr. spôsobom úpravy základu dane. A teraz na konci roka mi vyšiel rozdiel medzi DPH a hlavnou knihou (za celý rok) 23 Sk. Vie mi niekto poradiť či je to veľký rozdiel?
A že či to môžem i naďalej takto účtovať alebo si mám radšej upraviť účtovanie a účtovať cez halierové vyrovnanie účet 548,648?
ďakujem
Tweety
11.01.07,08:34
Chcem poprosiť o malú radu ohľadne hal. vyrovnania.
Doteraz som na došlých a vyšlých faktúrach účtovala hal. vyr. spôsobom úpravy základu dane. A teraz na konci roka mi vyšiel rozdiel medzi DPH a hlavnou knihou (za celý rok) 23 Sk. Vie mi niekto poradiť či je to veľký rozdiel?
A že či to môžem i naďalej takto účtovať alebo si mám radšej upraviť účtovanie a účtovať cez halierové vyrovnanie účet 548,648?
ďakujem Takéto účtovanie halierového, že opravíme ZD je nesprávne, halierové priebežne účtujeme cez účet 548, poprípade 648. Na účte 548 účtujeme aj halierové pri dph.
dracica
11.01.07,08:39
a ty keď upravíš základ dane tak sa ti prepočíta aj DPH ??? tak toto by si nemal robiť
Džejn
11.01.07,09:02
Nie daň ako taká mi zostane tú odvediem aj uplatním vo výške ako je uvedené na fakúre, preto mi vznikol taký veľký rozdiel medzi úct. a knihou DPH. Bolo mi povedané, že je to jedno kde to upravím. Ale teraz na začiatku roka si upravím účtovanie ďakujem za radu. Ešte malá otázočka môžem účtovať tak že pri DFA len na účet 548 +/- a na VFA 648 +/- podľa potreby, alebo musím mať pri obidvoch DFA a VFA - 548 a 648
Tweety
11.01.07,09:06
Nie daň ako taká mi zostane tú odvediem aj uplatním vo výške ako je uvedené na fakúre, preto mi vznikol taký veľký rozdiel medzi úct. a knihou DPH. Bolo mi povedané, že je to jedno kde to upravím. Ale teraz na začiatku roka si upravím účtovanie ďakujem za radu. Ešte malá otázočka môžem účtovať tak že pri DFA len na účet 548 +/- a na VFA 648 +/- podľa potreby, alebo musím mať pri obidvoch DFA a VFA - 548 a 648 Ja používam u DF 548, a u OF 648.
dracica
11.01.07,09:07
Nie daň ako taká mi zostane tú odvediem aj uplatním vo výške ako je uvedené na fakúre, preto mi vznikol taký veľký rozdiel medzi úct. a knihou DPH. Bolo mi povedané, že je to jedno kde to upravím. Ale teraz na začiatku roka si upravím účtovanie ďakujem za radu. Ešte malá otázočka môžem účtovať tak že pri DFA len na účet 548 +/- a na VFA 648 +/- podľa potreby, alebo musím mať pri obidvoch DFA a VFA - 548 a 648

pri DF samozrejme použiješ nákladový účet 548, podľa toho či je hal. vyr. smerom nahor alebo nadol +/-, a pri vystavených fakt. 648 , zaokrúhl. +/-

Aj tak mi nejde do hlavy ten vysoký rozdiel, podľa mňa sa ti tam niečo prenáša z min. rokov
Paula
11.01.07,09:08
súhlas s Tweety + dracica
Džejn
11.01.07,09:24
Nie nič sa mi tam neprenáša iba mám veľmi veľa VFA a DFA na ktorých je hal.vyr. a tak mi to v konečnom výsledku robí okolo 1,5 Sk na mesiac. Ale hneď si idem upraviť účtovanie ďakujem krásne za rady.