plavčík
11.01.07,08:49
O keoficiente som si toho na porade "prelikoval " dosť, ale ako je to ak účtujeme Df s koeficientom a preúčtovanie Daň prizn.DPH mesačne účtujeme do nákladov cez 548. Auditor nám vytkol, že máme koeficientovanú časť DPH/ tú ktorú neulnatňujeme/ účtovať na príslušný nákladový účet.

čiže sme to všetko dávali na 548
teraz chce že ak koeficientujeme DF napr. 502xxx, tak aj do nákladov za túto DF máme koeficientovať nie na 548 ale na 502 čiže na príslušný nákladový účet.

viem že §50 o DPH hovorí, že pri tých DF na ktoré nie je nárok sa to má tak robiť aj to robíme napr pri 513 ale platí to aj pri koeficiente???

Kde je dáky výklad alebo usmernenie?


Pekne prosím o radu.
Tweety
11.01.07,07:53
O keoficiente som si toho na porade "prelikoval " dosť, ale ako je to ak účtujeme Df s koeficientom a preúčtovanie Daň prizn.DPH mesačne účtujeme do nákladov cez 548. Auditor nám vytkol, že máme koeficientovanú časť DPH/ tú ktorú neulnatňujeme/ účtovať na príslušný nákladový účet.

čiže sme to všetko dávali na 548
teraz chce že ak koeficientujeme DF napr. 502xxx, tak aj do nákladov za túto DF máme koeficientovať nie na 548 ale na 502 čiže na príslušný nákladový účet.

viem že §50 o DPH hovorí, že pri tých DF na ktoré nie je nárok sa to má tak robiť aj to robíme napr pri 513 ale platí to aj pri koeficiente???

Kde je dáky výklad alebo usmernenie?


Pekne prosím o radu.
Podľa postupov účtovania §68 je uvedený účet účtovania 548.
plavčík
11.01.07,08:08
A čo takto postupy účtovania § 52 odstavec 5????
plavčík
11.01.07,08:20
Podľa Cenigovej sa na 548 ôčtuje aj pomerné odpočítanie DPH/ strana 243/ ale!!! neplatí to len pri ročnom preúčtovaní????

Citujem výrok auditora:
....v zmysle §52 ods.5 postupov účtovania pri prijatí služby, pri ktorej nevzniká nárok na odpočítanie DPH sa DPH účtuje v prospech príslušného účtu záväzkov so súvzťažným zápisom príslušného účtu nákladov i pri DPH v zmysle § 50 zákona o DPH....


Som s toho MAGOR....HELP!!!!!!
Tweety
11.01.07,08:28
Podľa Cenigovej sa na 548 ôčtuje aj pomerné odpočítanie DPH/ strana 243/ ale!!! neplatí to len pri ročnom preúčtovaní????

Citujem výrok auditora:
....v zmysle §52 ods.5 postupov účtovania pri prijatí služby, pri ktorej nevzniká nárok na odpočítanie DPH sa DPH účtuje v prospech príslušného účtu záväzkov so súvzťažným zápisom príslušného účtu nákladov i pri DPH v zmysle § 50 zákona o DPH....


Som s toho MAGOR....HELP!!!!!!
Áno toto presne som uviedla, potom je to asi dobre aj tak, aj tak. Neviem, neviem, je to nejednoznačné teda, kam. Priklonila by som sa k 548, tak by sa tá nenárokovateľná dph dala ľahšie skontrolovať, ako prezrieť všetky nákladové účty. Môj názor. Neúčtujem koef.
plavčík
11.01.07,08:49
ĎAKUJEM TWEETY.. :-))))
Hlavne za tvoj názor!
Tiež by som najradšej neúčtoval koeficient ale čo už....mám nad sebou iných čo rozhodujú...

Prikláňam sa tiež k názoru že záleží od audítora a jeho pohľadu, možno iný audítor by to povedal inak. Tak dúfam, že teraz vyhoviem tomu môjmu a nevymenia mi ho behom roku.

Ešte raz vďaka