mimuška
11.01.07,10:02
Prosím o radu
Naši milí talianski majitelia nám poslali faktúru 30.12.06 za know how na projekty za 8 mil Sk.
Čo to pre nás znamená, aby nám to prešlo u daniarov.
1.Musím mať niekde uložené projekty ?
2.Odpisovať to ako nehmotný majetok (to je stanoviť si ľubovoľné účtovné odpisy od 2 do xy rokov ?
3.Pri našej úhrade (sme s.r.o.) do Talianska (oni su tiež s.r.o.)za know how sa nemusí zrážať nejaká zrážková daň ?

Ak mi niekto vie poradiť prosím , vopred ďakujem....
adato
13.01.07,17:51
Zaujímalo by ma, aké know how a ku akým projektom to je.
Keď to bolo poradenstvo len ku nejakým konkrétnym projektom, tak sú to náklady súvisiace s tými projektami. Ak je to nejaký všeobecný postup, ako vypracovať projekt, potom si to viem predstaviť ako nehmotný majetok a potom by sa odpisoval, tak ako si to určíte.
kalkulka
14.01.07,13:00
Z know-how sa platí zrážkova daň. Preštuduj si zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Talianskom, ale musíš posúdiť zdroj príjmu atď. Skús omrkať aj náš §16 ZDP ods. 1 písm. e1.
mimuška
16.01.07,09:41
Zaujímalo by ma, aké know how a ku akým projektom to je.
Keď to bolo poradenstvo len ku nejakým konkrétnym projektom, tak sú to náklady súvisiace s tými projektami. Ak je to nejaký všeobecný postup, ako vypracovať projekt, potom si to viem predstaviť ako nehmotný majetok a potom by sa odpisoval, tak ako si to určíte.

tak to by aj mňa zaujímalo-bohužiaľ sa to asi nedozviem aké know how nám vlastne poskytli
Vraj to musia taliani urobit kvôli banke (výkazy k 31.12.06) a potom to budú dobropisovať
tak ja si to zaradím iba na 041 a počkám na ten ich dobropis
daniari hádam ,keď to nebude v odpisoch tak nebudú frflať ,že k tomu nič iné nemám :-))))

PS: ďakujem za odpovede, zdá sa ,že keby sa to malo vyplatiť tak tam bude 5 %daň