ninuška
11.01.07,09:02
Firma je plátca DPH, dostala fa zo zahraničia, na fa je uvedené VAT dodávateľa a veta "VAT exempt Intra - EU delivery",
prosím Vás, poraďte mi, kam to pôjde v DP DPH a aký kurz použiť na prepočet v ev. dph
ďakujem
betka
15.01.07,17:46
Na prepocet pouzijem kurz NBS platny v den dodania tovaru alebo sluzby, ktory je uvedeny na FA.

"VAT exempt Intra - EU delivery", -toto je tovar alebo sluzba?
ninuška
16.01.07,05:58
ide o službu, je to niečo ako zaplatenie služby na rok vopred
Milan Benka
16.01.07,06:00
ide o službu, je to niečo ako zaplatenie služby na rok vopred

Nešpecifikovala si službu. Kde je miesto dodania tejto služby?
Milan Benka
16.01.07,15:43
tá fa je od microsoftu, je to niečo ako ročná licencia,

podľa čoho mám určiť, kde je miesto dodania služby?



Myslím, že takúto službu môžme považovať za sl. podľa §15/8d, - miestom dodania bude SR.
ninuška
16.01.07,16:05
takže kurz použijem zo dňa vystavenia fa /vychádza mi, že vtedy zrejme prijali našu platbu/,
stále mi nie je jasné, do kt. riadku to pôjde v dp, /r. 9 a r.15/?
Milan Benka
16.01.07,16:15
(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.


kurz NBS
ninuška
16.01.07,16:26
benka ďakujem
ondrejvla
19.04.07,19:14
Riešim dilemu, mám faktúry zo zahraničia, na jednej sú dodané služby na základe toho, že vykonávame prepravu pre zahraničného odberateľa, MV malo poruchu v zahraničí a odberateľ mi na základe zmluvy, v ktorej je klauzula, že pri poruchách v tom štáte, kde sú dodávané služby, konkrétne v Rakúsku uhradí všetky náklady za nás. Nám fakturoval všetky tieto náklady plus služby s tým spojené, zabezpečenie opráv, telefóny a pod. Faktúra je bez DPH z dôvodu dodania služieb v rámci EÚ. Ja to samozdaním, uplatním si nárok na odpočet. A teraz nie som si istá, či to má ísť do r. 9 a 15 DP DPH, alebo len do r.15?, to sa mi nezdá. Na druhej faktúre sa jedná o poskytnuté právnické služby v členskom štáte EÚ, faktúra je bez DPH, myslím, že tu by malo ísť o totožnú problematiku, alebo nie ? Jedná sa o dodanie služieb v tomto prípade podľa § 69? Ďakujem vopred všetkým za odpoveď.
lenkak
19.04.07,19:38
- samozdanenie.
dph
§15 ods.8
ondrejvla
19.04.07,19:54
- samozdanenie.
dph
§15 ods.8

Lenka, ja som to vedela, že pomôžeš! Ďakujem a bodík pridelím, len mi to nechce povoliť...
lenkak
19.04.07,20:12
cmuk aj bez bodíka...
Zuzka
19.04.07,23:42
.... do r. 9 a r.15 DPH
Soňula
20.04.07,08:45
.... do r. 9 a r.15 DPH



Rozmýšlam dobre? Do r.9 suma z fa prepočítana kurzom NBS
r.10 daň /19% zo sumy v riadku 9/
r.15 daň/ to isté čo v riadku 10/