sybila3
11.01.07,09:33
Ahojte, chcela by som sa poradiť: dala som si v MS3 založiť rok 2007, skopírovalo mi to z roku 2006, ale keď som pozerala napríklad fa, tak som ručne musela opraviť rok v číselných radoch na všetkých dokladoch, dá sa to aj nejako inak? A dajú sa v novom roku zmeniť predkontácie, napríklad min.rok som ich používala ale tento rok, budeme rušiť 2 účty, tak predkontácie na týchto účtoch nebudem už používať, či sa to dá vymazať, či mi to neovplyvní min.rok(dúfam, že nie), alebo ich tam musím nechať (ale zbytočne). ďakujem za rady
Atreides
11.01.07,09:11
http://www.csw.sk/aktuality/2006/061214.asp

II. Prednastavenie nového účtovného roka – kroky, ktoré môžete vykonať do 31.12.

1. Kontrola a nastavenie zoznamov

skontrolujte a prípadne upravte zoznamy účtová osnova a v závislosti na prípadných zmenách prispôsobiť zoznam predkontácií. (nájdete ich v menu účtovníctvo – účtová osnova, resp. účtovníctvo – zoznam predkontácií
skontrolujte a upravte zoznamy stredísk, zákaziek a činností, ktoré sú v menu Nástroje – zoznamy
upravte číselne rady pre všetky druhy dokladov v menu Nástroje – zoznamy – číselné rady
v prípade zmien vyššie uvedených zoznamov odporúčame aktualizovať nastavenia typov dokladov – priradiť nové číselné rady, predkontácie, či inak zmenené parametre. Typy účtovných dokladov nájdete v menu – účtovníctvo/typy účtovných dokladov, resp. typy účtovných položiek. Typy faktúr sú v menu fakturácia/typy vystavených, resp. prijatých faktúr, typy skladových dokladov sú v menu Sklady/typy skladových dokladov
victoria
24.01.07,10:46
Ako mozem robit v novej databaze v MONEY pokial nemam celkom uzatvoreny stary rok ? Pokial si zalozim novu databazu mozem potom do nej preklopit uzatvoreny stary rok ?
neznama22
24.01.07,12:20
Ako mozem robit v novej databaze v MONEY pokial nemam celkom uzatvoreny stary rok ? Pokial si zalozim novu databazu mozem potom do nej preklopit uzatvoreny stary rok ?

Myslím si, že máloktorý účtovník, resp. žiadny nemá k 31.12 uzavreté účtovníctvo.
Takže kľudne si vytvor nový rok a súčasne pracuj v novom roku a dorábaj starý rok.
Ak už budeš mať v starom roku všetko zaúčtované a budeš ho chcieť uzavrieť, tak v starom roku cez Účtovníctvo/Uzávierka roka/Uzávierkové operácie si uzavrieš rok a prenesieš si konečné stavy do nového roku.

(v prípade jednéduchého účtovníctva je to cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Prevod počiatočných stavov do nového roka)
zuzana j
29.01.08,13:31
Dobrý deň, podľa Vašej odpovede som usúdila, že máte skúsenosti s Money S3, ja som zatiaľ úplný začiatočník a nie som si istá, či to robím správne, preto by som Vás chcela požiadať o poradu ako na to. Začala som nahadzovať v JU odberateľské faktúry a dodávateľské faktúry za rok 2007, teraz mám na kope bločky a bankové výpisy, neviem, ktoré skôr nahrať a ako zadať počiatočné stavy z daňoveho priznania za rok 2006. Nie je mi to úplne jasné. Podľa návodu - účtovníctvo,uzávierkové operácie, prevod počiatočných stavov do nového roka - mám pocit, že to nesedí.. Poradíte mi, prosím, podľa čoho to skontrolovať?
Ďakujem za odpoveĎ.
Ľuba
30.01.08,20:14
V JÚ treba zadať počiatočný stav pokladníc a bánk, prípadne ak používaš sklad, tak stav skladu k 31.12.2006 jednou príjemkou k 1.1.2007. Okrem toho by som založila aj rok 2006, do ktorého by som nahrala len neuhradené záväzky a pohľadávky k 31.12.2006 aby si nemala problémy s úhradami v roku 2007 a výkazmi k DP.
Aknazuz
30.01.08,20:15
Si v téme podvojného účtovníctva. V JU si začala tak ako sa má, skôr by som nahrala bločky a potom bankové výpisy kvôli úhrade - párovaniu - odberateľských a dodávateľských faktúr.
zuzana j
31.01.08,11:53
Ďakujem, vyskúšam to a ozvem sa.
dipe
04.02.08,10:46
Ahojte, viete mi niekto poradiť v oblasti účt. N.O. v MONEY?
- predchádzajúci rok som užívala MONEY multy. no po zvažení som si objednala zúženy balik
- chcela som si previesť predchadzajúce obdobia do novej verzie no nejde to
- data mám v inom PC no neviem ich preniesť do novej verzie
Nie som si istí či som to napísala dosť zrizumiteľne.
Ďakujem za odpoveď
neznama22
04.02.08,19:39
Ahoj,

v prvom rade by si mala mat spravne nainstalovany program. Pises ze si presla z multi lucencie asi na lokalnu (na 1 PC)?

Potom, ak mas na novom PC nainstalovany program. Tak na starom PC si urob zalohu (tu mozes aj skor, ako si nainstalujes program na novy PC). Zalohu urobis cez Agenda/Vytvorenie zalohy dat.
Po uskutocneni zalohy prejdes na novy PC a tam si otvoris prislusnu agendu, kde chces zalohu obnovit cez Agenda/Vyber agendy a potom v poslednom kroku obnovis zalohu cez Agenda/Obnovenie dat zo zalohy. Zaloha by sa ti mala obnovit.
V pripade ak sa ti to nepodari, volaj radsej linku technickej podpory, tam ti urcite poradia.
dipe
07.02.08,06:07
Ďakujem za odpoveď.
Data z predchádzajúcich rokov tam mam no iba ako "História akcii"
chcela by som to dostať do agendy aby som v tom mohla chodiť a odkontrolovať si postup.
Je to možné? Ďakujem
dipe
07.02.08,06:47
Ďakujem za odpoveď.
Data z predchádzajúcich rokov tam mam no iba ako "História akcii"
chcela by som to dostať do agendy aby som v tom mohla chodiť a odkontrolovať si postup.
Je to možné? Ďakujem


Prosím, všimnite si to a keď niekto vie poradiť tak mi poraďte.
Dada
07.02.08,06:50
V Money mám ten istý problém. AK robím v roku novom, tak údaje zo starého roka už nevidím. Musím sa prepínať. A to mi dosť vadí. Neprišla som ešte na to, či sa to dá nejako obísť. Darmo, Pohoda je v tomto lepšia.
neznama22
07.02.08,07:29
Obist sa to neda, ten program je rieseny tak, ze v jednom roku mas udaje tykajuce sa jednoho roku a ked sa prepnes, tak tam vidis zvlast dalsi rok.

Ale napriklad ak uhradzas doklady, tak pri uhrade, ked si chces naparovat fakturu cez variabilny symbol, tak sa dostavas do zoznamu neuhradenych dokladov, kde mas zalozky jednodlivych rokov a tam sa mozes prekliknut a vybrat si fakturu aj z predchadzajuceho roka.

Je to sice trochu neprakticke, ze sa musis preklikavat, ale je to prehladne a jednotlive roky mas v jednotlivych "zlozkach".
Atreides
07.02.08,11:58
Staci si Money spustit 2 x. Raz do roku 2007 a roz do roku 2008.
saxi13
01.03.08,16:18
Ahojte, Prosím o pomoc!
Od mojho klienta som obdržala šanon s kompletným účt.r.2006, ktorý mu spracovala p.účtovníčka.Tento rok už mám ja na starosť pokračovať a spracovať účt.r.2007. Zavedenie poč.stavov BAN, POKL, MAJETOK mi je jasné. No neviem si rady ako pokračovať vo FA. Vyst.FA som zaučt. do POHĽ, a Prij.FA do ZÁV.- bez toho aby som ich zaučt. aj vo Vyst.FA a v Prij.FA. Čiže keď kliknem na Vyst.FA,alebo Prij.FA položky sú prázdne, ale figurujú iba v spomínaných POHĽ a ZÁV! Je to takto správne? Pracujem v SW Money. Ďakujem.
Atreides
02.03.08,16:48
Zavazky a pohladavky maju rovnaku funkcionalitu ako faktury prijate a vystavene. Otazne je to z pohladu zakona o DPH vzhladom na to, ze je potrebne zabezpecit aby sa vystavene pohladavky a prijate zavazky pre tretie osoby tlacili ako Faktury. Co vsak nie je v Money ziaden problem.
saxi13
02.03.08,17:03
Veď práve, že logicky mi to takto vychádza. Ibaže, Vystavené FA sú tlačené v inom programe ako aj Prijaté FA, a ja to teraz musím zaúčtovať. Takže, Vyst.FA nahodím do POH., a Prij.FA do ZÁV. Takže je to takto správne, že mi to nebude figurovať v Prij.a Vyst.FA, ale v POH. a ZÁV.? (Moj klient je FO neplatca DPH) Ďakujem.