milos5
11.01.07,10:48
Som stvrtrocny platca DPH a idem podavat danove priznanie za svoje druhe obdobie - 4. stvrtrok 2006 (platcom som od 07/2006). V svojom prvom danovom priznani (3.Q 2006) som si odpocital dan podla § 55 (odpocitanie pri registracii) a vysiel mi nadmerny odpocet. V aktualnom danovom priznani (4.Q 2006) mi tiez vychadza danovy odpocet.
Potrebujem poradit iba v jednej malickosti, co sa tyka vyplnenia priznania: Mam si na riadku 31 (nadmerny odpocet odpocitany od vlastnej danovej povinnosti) uviest odpocet za predchadzajuce zdanovacie obdobie, aj ked mi opat vychadza nadmerny odpocet? Alebo sa toto policko vyplna len v pripade, ak vznikne danova povinnost a je teda z coho odpocitat? (Ak je tomu tak, v pripade, ak mi v buducnosti vznikne danova povinnost mensia, ako nadmerny odpocet z predchadzajuceho obdobia, na riadok 31 vpisem sumu len do vysky aktualnej danovej povinnosti?).
Este 1 vec (viac - menej) pre uistenie: Nadmerny odpocet mi bude od danovakov vrateny automaticky bez akehokolvek dalsieho upozornovania? Aka je lehota? Pride to na ucet, co mam nahlaseny na danovom urade (v priznani sa totiz nevyplnal), alebo poukazkou na adresu? Dakujem za pomoc a zelam prijemny den.
mysimis
11.01.07,09:51
R. 31 vypĺňaš len v prípade keď Ti vznikne v aktuálnom DP daňová povinnosť a v minulom zdanovacom období si mal nadmerný odpočet.Nadmerný odpočet Ti DÚ vráti automaticky na účet, ktorý si si nahlásil na DÚ.
milos5
11.01.07,09:59
Dakujem za naozaj rychlu odpoved - kym som sa vratil do nastaveni, uz som mal problem vyrieseny ;-)
Ak este mozem malicke doplnenie: Ak by bola aktualna danova povinnost nizsia, ako je odpocet v predchadzajucom obdobi, sumu na r. 31 vyplnam celu, alebo len do vysky danovej povinnosti?
mysimis
11.01.07,10:01
Vyplníš len do výšky daňovej povinnosti a zvyšok NO si odpočítaš v ďalšom kvartáli.
milos5
11.01.07,10:08
Dakujem...