ivajan
11.01.07,11:16
Ahoj poraďaci.
Chcem sa opytat, či ste sa niekto nestretli so zeleným tlačivom PN. Dnes som ho dostala a v socialke nemaju strankovy den, tak sa nemam koho opytat. Dostala som do ruk iba jeden diel I.A legitimácia dočasne práceneschopného poistenca. Este k tomu je to zo 14.11.06. Firma si dava na cas. Ziadna ziadost o nahradu prijmu, ani ukoncenie alebo pokracovanie PN firma od zamestnanca zatial neobdrzala. Mam k tomuto tlacivu vyplnit vymeriavacie zaklady a odovzdat v SP? A mam mu dat nahradu prijmu za 10 dni? Dnes im musim dokoncit vyplaty a som bezradna. Zamestnanec nastupil v nov. do PP a mam dojem, ze to zneuziva. Neda sa kontaktovat, neodpoveda na odkazy. Dakujem vopred za kazdu radu.
mysimis
11.01.07,10:19
Ja osobne mám zelené tlačivo PN už od septembra, ale je to ten diel s ktorým choím k lekárovi na kontroly.
makovnik1
11.01.07,10:26
presne tak, zelené slúži poistencovi na preukazovanie u lekára a po ukončení PN ho aj lekárovi má odovzdať. asi by som mu zatiaľ dala PN, ale kým nedoloží správne tlačivo, tak by som nu tých 10 dní nezaplatila. čo na to jeho zamestnávateľ?
ivajan
11.01.07,10:29
Jeho zamestnavatel sedi v CR, oni o tom nevedia nic. Toto tlacivo im poslal. Je to cele volajake divoke. A to by ma zauimalo, kde ma cierny a cerveny diel.
mysimis
11.01.07,10:32
Odporúčam mu to zatiaľ nezaplatiť, príp. sa spojiť s ošetrujúcim lekárom, že sa u Teba objavila takáto PN, aby sa aj on vyjadril či chodí na kontroly a pod.