aglv
11.01.07,10:35
Ahojte.
Hladam niekoho kto by mi vedel poradit.
Chcela by som si zalozit zivnost a robit jednoduche uctovnictvo pre SZCO ktorych mam v okoli niekolko.
Potrebovala by som vediet par informacii:
1.staci mi ktomu kurz alebo nedostanem zivnostensky list ak nemam niekolko rocnu prax?
2.S akym programom mate najlepsie skusenosti na jednoduche uctovnictvo?
Mam nejake skusenosti z MRP ale necham si poradit lebo viem ze je takychto programov niekolko. Alebo je rozdiel len v znacke?
3.Viete mi posepkat aj priblizne ceny tychto programov?

4.Treba sa aj niekde registrovat ak chcem robit jednoduche uctovnictvo alebo staci zivnostensky list?
Ak ma este niekto ine rady sem snimi , budem vdacna za kazdu radu.
Dakujem.
mysimis
11.01.07,09:39
Živnosť na vedenie účtovníctva je voľná živnosť, čiže ju vybaíš bez problémov. K tomu aký program si vybrať sa tu už popísalo veľmi veľa a je ťažké v tomto smere poradiť. Skús si na internete pozrieť viac demo verzií a jpodľa toho sa rozhodni. Keď si budeš sťahovať demo verzie, nájdeš tam aj ceny jednotlivých programov. K bodu 4 - nie je potrebná žiadna registrácia, len ŽL.
aglv
11.01.07,10:01
Dakujem Miska. Tvoja odpoved ma povzbudila.
Ak je tu este niekto kto ma skusenosti a vie poradit co ma caka, pripadne nejake nastrahy prosim o rady.
Dakujem
Zoltán Kovács
11.01.07,17:04
Ahojte.
Hladam niekoho kto by mi vedel poradit.
Chcela by som si zalozit zivnost a robit jednoduche uctovnictvo pre SZCO ktorych mam v okoli niekolko.
Potrebovala by som vediet par informacii:
1.staci mi ktomu kurz alebo nedostanem zivnostensky list ak nemam niekolko rocnu prax?
2.S akym programom mate najlepsie skusenosti na jednoduche uctovnictvo?
Mam nejake skusenosti z MRP ale necham si poradit lebo viem ze je takychto programov niekolko. Alebo je rozdiel len v znacke?
3.Viete mi posepkat aj priblizne ceny tychto programov? Nájdi si tému s názvom Pošepkajte koľko pýtať

4.Treba sa aj niekde registrovat ak chcem robit jednoduche uctovnictvo alebo staci zivnostensky list?Netreba
Ak ma este niekto ine rady sem snimi , budem vdacna za kazdu radu.
Dakujem.

Odpovede viď červenou.
Muška
11.01.07,18:37
1.staci mi ktomu kurz alebo nedostanem zivnostensky list ak nemam niekolko rocnu prax? voľná živnosť

2.S akym programom mate najlepsie skusenosti na jednoduche uctovnictvo?
Mam nejake skusenosti z MRP ale necham si poradit lebo viem ze je takychto programov niekolko. Alebo je rozdiel len v znacke? na titulnej strane PORADY je téma Účtovné softvéry -klikni tam nájdeš rôzne softy a odozvi na ne

3.Viete mi posepkat aj priblizne ceny tychto programov? ceny zistíš priamo na ich internetovej stránke - podľa ponuky - niekedy treba vystihnúť u softvérovej firmy zľavy

4.Treba sa aj niekde registrovat ak chcem robit jednoduche uctovnictvo alebo staci zivnostensky list? stačí živnostenský list, ale môžeš sa pre kľudný spánok poistiť v komerčnej poisťovni - ako výkon účtovných prác

Ak ma este niekto ine rady sem snimi , budem vdacna za kazdu radu. Už Ti želám len dobrých klientov a pevné nervy
Dakujem. v texte :)
Robina
11.01.07,18:55
Kde nájdeme tému Pošepkajte koľko pýtať? A sú potrebné aj nejaké zmluvy, lebo odo mňa konateľ požaduje nejakú zmluvu keďže mám živnost. list. vďaka
Johanka
11.01.07,18:59
lenkak
11.01.07,18:59
ADRIANA33
11.01.07,21:10
1.Jednoduché účtovníctvo patrí medzi voľné živnosti, stačí si vybaviť živnostenský list
2.Mám dobré skúsenosti s programom ALFA od KROSU, rýchlo reagujú na zmeny v zákonoch, dá sa objednať DEMO verzia a vyskúšať. Ja mám multiverziu pre viacero firiem, stála do 8 000,- Sk.
Zoltán Kovács
12.01.07,07:07
Kde nájdeme tému Pošepkajte koľko pýtať? A sú potrebné aj nejaké zmluvy, lebo odo mňa konateľ požaduje nejakú zmluvu keďže mám živnost. list. vďaka

Ak účtovníctvo sa spracúvava externe, tak väčšinou na základe zmluvy. Odberatelia v rámci tej zmluvy si dohodnú podmienky spolupráce atď.

Já mám dobré skúsenosti s MRP Win multiverzia. www.mrp.sk (http://www.mrp.sk)
ADRIANA33
13.01.07,17:06
Ak účtovníctvo sa spracúvava externe, tak väčšinou na základe zmluvy. Odberatelia v rámci tej zmluvy si dohodnú podmienky spolupráce atď.

Já mám dobré skúsenosti s MRP Win multiverzia. www.mrp.sk (http://www.mrp.sk)

Ako má správne vyzerať zmluva o spolupráci, aby nič dôležité nechýbalo?:confused:
lenkak
13.01.07,17:16