Germany
11.01.07,11:51
Dobrý deň, hľadala som v porade riešenie svojho problému, ale nepodarilo sa mi to. Takže by som Vás chcela poprosiť o radu. Účtujem vznik s.r.o. v roku 2006, avšak táto mala v roku 2006 len výdavky (zriaďovacie náklady - do 50.000,-Sk, nákup zariadenia kancelárie, nejaké telefóny, poplatky za doménu). Platí niečo také ako pre FO ( §4 ods.4 zákona o dani z príjmov - vznik živ.oprav., výdavky sú, ale príjem nie je) aj pre PO? Ak áno, ako sa to účtuje a v ktorom § to nájdem? Ďakujem za pomoc

PS Dala som to k tejto skupine, lebo náklady budúcich období sa účtujú v tejto skupinne, tak dúfam, že je to dobre zaradené.
mysimis
11.01.07,12:20
Tzv. zriaďovacie náklady s.r.o. do 50.000,- Sk sa účtujú priamo do účtovnej triedy 5.., t.j. služby notára, nákup kolkov a pod. Nákup zariadenia do výšky 30.000,- Sk sa účtujú tiež priamo do spotreby - účet 501, poplatky za tlf. na účet 518 a pod. Ak PO nemá príjmy /sro je len založená/ to znamená, že vykáže za dané účtovné obdobie stratu.
Germany
11.01.07,13:57
Ďakujem. Myslela som, že to tak bude, ale nebola som si istá. Kolegyňa mala v minulom roku s DÚ kvôli tomu poťahovačky.