matamal
11.01.07,12:01
ahojte, chcela by som sa opytat, aky je postup pri absencii zamestnanca
dohodli sme sa, ze do konca minuleho tyzdna nam da vediet, ci pokracuje v praci alebo nie, mal medzitym dovolenku a do dnesneho dna nedal vediet, co dalej. Je to hrube porusenie pracovnej discipliny a teraz so socialkou co? prerusenie a ukoncenie prac. pomeru? ktory datum?
a zdravotne poistenie ktory datum? do vcera mohol si cerpat staru dovolenku, takze od dnes je absencia a datumy prerusenia a ukoncenia prac. pomeru? diki mata
Nutricia
11.01.07,11:10
ahojte, chcela by som sa opytat, aky je postup pri absencii zamestnanca
dohodli sme sa, ze do konca minuleho tyzdna nam da vediet, ci pokracuje v praci alebo nie, mal medzitym dovolenku a do dnesneho dna nedal vediet, co dalej. Je to hrube porusenie pracovnej discipliny a teraz so socialkou co? prerusenie a ukoncenie prac. pomeru? ktory datum?
a zdravotne poistenie ktory datum? do vcera mohol si cerpat staru dovolenku, takze od dnes je absencia a datumy prerusenia a ukoncenia prac. pomeru? diki mata
Dnes dáte absenciu,zajtra okamžité skončenie PP §68 ods.1 písm.b ZP a stým dátumom ho aj odhlásite zo ZP a SP.Okamžité skončenie PP poslat poštou do vlastných rúk.Za den absencie treba zaplatit zdravotné poistenie.Prerušenie dáš začiatok aj koniec dnešný den.
filka
12.01.07,06:31
Dnes sa nám stal podobný prípad, zamestnanec napísal v nočných hodinách mail, že už viac nepríde do zamestnania... Je zamestnaný na dobu určitú do 31.3.2007; minulý týždeň mu vedúci oznámil, že mu zmluvu nepredĺži, že je sním nespokojný. No a dnes napísal toto...
Môžeme to teda považovať, že dnes neprišiel do práce za absenciu, dať mu na dnes absenciu, od zajtra prerušenie do ZP, SP a v pondelok odoslať okamžité skončenie PP podľa § 68 ods. 1 písm. b); PP skončí potom dňom doručenia resp. vrátenia zásielky?
A tiež sme povinní preplatiť dovolenku, tak?
Prosím len o potvrdenie či uvažujem správne.
Gabi03
12.01.07,06:45
Dnes sa nám stal podobný prípad, zamestnanec napísal v nočných hodinách mail, že už viac nepríde do zamestnania... Je zamestnaný na dobu určitú do 31.3.2007; minulý týždeň mu vedúci oznámil, že mu zmluvu nepredĺži, že je sním nespokojný. No a dnes napísal toto...
Môžeme to teda považovať, že dnes neprišiel do práce za absenciu, dať mu na dnes absenciu, od zajtra prerušenie do ZP, SP a v pondelok odoslať okamžité skončenie PP podľa § 68 ods. 1 písm. b); PP skončí potom dňom doručenia resp. vrátenia zásielky?
A tiež sme povinní preplatiť dovolenku, tak?
Prosím len o potvrdenie či uvažujem správne.

1. Ak ZC nechce prísť do práce, má dať výpoveď on. Buď klasicky skončenie PP výpoveďou, čo asi nie je reálne, nakoľko už nechce prísť do práce, alebo by mal navrhnúť skončenie PP dohodou.
2. Ak bez uvedenia dôvodu neprišiel do práce, môžete mu dať absenciu, ale čo keď sa vám o 3 dni ozve, že od dnes je na PN-ke? (Hoci overený údaj zrejme budete potrebovať najmä pri výpočte miezd.)
3. Prerušenie poistenia sa nahlasuje vrátane absencie, takže od dnešného dňa.
4. Máte v interných smerniciach alebo v pracovnej zmluve napísané, že nenastúpenie do práce bez uvedenia dôvodu sa považuje za závažné porušenie pracovnej disciplíny? Uvedený paragraf sa vzťahuje na závažné porušenie prac. disciplíny, čo je niekedy dosť obtiažne dokázať. Ak neprišiel do práce, zrejme hrubo porušil PD. Musíte mu dať na vedomie, že to považujete za hrubé porušenie PD, a ak do 6-tich mesiacov znovu poruší PD, môžete mu dať okamžitú výpoveď podľa citovaného paragrafu.
5. Na dovolenku má zo zákona nárok, teda ak si ju nevyčerpá, treba mu ju preplatiť.

Najjednoduchšie by sa mi v tomto prípade zdalo dať mu vyčerpať dovolenku a ku koncu skončiť PP dohodou. Zrejme jemu to bude vyhovovať a ak vy aj tak chcete s ním okamžite skončiť, vám by to tiež nemuselo vadiť. A neboli by s tým také papierovačky ako s okamžitým skončením PP.
filka
12.01.07,07:05
Práveže ide o takého zamestnanca čo za sebou zanechal poriadnu "spúšť" a preto nám to celkom vyhovuje; chceme mu dať okamžité skončenie, on totiž s nami už odmieta komunikovať...
V pracovnom poriadku máme, že nástup na PN musí hlásiť v deň jej začiatku; a máme aj definovanie porušenia PD v prípade absencie...takže hádam by problém byť nemal,alebo?
Gabi03
12.01.07,07:09
Práveže ide o takého zamestnanca čo za sebou zanechal poriadnu "spúšť" a preto nám to celkom vyhovuje; chceme mu dať okamžité skončenie, on totiž s nami už odmieta komunikovať...
V pracovnom poriadku máme, že nástup na PN musí hlásiť v deň jej začiatku; a máme aj definovanie porušenia PD v prípade absencie...takže hádam by problém byť nemal,alebo?

Ak sa absencia u vás považuje ako závažné porušenie, tak súhlasím. Hoci... rozmýšľam nahlas: nedajbože ma zrazí nejaké auto a ani neviem kto som čo som (:p ) a aby som myslela na to, že treba nahlásiť ZĽovi?! :confused: Je to len predpoklad a keď ste si istý, tak postupujete správne. ;)
filka
12.01.07,07:13
No,ale ved som napisala, ze nam poslal o 24.00 mail, ze uz viac do prace nepride, ze konci atd.
Myslim, ze mu hanba uz nedovoli sa tu ukazat...