sybila3
11.01.07,13:58
Ahojte, môžete mi niekto poradiť ohľadom miezd v MS3. Síce mzdy nám robí iná pani, ale hrúza od nej dostať výplatné pásky, chýbajú za 3 mesiace, tak som sa rozhodla, že to skúsim nahodiť, ale nejako mi to nejde. Otvorila som si mzdy, nahodila meno a ostatné údaje a potom neviem, čo, poraďte krok za krokom. Jedná sa mi len o jednu pracovníčku, predavačku, má stály plat 7600. Díky.
Veronika Gabrielova
11.01.07,13:42
Ahoj, ja robím mzdy v money S3, takže čo sa ti už podarilo nahodiť?
neznama22
11.01.07,14:38
Na to, aby si vytvorila mzdy, tak medzi zakladne udaje, ktore by mali byt vyplnene patri:
- na karte zamestnanca okrem udajov o zamestnancovi (bydlisko, datum narodenia, ...) datum nastupu.
- Údaje platné od ... to znamena, od kedy napriklad pracuje, kedy sa mu vykonali nejake zmeny na karte zamesnancoch, ...
- Pracovny pomer
- mesačnú sadzbu, resp. hodinovu sadzbu
- Dovolenka - kolko ma narok ...
Najlepsie je otvorit si kartu zamestnanca a ist riadok po riadku a co vies, tak to vyplnis. Najlepsie je vyplnit co najviac toho.
Ked budes mat vyplnenu kartu zamestnanca zacnes vytvarat mzdu.
Do mzdy sa ti pretiahnu zakladne udaje ako je napr. mesacna odmena, ... ak bola na dovolenke, alebo PN, tak to musi zadat do nepritomnosti. V pripade ak mala odmeny, tiez jej to musis zadat, alebo ak sa jej nieco zrazalo. Vsetko zadavas uz na karte mzdy.

Toto je taky veeelmi ryhly kurz miezd. Lepsie je uz odpovedat na konkretne problemy a pripady.

Dufam sa ti to podaril
tonkat
20.03.07,14:43
Prosím vás, ako sa má nahodiť zamestnanec do Money, keď už u nás pracoval minulý rok a teraz znovu nastúpil? Pod tým istým číslom, alebo vytvoriť nového partnera? A treba v takomto prípade aj niečo nastaviť, prípadne vynulovať - lebo je to ako nový pracovný pomer. Vďaka
tonkat
20.03.07,18:54
...posúvam ...
jamis
20.03.07,18:57
Nahoď ho ako nového zamestnanca.
neznama22
21.03.07,06:49
Ja by som nenahadzovala noveho zamestnanca.
Ak ho uz v evidencii raz mas, tak si daj opravit jeho kartu zamestnanca a v prvej záložke "Osobné údaje" si zmaž dátum odchodu, a tento dátum si zapíš do prerušenia a od vtedy keď znovu nastúpil, tak si ten dátum doplň do obnovenia.
Potom mu už na tej karte zamestnanca len aktualizuj údaje.
tonkat
21.03.07,07:51
A nebude problém, keď napr. nastúpi v 01/07 a odíde 08/07, znova nastúpi v 12/07? Vystaví mi potom jedno potvrdenie o príjme za r.2007? Priemer na dovolenku musím zaškrtnúť políčko Paušál.priem.náhrada? Ďakujem pekne