gabri
28.12.04,13:28
Môžete mi niekto,prosím, poradiť, pod akým paragrafom SP nájdem odvody
počas PN.Bola som na školení, vtedy sa mi zdalo všetko jasné, robila som si len ledabolo poznámky a teraz mi pripadajú ako hieroglyfi (i). Co to je, že 1,4% ??? :confused:
Yvvetta
28.12.04,12:29
Nerozumiem aké odvody chceš odviesť počas PN ?
gabri
28.12.04,12:34
To je to-neodvadzala som ništa a teraz si tu upratujem a ahaho:poznamky zo školenia: "náhrada príjmu pri doč.PN bude hradená zo mzd.N, znižuje sa odvod za zamestnávateľa na 1,4%- blbosť?-dúfam že ano, ale čo som tam spala?snívalo sa mi? :)
Yvvetta
28.12.04,13:12
Neodvádzaš nič. Ani zamestnávateľ ani zamestnanec. Človek je chorý čo by mal odvádzať ?
vladan
28.12.04,14:08
To je to-neodvadzala som ništa a teraz si tu upratujem a ahaho:poznamky zo školenia: "náhrada príjmu pri doč.PN bude hradená zo mzd.N, znižuje sa odvod za zamestnávateľa na 1,4%- blbosť?-dúfam že ano, ale čo som tam spala?snívalo sa mi? :)gabri, tuším si bola na školení začiatkom roka 2004 a vtedy ste sa školili o novom zákone o sociálnom poistení, však? Lebo z toho čo tu píšeš, tak si si poznačila toto (preklad tvojich poznámok):
od 1.1.2004 platí zamestnávateľ náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnancovi a to v období od 1. do 10. dňa tejto PN. Táto náhrada príjmu bude hradená z peňažných prostriedkov firmy. Odvodové povinnosti sa znižujú na 1,4% (kvôli zmene platenia PN). V roku 2003 si platila odvody zamestnávateľa na nemocenské poistenie v inej výške.
Koniec prekladu :D
gabri
29.12.04,11:17
Vladan, ďakujem-včera som bola totalne natvrdlá (možno aj dnes a nebodaj už to tak bude vždy... :confused: ) už viem čo to znamenalo-tie moje poznamky-stačí "otvoriť oči"