jaja1
11.01.07,14:06
Dobrý deň!
Chcem sa spýtať, že ročný výkaz o pracovnej neschopnosti pre chorobu a úraz (Nem Úr 1-01) pre štatistický úrad musí odovzdať každá firma aj keď z ŠÚ tlačivo neposlali?
Zita4
11.01.07,13:19
Ak vám neposlali tlačivo, netreba nič posielať.
VERONIKA6
11.01.07,13:22
Tlačivá posielajú v tomto období, ja som ho dostala včera. Ak Ti nepošlú, nerob.
Jana Motyčková
12.01.07,08:10
Mám dva problémy s Nem Úr 1-01 :
1. modul 272, r.1 požadujú priemerný počet nemocensky poistených zamestnancov. Naozaj tam nechcú zahŕňať dôchodcov od augusta ? Ak boli PN, tak ich nezahŕňať ani do ďalších riadkov ?
2. Citujem z popisu k modulu 272 - "Zahŕňajú sa (do priemerného počtu nemocensky poisených) i pracovníci, ktorí po rozviazaní pracovného pomeu boli uznaní práceneschopnými v ochrannej lehote (42 dní)". To ich tam mám zahrnúť ako ? Ako by boli v evidenčnom celý rok, alebo mesiac, alebo dobu PN (odkiaľ ju zistím ?) alebo čo?
Nemôžem sa dovolať na ŠÚ, takže ak náhodou má niekto bližšie informácie, privítam ich.
jankasm
12.01.07,09:06
Bližšie informácie bohužiaľ nemám, ale odpoveď na otázku č. 1 by zaujímala aj mňa, pretože v pondelok sa chystám robiť výkaz.
Takže ak bude mať niekto nejaké informácie, prosíme o zverejnenie.
Ďakujeme
fipina
12.01.07,09:43
Prosím Vás, kde je uvedené, že sa tam nezapočítavajú dôchodcovia po 01.08.2006 ? Prečítala som to celé, ale nikde som to nenašla.
Okrem toho, veď aj dôchodcovia majú nárok na PN - prvých 10 dní. Zdá sa mi to nelogické.
Ospravedlňujem sa, už som to našla.
fipina
12.01.07,10:57
modul 275 - závodná starostlivosť
prosím Vás, čo to znamená? Nikdy som to nevypĺňala, ale neviem, či som to robila dobre.
anmary
12.01.07,11:11
Mne prišiel až dnes, takže zrejme oni nemajú povinnosť posielať to dostatočne vopred. Iba my máme povinnosť to odovzdať do 20.1.2007 a to je predsa ešte celý 1 týždeň.
jankasm
15.01.07,11:20
Zo ŠÚ mám vyjadrenie, že do priemerného počtu nemocensky poistených dôchodcov od 01.8.2006 nezapočítať, ale do počtu prípadov a počtu kalendárnych dní normálne zahrnúť aj ich.
Robíte to aj ostatní tak, alebo máte nejaké iné informácie? Lebo pani, s ktorou som rozprávala počula o tom prvý krát, takže ani sama nevedela poriadne ako to má byť.
Oľa
15.01.07,12:22
modul 275 - uvedie sa počet osôb ktoré patria do závodnej starostlivosti z celkového počtu zamestnancov organizácie, t.j. počet zamestnancov, pre ktorých je zabezpečená liečebná preventívna starostlivosť závodným lekárom, prípadne dohodnutým úväzkom lekára v príslušnom územnom obvode.
Jana Motyčková
16.01.07,09:32
Zo ŠÚ mám vyjadrenie, že do priemerného počtu nemocensky poistených dôchodcov od 01.8.2006 nezapočítať, ale do počtu prípadov a počtu kalendárnych dní normálne zahrnúť aj ich.
Robíte to aj ostatní tak, alebo máte nejaké iné informácie? Lebo pani, s ktorou som rozprávala počula o tom prvý krát, takže ani sama nevedela poriadne ako to má byť.
Včera sa mi podarilo dovolať na KŠÚ v Žiline, pani tiež o tom nepočula, ale zisťovala a potom mi zavolala naspäť, zhruba tak ako píšeš ty, t.j. :
- do priemerného počtu od 1.8. nepočítať
- do počtu a kalendárnych dní počítať, ale iba prvých 10 dní (k tým 10 dňom sme ale dospeli v rámci telefonátu)
jankasm
16.01.07,09:37
Včera sa mi podarilo dovolať na KŠÚ v Žiline, pani tiež o tom nepočula, ale zisťovala a potom mi zavolala naspäť, zhruba tak ako píšeš ty, t.j. :
- do priemerného počtu od 1.8. nepočítať
- do počtu a kalendárnych dní počítať, ale iba prvých 10 dní (k tým 10 dňom sme ale dospeli v rámci telefonátu)

No paráda, ja som tiež včera volala so Žilinou.
Do počtu kalendárnych dní som zahrnula PN dôchodcov aj po 10 dni. Čo s tým? Prerobiť to? :mad:
fipina
16.01.07,10:44
modul 275 - uvedie sa počet osôb ktoré patria do závodnej starostlivosti z celkového počtu zamestnancov organizácie, t.j. počet zamestnancov, pre ktorých je zabezpečená liečebná preventívna starostlivosť závodným lekárom, prípadne dohodnutým úväzkom lekára v príslušnom územnom obvode.
Celkom tomu nerozumiem. Mám tu zaradiť zamestnancov, pre ktorých platí povinnosť pravidelných lekárskych prehliadok, napr. aj na nočnú prácu?
Alebo ide o niečo iné? Vôbec mi to nemyslí.
Jana Motyčková
16.01.07,13:11
No paráda, ja som tiež včera volala so Žilinou.
Do počtu kalendárnych dní som zahrnula PN dôchodcov aj po 10 dni. Čo s tým? Prerobiť to? :mad:
Nechaj to tak, myslím, že ani oni v tom nemajú celkom asno, čo tam chcú mať.
Zuzana2
18.01.07,09:26
Zdravím všetkých, ktorých postihol Výkaz Nem Úr

Veľmi prosím o radu, pretože keď som volala na ŠÚ Žilina pani, ktorá je napísaná v sprievodnom liste, vôbec nevedela, o čom hovorím - iba sa pýtala kolegyne a potom mi povedala: "Ja si myslím ...".

Preto prosím skúsenejších poraďákov, lebo s týmto som ešte doteraz nemala skúsenosti:

Modul 274:
Riadok 1 - 6 nevypĺňam, lebo tam nemám čo napísať.
Riadok 7 - Podľa vysvetliviek som dokázala vypočítať Ú = úhrady od poisťovní a úspory. Úhrady od poisťovní = 0. Úspory = "ušetrená" hrubá mzda, ktorá nebola vyplatená zamestnancovi, ktorý utrpel pracovný úraz + "ušetrené" odvody za zamestnávateľa (35,2%) prislúchajúce k tejto hr. mzde.

ale - N1 "Náklady na stratený čas v dôsledku pracovných úrazov a chorôb z povolania
Počet hodín, ktoré stratili v súvislosti s pracovným úrazom zainteresovaní zamestnanci..." - koho tým myslia? Niekoho, kto pomáhal tomu postihnutému + aj toho, kto úraz utrpel?
Naozaj si s tým neviem rady.
Prosím, prosím, kto ste už mali pracovné úrazy a vypĺňali toto tlačivko, poradíte?
Zuzana2
18.01.07,09:36
Ešte aby som uviedla veci na správnu mieru: na ŠÚ som volala preto, aby som zistila, čo rozumejú pod pojmom "sociálne náklady organizácie". Či sú to odvody na NP, celkové odvody do SP, alebo celkové odvody za zamestnávateľa - 35,2%. A na túto otázku mi pani zo ŠÚ po porade s kolegynkami odpovedala - ja si myslím, že celkové odvody za zamestnávateľa.
Zuzana2
18.01.07,10:21
Prosím, neviete mi niekto poradiť?
Marína
18.01.07,10:31
Zuzka, veď na Tvoje otázky by najlepšie mali odpovedať kompetentné pracovníčky ŠU, čo potrebujú ako štatist. údaj. Keď to ony nevedia vysvetliť ......... Radšej sa nevyjadrujem.
brm
18.01.07,10:40
Nechaj to tak, myslím, že ani oni v tom nemajú celkom asno, čo tam chcú mať.
prudko súhlasím...sa divím že vám to trhá žily...
Zuzana2
18.01.07,10:42
Dámy, úplne s vami súhlasím.
Len ja hlúpa by som to chcela mať dobre, tak skúšam niekoho, kto to už vypĺňal. Snáď poradí. Veď hádam nie sme jediní, čo mali pracovný úraz.
Všetkým prajem pekný deň.