jana kotlarikova
11.01.07,14:20
Prosím podaďte mi, nemôžem sa dovolať na DÚ, ak spoločnosť zmenila sídlo, presťahovala sa do iného mesta, aké tlačivá potrebujem pre registráciu na Dú, sp, szp, vzp.
Niečo som si vybrala z www stránok, ale zdá sa mi toho akosi veľa, Hlavne na DÚ- tam potrebujem úplne novú registráciu v novom meste, alebo stačí len oznámenie o zmene?Prosíííí,pomôžte hrabem sa v tom už skoro 1/2 dňa.Ď.
mysimis
11.01.07,13:32
Na základe toho že fi zmenila sídlo, všetko sa prejednalo na valnom zhromaždení, na základe ktorého sa zasielajú doklady o zmene na obchodný súd. O vykonaní zmeny Ti príde oznámenie a zároveň výpis z obchodného registra s novými údajmi. Tento výpis si ofotíš a oznámiš to na DÚ, SP, ZP a všade kde to ešte potrebuješ /odberatelia, dodávatelia/. Ja som to oznamovala aj na bývalé sídlo SP a ZP a aj na nové sídlo sro, akurát DÚ som oznamovala už len podľa nového sídla. Daňové úrady si spisy prepošlú.
jana kotlarikova
11.01.07,13:40
a mohla by si mi povedať konkrétne názvy tlačív k jednotlivým inštitúciám. Viem chcem toho veľa ale robím to 1 krát a som z toho jelenica.Ď
Dadena
11.01.07,13:52
Pre Sociálnu poisťovňu je to Registračný list zamestnávateľa, vyznačí sa hore krížikom zmena, napíšete len názov firmy, IČZ, IČO a novú adresu a dole dátum vzniku zmeny. Pre Všeobecnú ZP je to Prihláška/oznámenie zamestnávateľa, kde prečiarknete prihláška a vyplníte. Pre Spoločnú ZP je to tlačivo Oznámenie o zmenách údajov zamestnávateľa platiteľa, kde označíte aktuálnu zmenu sídla organizácie. A ostatné poisťovne to majú riešené na registračných listoch platiteľa poistného, kde si odškrtnete oznámenie platiteľa o zmenách. A samozrejme každej inštitúcii pošlete kópiu Výpisu z OR. Na daňový úrad som to riešila listom, ktorý ako pomôcku pripájam.
Peterka
11.01.07,13:55
Nebolo potrebné na nový DÚ vypísať tlačivo Prihláška k registrácii daňovníka ?
mysimis
11.01.07,13:58
Nie, pretože fi je už zaregistrovaná na DÚ, je potrebné len oznámiť zmenu sídla spoločnosti.
Dadena
11.01.07,14:03
Robila som už tri firmy, ktoré menili sídlo spoločnosti a keďže už tieto firmy boli zaregistrované (myslím tým prvýkrát pri vzniku) daňovým úradom to stačilo takto. Ale samozrejme, že som píslala aj druhý list, a to novému daňovému úradu kde som tieto skutočnosti oznámila (pripájam vzor.) Doklady si medzi sebou vymenili bez toho, aby ma vyzvali, aby som to vypísala na ich tlačivách. A pripomínam, že treba vrátiť osvedčenia na DIČ a IČ DPH predchádzajúcemu DÚ a cca za tri týždne (od odoslania žiadosti) skúsiť osloviť nový daňový úrad. Niekomu sa to zdá veľa papierovania, ale ja mám vo zvyku všetko posielať so sprievodným listom, s jasným textom a čo sa týka SP, ZP a DU aj doporučene. Verte mi, že ten čas to stojí.
jana kotlarikova
11.01.07,14:07
Viem, že na SP, ZP stačia kópie týchto listín a čo SP. Treba dať originál?
Počula som, že áno.
mysimis
11.01.07,14:13
Všade som dávala kópie. Nikde nepožadovali odo mňa ani originál, ani overenú kópiu.
jana kotlarikova
11.01.07,14:14
Ďakujem, veľmi si mi pomohla.
vema
07.02.07,07:59
Prosím Vás ,keď sa naša firma presťahovala a zmenila adresu,ale je to v tom istom okrese,bude ten istý DÚ aj soc.pois.,aj zdrav.pois.,na akom tlačive im to treba oznámiť?
mysimis
07.02.07,08:04
Do SP sa to nahlasuje na registračnom liste zamestnávateľa - vypíše sa len nová adresa a ICZ a priloižíš k tomu výpis z OR s už novou adresou. Obdobne sa to robí aj do ZP.
vema
07.02.07,09:32
Do SP sa to nahlasuje na registračnom liste zamestnávateľa - vypíše sa len nová adresa a ICZ a priloižíš k tomu výpis z OR s už novou adresou. Obdobne sa to robí aj do ZP.Miška, ďakujem a DÚ, tam to ako oznámim?
mysimis
07.02.07,09:33
Ja som to oznámila listom a priložila som tam výpis z OR. Nenamietali.
bui
19.02.07,13:03
a kedy resp. dokedy to treba nahlasit, lebo ked sa pozrieme na internete na orsr tak tam uz mame zmenene sidlo, no postou nam este nic neprislo...
s akym sidlom mam vystavovat faktury???
mysimis
19.02.07,16:31
Nahlasuješ to keď dostaneš zo súdu nový výpis z OR aj s potvrdením o zmene.
bui
21.02.07,11:31
Teda ak zo sudu este nic neprislo, a ja viem ze sidlo je uz zmenene...tak mam stale pouzivat stare sidlo?...napr. teraz vystavujem potvrdenia pre zamestnancov o vyplatenej mzde....mozem tam nechat stare sidlo aj ked viem ze sa zmenilo uz 10.2?

A este by ma zaujimalo..teta na danovom urade mi vcera nevedela odpovedat....ak sa zmenilo len sidlo z Petrzalky do Podunajskych Biskupic, bude sa mi menit aj DIC?....sidlo teda zostalo v Bratislave, len sa zmenila mestska cast....mate s tym niekto skusenosti?

Dakujem
mysimis
21.02.07,11:53
DIČ sa rozhodne meniť nebude. Keď zo súdu dostaneš doklady o zmene sídla spoločnosti, hneď to nahlás na ten DÚ, kde si bola do teraz registrovaná a oni si to v rámci DÚ už vysporiadajú. Od doby oznámenia na DÚ už budeš patriť na nový DÚ. Potrdenia pre zamestnancov kľudne môžeš dávať na starú adresu.
bui
21.02.07,19:25
a vystavovanie dokladov..faktur....kedy je ten prelom?...den zapisu v OR? alebo den dorucenia zo sudu...
ajobs
22.02.07,13:06
a vystavovanie dokladov..faktur....kedy je ten prelom?...den zapisu v OR? alebo den dorucenia zo sudu...

Právne nastáva zmena sídla spoločnosti dňom zápisu do OR.
Neviem, prečo vám doklady ešte neprišli ? Je potrebné sa priamo informovať na registrovom súde, pretože ja mám skôr skúsenosť, že najprv si vyzdvihnem doklady a až potom je zmena zapísaná v OR.
Lucka F.
13.03.07,14:03
Ahoj, aj ja sa chcem spytat. Zmenili sme sidlo v 2/07. Podavam danove priznanie za rok 2006. Na ktory DU ho mam podat a na Poznamky, S a V mam udat novu adresu?

Dakujem..:))
ajobs
13.03.07,14:06
Ahoj, aj ja sa chcem spytat. Zmenili sme sidlo v 2/07. Podavam danove priznanie za rok 2006. Na ktory DU ho mam podat a na Poznamky, S a V mam udat novu adresu?

Dakujem..:))


Áno, ak je zmena sídla právoplatne zapísaná v OR, udávaš novú adresu a DP podávaš na súčasný miestne príslušný daňový úrad.
Lucka F.
13.03.07,14:10
dakujem, dakujeeeeeem...a pekny den prajem
ajobs
13.03.07,14:11
dakujem, dakujeeeeeem...a pekny den prajem
:) :) :) :)
dada 1
23.09.09,11:19
FO menila miesto podnikania, kde všade treba nahlásiť zmenu okrem ZP, DÚ.
Aký je rozdiel medzi zmenou miesta podnikania a sídlom.Ďakujem
jozi49
21.10.10,07:07
prosím Vás pri zmene sídla spoločnosti sa mi bude meniť aj DIČ a IČ DPH, keď píšete, že musím vrátiť pri zmene sídla osvedčenia o pridelení DIČ a IČ DPH??? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď...
zk24
20.10.11,09:59
zmena sídla obchodnej spoločnosti a zmena bydliska konateľa / spoločníka.

1) Rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla spoločnosti a o zmene zakladateľskej listiny. Podpis spoločníka - neoverený.
2) Nájomná zmluva - kópia
3) Zakladateľská listina - úplné znenie
4) Návrh na zmenu sídla do ORSR. Podpis overený.

Prosím Vás, poradíte?

1. stačí nájomná zmluva ako podklad k zmene sídla spoločnosti a k zmene bydliska spoločníka/konateľa?
2. Treba v zakladateľskej listine prepisovať aj bydlisko spoločníka/konateľa na všetkých miestach?
3. Treba v rozhodnuti jediného spoločníka uvádzať aj že sa mení bydlisko spoločníka/konateľa?

Ďakujem.
zk24
25.10.11,15:12
posúvam...
zk24
26.10.11,05:43
posúvam
zk24
26.10.11,10:31
posúvam...
Economic
26.10.11,11:56
zmena sídla obchodnej spoločnosti a zmena bydliska konateľa / spoločníka.

1) Rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla spoločnosti a o zmene zakladateľskej listiny. Podpis spoločníka - neoverený. /overený/
2) Nájomná zmluva - kópia
3) Zakladateľská listina - úplné znenie
4) Návrh na zmenu sídla do ORSR. Podpis overený. Vyhlásenie k zmene trvalého pobytu podľa § 4 ods. 5 vyhl. 150/2007

Prosím Vás, poradíte?

1. stačí nájomná zmluva ako podklad k zmene sídla spoločnosti a k zmene bydliska spoločníka/konateľa? áno
2. Treba v zakladateľskej listine prepisovať aj bydlisko spoločníka/konateľa na všetkých miestach? áno
3. Treba v rozhodnuti jediného spoločníka uvádzať aj že sa mení bydlisko spoločníka/konateľa? ja v úvode píšem už nové a do zátvorky pôvodné/

Ďakujem.


v texte.... a ak sa mi podarilo aj vyznačené červeno.
zk24
26.10.11,12:02
v texte.... a ak sa mi podarilo aj vyznačené červeno.

Takze netreba nijaku kopiu obcianskeho preukazu? Super. Lebo mame problem s OP. Ide o zahranicneho spolocnika, ktory poziadal o zmenu adresy v OP (uz mal slovensku adresu predtym) a slovenska policia mu vzala stary OP a vydala docasne papier - potvrdenie o pobyte cudzinca. Je to este z 22.8.2011. S tym ze sme mysleli ze pockame na novy OP a potom podame vsetky tieto zmeny. Ale uz je to vyse 2 mesiace a policia stale nevydala OP - ci zabudli, stratili, nevedia... neviem. A mam teda iba najomnu zmluvu kde bude byvat ten spolocnik/konatel. Takze staci aby napisal vyhlasenie, super.

Este som sa chcela spytat - chcela by som na tom navrhu na zmenu sidla do ORSR zaskrtnut moznost ze prideme si rozhodnutie prevziat osobne. Chcela by som ist pre to osobne ja, lebo spolocnik tu nebyva casto (zdrzuje sa hlavne v zahranici) a moze byt problem s postou a tak. Existuje na to nejake splnomocnenie aby som mohla rozhodnutie vybrat osobne na registri?

Dakujem
Economic
26.10.11,12:05
Takze netreba nijaku kopiu obcianskeho preukazu? Super. Lebo mame problem s OP. Ide o zahranicneho spolocnika, ktory poziadal o zmenu adresy v OP (uz mal slovensku adresu predtym) a slovenska policia mu vzala stary OP a vydala docasne papier - potvrdenie o pobyte cudzinca. Je to este z 22.8.2011. S tym ze sme mysleli ze pockame na novy OP a potom podame vsetky tieto zmeny. Ale uz je to vyse 2 mesiace a policia stale nevydala OP - ci zabudli, stratili, nevedia... neviem. A mam teda iba najomnu zmluvu kde bude byvat ten spolocnik/konatel. Takze staci aby napisal vyhlasenie, super.

Este som sa chcela spytat - chcela by som na tom navrhu na zmenu sidla do ORSR zaskrtnut moznost ze prideme si rozhodnutie prevziat osobne. Chcela by som ist pre to osobne ja, lebo spolocnik tu nebyva casto (zdrzuje sa hlavne v zahranici) a moze byt problem s postou a tak. Existuje na to nejake splnomocnenie aby som mohla rozhodnutie vybrat osobne na registri?

Dakujem

Áno splnomocnenie na podanie návrhu a aj na prebratie výpisu a Potvrdenia o zápise. Daj si ho overiť. Doložíš k návrhu a nemáš problém to prevziať. Aj ja tak robievam
zk24
26.10.11,12:11
Áno splnomocnenie na podanie návrhu a aj na prebratie výpisu a Potvrdenia o zápise. Daj si ho overiť. Doložíš k návrhu a nemáš problém to prevziať. Aj ja tak robievam

Potom ten návrh na vklad do ORSR podpisujem ja? to mi konatel/spolocnik este vie podpisat lebo bude musiet podpisat rozhodnutie jedineho spolocnika a novu zakladatelsku listinu a vsetko, takze by navrh na orsr podpisat mohol. ja potrebujem prevziat osobne.

ak by mi to vsak zamietli, tak ak by som mala to splnomocnenie aj na podanie navrhu tak mozem nasledne doplnat veci aj ja? Ak by som mala iba na prevzatie rozhodnutia, tak by som asi nemohla, ze?

PS: Nenasiel by sa vzor splnomocnenia? :cool:
Economic
26.10.11,12:38
Potom ten návrh na vklad do ORSR podpisujem ja? to mi konatel/spolocnik este vie podpisat lebo bude musiet podpisat rozhodnutie jedineho spolocnika a novu zakladatelsku listinu a vsetko, takze by navrh na orsr podpisat mohol. ja potrebujem prevziat osobne.

ak by mi to vsak zamietli, tak ak by som mala to splnomocnenie aj na podanie navrhu tak mozem nasledne doplnat veci aj ja? Ak by som mala iba na prevzatie rozhodnutia, tak by som asi nemohla, ze?

PS: Nenasiel by sa vzor splnomocnenia? :cool:

PM si urobíš akú chceš /vzor ti pošlem/ Môžeš aj podpísať .... môže konateľ návrh podpísať..... a ty iba preberieš. všetko uvedieš do PM tak ako to ty chceš a potrebuješ. Buď bude aj na podanie návrhu /a podpis/ alebo len na prebratie hotových vecí /ak by to bolo náhodou odmietnuté/ tak aj na prebratie námietok.
JankaO
26.10.11,12:39
Je to este z 22.8.2011. S tym ze sme mysleli ze pockame na novy OP a potom podame vsetky tieto zmeny. Ale uz je to vyse 2 mesiace a policia stale nevydala OP - ci zabudli, stratili, nevedia... neviem.
Dakujem
Zmenu trvalého bydliska konateľa (spoločníka) treba nahlásiť na ŽÚ do 15 dní od zaevidovania zmeny na evidencii obyvateľov, kedy začne plynúť lehota, nezávisle od zaregistrovania na OR Vôbec nečakajte na nový OP. Mestský úrad v súčinnosti posiela tieto zmeny aj na ŽÚ a ten potom veselo udeľuje pokuty za nesplnenie si oznamovacej povinnosti.
zk24
26.10.11,12:41
Zmenu adresy konatela sme na živnostensky urad nahlasili ešte v auguste (ale na OR nie) lebo sme mysleli ze treba cakat na ten obciansky, a ze sa to rovno spravi so zmenou sidla. Na živnosetnsky sme to nahlasili hned ako vzali OP a vydali to docasne potvrdenie o pobyte cudzinca. Dufam ze enbude na OR nikto skumat ze na ŽR sme to nahlasili uz pred dvoma mesiacmi a na OR este len teraz.

Bali sme sa toho, ze ked to policii tolko trva, ze co ak nevydaju novy OP s tou novou adresou, ze maju nejaky problem... aby sme potom nemuseli menit adresu nazad
Economic
26.10.11,12:44
Ja nemyslím že by toto kontrolovali.
JankaO
26.10.11,12:52
Zmenu na OR treba nahlásiť do 30 dní odo dňa, kedy nastali účinky právnej skutočnosti...
Ja len verím, že na OR majú kopu inej roboty, ktorú nestíhajú, než toto kontrolovať...
zk24
26.10.11,12:54
Zmenu na OR treba nahlásiť do 30 dní odo dňa, kedy nastali účinky právnej skutočnosti...
Ja len verím, že na OR majú kopu inej roboty, ktorú nestíhajú, než toto kontrolovať...

Na ORSR ako zistia kedy nastali pravne ucinky? OP nam vydany nebol (mozno ho aj zamietnu, bohvie ked to trva uz treti mesiac). O co sa moze ORSR opierat? Odkial si moze vziat datum zmeny adresy?
Economic
26.10.11,12:55
Na ORSR ako zistia kedy nastali pravne ucinky? OP nam vydany nebol (mozno ho aj zamietnu, bohvie ked to trva uz treti mesiac). O co sa moze ORSR opierat? Odkial si moze vziat datum zmeny adresy?

N E S T R E S U U U U J S A ! Neboj, prejde to.... Nestíhajú robiť na čas a nie ešte takéto kontroly robiť. Ešte nenarástli na takých chlapov :)
JankaO
26.10.11,12:57
Právne účinky nastali dňom zmeny na evidencii obyvateľov.
zk24
26.10.11,13:00
No, ale ja viem ze nastali zmeny? Podala ziadost o zmenu adresy na povoleni pre cudzinca, ale v podstate nemaem odpoved este na tu podanu ziadost... nevydali jej potvrdenie alebo OP alebo co to cudzincom vydavaju... v podstate neviem ci nieco nastalo. mozno to tam maju na policii niekde na stole a este to ani nechytili do ruky.
JankaO
26.10.11,13:01
Tak žiaden stres, nič nieje, nič sa nestalo.
zk24
26.10.11,15:32
:)
hardell
31.01.12,11:24
Dobrý deň,

prosím Vás chcela by som sa spýtať, že keď prehlasujem sídlo spoločnosti z kraja do kraja tak musím meniť ŠPZ na autách? Ďakujem
layla
14.01.13,12:06
Ahojte poraďáci!

Naša s.r.očka sa ide vo februári sťahovať. Chcem vybaviť všetky formality čo najskôr - disponujeme s rôznymi certifikátmi a chcem na nich zmeniť sídlo spoločnosti. Po telefonickom rozhovore som sa dozvedela, že nové certifikáty mi vydajú až po zmene údajov v OR. Keď teraz podám návrh na zmeny v OR nebude vadiť, že cca o 2týždne už budeme mať v OR nové sídlo, ale nasťahujeme sa tam až v polke februára?
Economic
14.01.13,12:31
Ahojte poraďáci!

Naša s.r.očka sa ide vo februári sťahovať. Chcem vybaviť všetky formality čo najskôr - disponujeme s rôznymi certifikátmi a chcem na nich zmeniť sídlo spoločnosti. Po telefonickom rozhovore som sa dozvedela, že nové certifikáty mi vydajú až po zmene údajov v OR. Keď teraz podám návrh na zmeny v OR nebude vadiť, že cca o 2týždne už budeme mať v OR nové sídlo, ale nasťahujeme sa tam až v polke februára?

Zápis do OR sa môže urobiť kľudne už teraz. Môže sa tam dať urobiť zápis napríklad k 15. 2. 2013.
layla
14.01.13,12:35
Ďakujem za odpoveď