Majka
28.12.04,13:41
Moze si dat SZCO do vydavkov nakup kancelarkseho nabytku/stol+stolicka,koberec/ ked ma mieto podnikania v ZA /na adrese bydliska/ pracuje u zakaznika v BA v oblasti IT , ktory mu zaplati za pracu v BA prostrednictvom faktury /JU neplatca DPH/
mozno laicka otazka.
dakujem za odpoved
sway
28.12.04,12:55
ak pracuje pre zákazníka aj doma, tak si môže dať do nákladov zariadenie - musí byť samozrejme skutočné - evidované..., ale ak pracuje len u zákazníka, tak je to diskutabilné. Podľa mňa.
Majka
28.12.04,12:58
pracuje aj u zakaznika aj doma, cast nakupeneho zariadeniea-firemneho ma u priatelky na byte,nieco u seba doma nieco u zakaznika... je niekto kto to moze skutocne odkontrolovat?
sway
28.12.04,13:08
...pri daňovej kontrole určite budú chcieť vidieť mejetok zahrnutý do výdavkov, či skutočne slúži k udržaniu, zabezpečeniu a dosiahnutiu príjmov z podnikamńia, ale to nie je problém, kontrola sa ohlási, prenesieš si veci a kľudne ich do nákladov dávaj.
Majka
28.12.04,13:12
toto su take drobnosti ktore ta niekedy ani nenapadnu,ono je to tak ze sidlo firmy ma v ZA ale byva s partnerkou v BA kde ma v podstate kancelariu... izbu kde pracuje po nociach pre ine firmy a cez den je u zakaznika.... toto su fakt take drobnosti a mna ako uctovnicku vkuse mali podnikatelia takto otravuju ci to je danovy vydavok ked si kupia nieco a nemaju to vo firme ale niekede inde....hruza a je koniec roka ked kazdy topi prijmy....
sway
28.12.04,13:16
toto su take drobnosti ktore ta niekedy ani nenapadnu,ono je to tak ze sidlo firmy ma v ZA ale byva s partnerkou v BA kde ma v podstate kancelariu... izbu kde pracuje po nociach pre ine firmy a cez den je u zakaznika.... toto su fakt take drobnosti a mna ako uctovnicku vkuse mali podnikatelia takto otravuju ci to je danovy vydavok ked si kupia nieco a nemaju to vo firme ale niekede inde....hruza a je koniec roka ked kazdy topi prijmy....

Ono je to všetko individuálne, záleží kto príde na kontrolu, tiež nerada robím veci ktoré nie sú celkom jasné, ale je to paradox, keď má sídlo firmy inde ako výkon práce, podľa mňa neobháji že má počítač za 20 tisíc a kanc. vybavenie za 25000 niekde v Bratislave, keď jej príde kontrola v ZA - aké to je mesto?, daňováci sa nepôjdu pozrieť do blavy..... no neviem, neviem..., odporujem to môjmu predošlému príspevku, ale je to na zvženie........ :rolleyes:
Majka
28.12.04,13:18
tiez mi prave bola polozena otazka ci je zpalatena dan z prijmu vydavkom v r. 2005 /zaplati to z uctu/ alebo je to vydavok r.2004
Majka
28.12.04,13:21
presne tak. cize ozve sa danova kontrola,zbali caky paky a podme z Ba preniest vsetko do ziliny nastahovat stol,stolicku,pocitac,tlaciaren..... :) uctovala som asi 5 zivnostnikom ale este nikto nemal danovu kontrolu osobne v "sidle firmy" ty poznas niekoho? pri podvojnom ucte prisli po doklady,zobrali sanony a po vysledok si podnikatel siel osobne+mu vratili doklady-sanony osobne nic nekontrolovali.
sway
28.12.04,13:23
Daň z príjmu predsa platíme v marci 2005 za rok 2004 a je to výdavok NEOVPLYVŇUJÚCI DAŇOVÝ ZÁKLAD !!!!, účtujeme ho v rokku 2005.
sway
28.12.04,13:25
presne tak. cize ozve sa danova kontrola,zbali caky paky a podme z Ba preniest vsetko do ziliny nastahovat stol,stolicku,pocitac,tlaciaren..... :) uctovala som asi 5 zivnostnikom ale este nikto nemal danovu kontrolu osobne v "sidle firmy" ty poznas niekoho? pri podvojnom ucte prisli po doklady,zobrali sanony a po vysledok si podnikatel siel osobne+mu vratili doklady-sanony osobne nic nekontrolovali.

Ja mam v Trnave skúsenosť, že ak majú kam prísť tak prídu - zatiaľ ma vždy kontrolovali v sídle firmy, ale je fakt že sa to dá aj tak ako hovoríš. No risk je zisk - ale čo ak nie? :rolleyes:
Majka
28.12.04,13:26
presne tak a vysvetli to podnikatelovi ktory chce za kazdu cenu znizit zaklad dane .... hocicim!!! :)
sway
28.12.04,13:30
Ja som sa naučila byť dosť tvrdá - ale mám takú fintu, že ak si veľmi chce presadiť čo sa mne nezdá, hodím to na papier, musí mi podpísať, že je prípad zaúčtovaný na žiadosť majiteľa tak a tak..., papier odložím mimo účta a ak by bol problém, ja som sa zodpovednosti zbavila. Veď je neúnosné aby účtovník bol zodpovedný za maniére majiteľa!! a mám aj skúsenosť, že so sa rozišla s klientkou, ktorá sa necítila..., nič príjemné, ale je robím dľa svojho vedomia a svedomia...
Majka
28.12.04,13:35
no vidim ze to co robim nie som sama, ja mam tiez tvrdu skusenost a tiez si davam podpisovat "zelania" na papier.nie je ich nastastie vela.
velmi pekne dakujem za pokeca a radu.
sway
28.12.04,13:36
niet za čo - je fajn sa podeliť, aj ja už dnes končím.
tinka111
27.03.09,20:05
Prosim Vas mozte mi niekto poradit co mam urobit.... Zivnostik si chce znizit na poslednu chvilu zaklad dane a chce aby som mu dala do vydavkov ortopedicke matrace.... Je obchodak zivy sa predavanim financnych produktov a predavanim katalogovych produktov. Vraj jeho kolegovia si take veci bezne do vydavkov davaju:-( Prosim poradte. Dakujem!
Andyke
27.03.09,20:13
Ak by tie ortop. matrace kúpil za účelom jeho ďalšieho predaja, tak je to jeho náklad a ku koncu roka to bude mať na zásobách
Zita5
27.03.09,20:14
Prosim Vas mozte mi niekto poradit co mam urobit.... Zivnostik si chce znizit na poslednu chvilu zaklad dane a chce aby som mu dala do vydavkov ortopedicke matrace.... Je obchodak zivy sa predavanim financnych produktov a predavanim katalogovych produktov. Vraj jeho kolegovia si take veci bezne do vydavkov davaju:-( Prosim poradte. Dakujem!

K akému účelu ortopedické matrace by mali slúžiť ?
sway
27.03.09,20:20
Prosim Vas mozte mi niekto poradit co mam urobit.... Zivnostik si chce znizit na poslednu chvilu zaklad dane a chce aby som mu dala do vydavkov ortopedicke matrace.... Je obchodak zivy sa predavanim financnych produktov a predavanim katalogovych produktov. Vraj jeho kolegovia si take veci bezne do vydavkov davaju:-( Prosim poradte. Dakujem!

Vôbec sa s ním neškriep, kľudne mu ich daj do nákladov, ale daj si podpísať že za tento výdavok v prípade že ODZ nenesieš zodpovednosť a je zaúčtovaný na výslovnú žiadosť majiteľa firmy. Samozrejme ho upozorni, že na 100 % mu ho dajú pri prípadnej kontrole dodaniť.
tinka111
27.03.09,20:23
On si to chce odovodnit tak ze kedze ponuka sluzby je pre neho dolezite aby bol "v pohode a zdravi" takze k tomuto si tie zdravotne ortopedicke matrace kupil a tym teda aj zabezpecuju jeho prijem...podla mna to danovaci neuznaju :-( a on to nechce pochopit... poradte nejaky padny argument alebo myslite ze by to mohlo prejst?
Zita5
27.03.09,20:25
On si to chce odovodnit tak ze kedze ponuka sluzby je pre neho dolezite aby bol "v pohode a zdravi" takze k tomuto si tie zdravotne ortopedicke matrace kupil a tym teda aj zabezpecuju jeho prijem...podla mna to danovaci neuznaju :-( a on to nechce pochopit... poradte nejaky padny argument alebo myslite ze by to mohlo prejst?

To snáď nie je možné :rolleyes: tu neexistuje žiadne pádny argument.O jednom viem VNZD.
Paula
27.03.09,20:27
Možno keby klient v dôsledku rečí predajcu finančných produktov odpadol, taký matrac by sa dal obhájiť ako podložka pre odpadlíka (alebo ešte iba odpadávajúceho odpadlíka):cool:
sway
27.03.09,20:29
On si to chce odovodnit tak ze kedze ponuka sluzby je pre neho dolezite aby bol "v pohode a zdravi" takze k tomuto si tie zdravotne ortopedicke matrace kupil a tym teda aj zabezpecuju jeho prijem...podla mna to danovaci neuznaju :-( a on to nechce pochopit... poradte nejaky padny argument alebo myslite ze by to mohlo prejst?

:D:D:D musím sa zasmiať, hovorím Ti zaúčtuj mu to a potom nech si argumentuje pri kontrole..... nemá šancu....
azla
27.03.09,20:31
On si to chce odovodnit tak ze kedze ponuka sluzby je pre neho dolezite aby bol "v pohode a zdravi" takze k tomuto si tie zdravotne ortopedicke matrace kupil a tym teda aj zabezpecuju jeho prijem...podla mna to danovaci neuznaju :-( a on to nechce pochopit... poradte nejaky padny argument alebo myslite ze by to mohlo prejst?

Keď matrace (aby bol v pohode):),
tak aj zuby .... ....toto nechce :rolleyes: ??

http://www.porada.sk/t101600-danovy-vydavok-ucty-od-zubara.html

Čo všetko na svete existuje, aby sme boli v pohode .....
tinka111
27.03.09,20:33
Dakujem Vam krasne za nazory Ak to bude silou mocou chciet tak si dam podpisat nejaky taky papier ako hovorite vy. No a mozno bude mat stastie a danova kontrola mu nikdy nepride ... a mozno aj nie a v tom pripade uz nema sancu ako bolo spominane. Este raz dakujem! Idem pokracovat v praci..
azla
27.03.09,20:36
Dakujem Vam krasne za nazory Ak to bude silou mocou chciet tak si dam podpisat nejaky taky papier ako hovorite vy. No a mozno bude mat stastie a danova kontrola mu nikdy nepride ... a mozno aj nie a v tom pripade uz nema sancu ako bolo spominane. Este raz dakujem! Idem pokracovat v praci..
mimotemy
Ak by aj áno, možno sa mu to podarí obhájiť na matráci.:D
tinka111
27.03.09,20:36
Keď matrace (aby bol v pohode):),
tak aj zuby .... ....toto nechce :rolleyes: ??

http://www.porada.sk/t101600-danovy-vydavok-ucty-od-zubara.html

Čo všetko na svete existuje, aby sme boli v pohode .....

:D:D:D:D:Duz dlho som sa tak dobre nezasmiala a to nemam cas citat vsetko....niekedy je zivot uctovnika velmi zabavny...
azla
27.03.09,20:39
... to som Ti preto .... aby si bola v pohode. :)
aj bez nákladov)