luciagr
11.01.07,16:13
Ahojte, ja viem, ze toto tu uz bolo, ale potrebujem pomoc.
Zakonnik prace, § 121 Mzda za prácu nadčas hovori toto:
Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku.......
Co sa mysli tym dosiahnuta mzda? Mne tvrdia, ze sa pocita z priemerneho zarobku, teda dovolenkove priemeru, teda s predchadzajuceho kvartalu.
Ja si myslim, ze to ma byt z mesacnej mzdy.

Poradi niekto??
Dakujem
sway
11.01.07,15:19
podľa mňa to môže byť aj z mesačnej mzdy, ale treba si skontrolovať či je to aspoň tých 25% z priemerného zárobku.
my máme stanovený nadč.príplatok fixne s dodržaním tejto podmienky.
Janka6685
11.01.07,15:27
Dosiahnutá mzda je tá, ktorú by dostal zam-nec aj za normálnych okolností (teda aj keby nenadčasoval). Normálne vyrátaj základnú mzdu a k tomu príplatok (25 % priemernej hodinovej mzdy vypočítanej z predošlého kvartálu x počet nadčasových hodín).
luciagr
11.01.07,15:48
Dosiahnutá mzda je tá, ktorú by dostal zam-nec aj za normálnych okolností (teda aj keby nenadčasoval). Normálne vyrátaj základnú mzdu a k tomu príplatok (25 % priemernej hodinovej mzdy vypočítanej z predošlého kvartálu x počet nadčasových hodín).

Poprosim o vzorec, ako vypocitat zakladnu mzdu, samozrejme, ze ide o zamestnanca s mesacnym platom

dakujem velmi pekne
Janka6685
11.01.07,15:56
[/i]

Poprosim o vzorec, ako vypocitat zakladnu mzdu, samozrejme, ze ide o zamestnanca s mesacnym platom

dakujem velmi pekne

No ak je odmeňovaný mesačnou mzdou, tak nie je problém, lebo základná mzda je potom ten jeho mesačný plat. Napríklad by dostával minimálnu mzdu, tak základná mzda by bola 7 600,-....

teda...

základná mzda.............................................. ..........................7 600,-
príplatky...nadčas...25% z priemerného zárobku x nadčasové hodiny...x,-
-------------------------------------------------------------------------
hrubá mzda.............................................. ...............................7 600,- + x