ivanam
11.01.07,21:52
Začínam účtovať v money. Prosím pomôžte mi. Neviem kde sa robí štvrťročná uzávierka DPG a kde sa dá zrušiť. Nahrala som si totiž faktúry prijaté, vystavené a teraz chcem nahrať bankový výpis z 6/2006 ale hneď pri dátume mi oznámi, že sa to nedá,lebo dátum poslednej uzávierky je 6/2006. Ale akej uzávierky, kde si ju mám zrušiť? Prosím pomôžte, neviem sa pohnúť ďalej.
ivanam
11.01.07,20:53
opravujem nie uzávierka DPG ale DPH prepáčte
bendži
11.01.07,22:27
choď do nástrojov - nastavenie - agenda
a tam máš dole "posledná uzávierka" a dátum - ten stačí len vymazať a potvrdiť ok, tým poslednú uzávierku zrušíš a môžeš robiť..
ivanam
12.01.07,06:15
Ďakujem za radu. Podarilo sa mi to nájsť, ale dalo mi to riadne zabrať. Ako sa dá spraviť takáto uzávierka? Neviem totiž ako som tam tú uzávierku dostala. V tomto programe sa nerobí uzávierka DPH za každé obdobie ? napr. štvrťročne ? Zatiaľ som sa tam s tým nikde nestretla.
neznama22
12.01.07,06:48
Ďakujem za radu. Podarilo sa mi to nájsť, ale dalo mi to riadne zabrať. Ako sa dá spraviť takáto uzávierka? Neviem totiž ako som tam tú uzávierku dostala. V tomto programe sa nerobí uzávierka DPH za každé obdobie ? napr. štvrťročne ? Zatiaľ som sa tam s tým nikde nestretla.

Pravdepodobne si si dávala formulár Priznanie k DPH a na konci keď už si zatvárala náhľad formulára, tak sa ťa program spýtal: "Či sa má teraz do dátumu poslednej uzávierky dosadiť dátumxx.xx.200x". Ty si dala áno, a to obdobie do toho konkrétneho dátumu sa ti v účtovníctve uzavrelo.
Toto uzavretie obdobia je dobré, ak v programe pracuje viacej ľudí a ty podáš Daňové priznanie, tak ti toho obdobia nikto nebude zasahovať a tým s ti nezmenia údaje v DPH-ke - priznaní.;)
ivanam
12.01.07,12:43
Pravdepodobne si si dávala formulár Priznanie k DPH a na konci keď už si zatvárala náhľad formulára, tak sa ťa program spýtal: "Či sa má teraz do dátumu poslednej uzávierky dosadiť dátumxx.xx.200x". Ty si dala áno, a to obdobie do toho konkrétneho dátumu sa ti v účtovníctve uzavrelo.
Toto uzavretie obdobia je dobré, ak v programe pracuje viacej ľudí a ty podáš Daňové priznanie, tak ti toho obdobia nikto nebude zasahovať a tým s ti nezmenia údaje v DPH-ke - priznaní.;)

Ďakujem za radu. Ja pracujem v Omege a v Pohode a tento Money sa mi zdá ťažkopádny, nezrozumiteľný. Ale to chce všetko prax. Ešte uvidím čo všetko ma zaskočí a nebudem si vedieť s tým dať rady. Ale táto Tvoja rada je pre mňa veľmi cenná. Ešte raz ďakujem. :)
redie
01.03.07,07:08
Ďakujem za radu. Ja pracujem v Omege a v Pohode a tento Money sa mi zdá ťažkopádny, nezrozumiteľný. Ale to chce všetko prax. Ešte uvidím čo všetko ma zaskočí a nebudem si vedieť s tým dať rady. Ale táto Tvoja rada je pre mňa veľmi cenná. Ešte raz ďakujem.

Pracovala som v Pohode, ale nezdala sa mi velmi prakticka. Chcem sa preto spytat, nie je MoneyS3 zrozumitelnejsi? Najma pre takeho zaciatocnika ako som ja...?:confused:
Alebo som uvazovala nad Krosom, ale ten sa mi zda prilis drahy, najma ked ho ide clovek kupovat teraz v polke roka...
Mam 3 firmy.

Dakujem za odpoved.
neznama22
01.03.07,07:20
Je to velmi tazke porovnavat. Ako sa hovori sto ludi, sto chuti. Uz aj na tychto strankach sa popisalo napriklad na Money aj dobre aj zle. Jednemu ten software vyhovuje, druhemu zase nie. Najlepsie budes, ak si z kazdeho programu stiahnes demoverziu, na ktorej si poskusas co potrebujes. Uvidis, ako sa ti program bude pacit a potom sa rozhodnes. Urcite ziadny software nie je taky, ze ked ho otvoris budes hned vediet v nom pracovat. Vsetko chce len prax. Kazda firma, ktora soft predava by ti mala poskytnut aj nejaku technicku podporu a tam by ti mali poradit. Ja som tiez tak zacala.
Dufam si vyberies ten spravny soft. A este jeden dotaz, ziadny soft nie je dokonaly :-)