zuzanask
12.01.07,07:11
Dostala som prispevok z UP cez ESF na samostatnu zarobkovu cinnost. Je vo vyske 85000. Podnikat som zacala od 6.12.2006 a okrem toho prijmu som mala este prijmy vo vyske 25000 a vydavky ucelovo viazane na tento prispevok tiez neboli realizovane..... Rata sa mi tento prispevok medzi zdanitelne prijmy?
kukučka
12.01.07,06:27
nie, rátal by sa, keby si ho čerpala
zuzanask
12.01.07,06:50
neviete kde o tom najdem viac? je k tomu nejaky zákon, ci vyhláška? a evidovat to mam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane alebo vobec neuctovat :D
Melnick
12.01.07,07:17
Skús pozrieť tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=351490&postcount=3

Viac nájdeš v postupoch účtovania./ JÚ,PÚ/
Lydka R
12.01.07,18:42
neviete kde o tom najdem viac? je k tomu nejaky zákon, ci vyhláška? a evidovat to mam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane alebo vobec neuctovat :D
Musíš o ňom účtovať, pretože ti zvýšil banku. Zaúčtuj ako príjem v banke v členení dotácie - čiže nedaňové.
Budúci rok všetko čo zrealizuješ z tejto dotácie účtuj ako daňový výdavok. Na konci roka ID zaúčtuj medzi ostatné príjmy (daňové) príjem dotácie vo výške zrealizovaných výdavkov.
andrej_rv
12.01.07,22:16
neviete kde o tom najdem viac? je k tomu nejaky zákon, ci vyhláška? a evidovat to mam ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane alebo vobec neuctovat :D
Daňový aspekt je uvedený v § 17 ods. 3 písm. h) ZoDP. Podrobne sa spôsobom účtovania sa zaoberá Metodické usmernenie MF SR k čerpaniu, k účtovaniu a zdaňovaniu nenávratného príspevku zo štrukturálnych fondov z rozpočtu Európskych spoločenstiev pre súkromný a verejný sektor, zverejnené na stránke MF SR: (http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4207 ). Spôsob účtovania dotácií z ÚP bol jednoduchšou a zrozumiteľnejšou formou preberaný viackrát aj na Porade, treba vyhľadať témy so slovkom "dotácie.
zuzanask
14.03.07,08:56
takze 15.12. 06 mi prisla dotacia na ucet - to ide do PNZD a ako zavazok.
nic som necerpala tak viac sa nic neuctuje, je tak?
v januari som zaplatila najomne 2000,- Sk
to je vydavok OZD a tuto sumu by som mala v ID preuctovat z PNZD na POZD, je tak?
ak som sa v niecom zmylila, mozete mi to opravit?
a nemate niekto formu toho Interneho dokladu?
dkjm