ivetaj
12.01.07,07:13
Príjemný deň,
mala by som 2 otázky ohľadom zakladania s.r.o.
1) možno trošku banálna otázka, ale potrebovala by som vedieť, či sídlo s.r.o. môže byť rovnaké ako bydlisko konateľa s.r.o.
2) pri zakladaní s.r.o. musí byť vyhlásenie správcu vkladu o zložení základného imania. Môže toto vyhlásenie vytvoriť a podpísať sám konateľ spoločnosti, v prípade, že ide o založenie jednoosobovej s.r.o.?
misomiso
12.01.07,06:24
1,) Ano
2,) Ano
josh
12.01.07,09:56
1. Ano
2. Nie, musi to podpisat spravca vkladu (spolocnik je vacsinou spravcom vkladu ale spolocnik nemusi byt konatelom).
ivetaj
12.01.07,11:10
ďakujem za odpovede, len je tu niekto kto by mi odpovedal na ten druhý dotaz, resp. kto by sa zhodol s jednou alebo s druhou odpoveďou, teda áno alebo nie...:eek:
misomiso
12.01.07,11:15
No - ja neviem, - ale aky spolocnik v jednoosobovej s.r.o.?
Julča
12.01.07,11:16
Ak je konateľ aj správcom vkladu, tak si myslím, že áno.
ivetaj
12.01.07,11:22
no ide o založenie s.r.o. jednou osobou, takže či konateľ spoločnosti môže podpísať to vyhlásenie.
josh
12.01.07,11:44
Spravcom vkladu moze byt (§ 60 ObZ):
a) povereny zakladatel v zakladatelskej zmluve,
b) poverena banka (este som sa s tym nestretol).
To, ze spolocnost ma iba jedneho spolocnika (zakladatela) neznamena, ze tento zakladatel je aj konatelom. Napriklad jediny zakladatel spolocnosti Alfa sro je Mesto Bratislava, ale konatelom nie je Mesto Bratislava ale Jozef Hruška. Takze nie jozef hruska je spravca vkladov ale Mesto Bratislava. Jednoduche.
Konatel sa stava konatelom az zapisom spolocnosti do obchodneho registra, dovtedy nie je konatelom.
Predpokladam, ze si tu srocku nebudes zakladat sama, porad sa s notarom alebo advokatom, ktory Ti vyhotovi listiny.
liba2
12.01.07,13:30
Zakladateľom jednoosobovej s.r.o. je spoločník (obyčajne bude aj konateľom v jednej osobe). Správcom vkladu je teda tento spoločník.
d3 !Ur3
13.01.07,12:45
Vyhlásenie o rozsahu splatenia vkladu jednotlivými spoločníkmi (aj keď spoločnosť má len jedného spoločníka) podpisuje vždy správca vkladu, a to aj v prípade, že zakladateľom, spoločníkom a správcom vkladu je jedna a tá istá osoba. Inak povedané zakladateľskú listinu podpisuje ako spoločník, návrh na zápis spoločnosti do Obchodného registra podpisuje ako konateľ (aj keď funkcia konateľa vzniká pri prvozápise spoločnosti najskôr jej vznikom, čo znamená jej zápis do Obchodného registra. Napokon vyhlásenie správcu vkladu podpisuje ako správca vkladu, teda nie ako spoločník alebo konateľ.
liba2
13.01.07,13:11
....... Napokon vyhlásenie správcu vkladu podpisuje ako správca vkladu, teda nie ako spoločník alebo konateľ.
Samozrejme;
keď jednoosobovú s.r.o. zakladá Ferko Mrkvička a on bude aj konateľom, potom dokumenty bude podpisovať on sám aj ako správca vkladu, aj ako spoločník aj ako konateľ, podľa toho čo bude podpisovať;
našimi príspevkami len zbytočne mätieme zadávateľku otázky, pritom odpoveď je celkom jednoduchá.
josh
14.01.07,09:35
Ja len preto, lebo bol minule za mnou klient, ktoremu odmietli vykonat zapis, lebo tam dal nejku blbost ohladne spravcu vkladov. Namietky podal tiez zle, tak prisiel o desattisic. Inak tak mu treba, lebo sa to snazil namakat doma sam na pocitaci.