katjullka
12.01.07,07:19
Ahojte, môže mi niekto poradiť? FO-živnostík má 8 zamestnancov a skoro 10 rokov sa tvorí SF a ešte sa nečerpal. Šéfka prišla s tým že sa musí nejaká časť čerpať v roku 2006 a niekto jej poradil, že môže byť vytvorená aj pokladňa sociálneho fondu, takže sa z fondového účtu vybrala určitá časť do fondovej pokladne. Moja otázka: Môžem z tejto fondovej pokladne zaplatiť faktúru za pohostenie na konci roka pre zamestnancov? V zákone je uvedený bod, že zostatok sa môže použiť aj na ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky, môžem to pod týmto chápať? Prosím o radu. Ďakujem.
Tweety
12.01.07,06:23
Ahojte, môže mi niekto poradiť? FO-živnostík má 8 zamestnancov a skoro 10 rokov sa tvorí SF a ešte sa nečerpal. Šéfka prišla s tým že sa musí nejaká časť čerpať v roku 2006 a niekto jej poradil, že môže byť vytvorená aj pokladňa sociálneho fondu, takže sa z fondového účtu vybrala určitá časť do fondovej pokladne. Moja otázka: Môžem z tejto fondovej pokladne zaplatiť faktúru za pohostenie na konci roka pre zamestnancov? V zákone je uvedený bod, že zostatok sa môže použiť aj na ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky, môžem to pod týmto chápať? Prosím o radu. Ďakujem. A čo prispievať na stravovanie?, to je zákonná povinnosť, potom je možnosť aj iného použitia SF. Ak chcete zaplatiť fa za pohostenie, OK, ale nezabudnúť, že je to nepeňažné plnenie pre zamestnancov, ktoré podlieha zdaneniu.
katjullka
12.01.07,06:33
to znamená že musím faktúru za pohostnenie rozrátať celú aj s DPH na zamestnancov a tú sumu im dať do výplaty? a čo ak tá faktúra je na 12/2006 a výplaty za december som už robila? a čo hotovostná pokladňa SF? to je v poriadku?
Tweety
12.01.07,06:36
to znamená že musím faktúru za pohostnenie rozrátať celú aj s DPH na zamestnancov a tú sumu im dať do výplaty? a čo ak tá faktúra je na 12/2006 a výplaty za december som už robila? a čo hotovostná pokladňa SF? to je v poriadku?
Áno, presne tak, rozrátať na zamestnancov a dodaniť v decembri. V pokladni bude výber účtovaný 472/211.
katjullka
12.01.07,06:58
dakujme za rady.
Ale stale neviem, akým sposobom to mam dodanit, ked som vyplaty uz urobila a poslala.
A co ta hotovostna pokladna, to nie je problem, mozem ju mat vytvorenu a napr. platil im za listky do kina ...?

Este raz pekne dakujem, ale stretavam sa s tym prvy krat a neviem ako to mam urobit, najlepsie by bolo na stravovanie ale neviem ako to urobit. Celu Fa za stravne listky zaplatit zo SF a oni mi potom zaplatia za listky napr. nie tych 45% ale len 40%?
Tweety
12.01.07,07:03
dakujme za rady.
Ale stale neviem, akým sposobom to mam dodanit, ked som vyplaty uz urobila a poslala.
A co ta hotovostna pokladna, to nie je problem, mozem ju mat vytvorenu a napr. platil im za listky do kina ...?

Este raz pekne dakujem, ale stretavam sa s tym prvy krat a neviem ako to mam urobit, najlepsie by bolo na stravovanie ale neviem ako to urobit. Celu Fa za stravne listky zaplatit zo SF a oni mi potom zaplatia za listky napr. nie tych 45% ale len 40%?
Fa stravenky nemusíš hradiť zo SF. Úhradíš ju z bežného účtu, minim.55% z ceny stravy bude daňovým nákladom, 45% ostáva na úhrade zamestnanca a prídelu zo SF. AJ tie lístky do kina podliehajú zdaneniu.