ZDENIELA
12.01.07,09:37
Pracujem vo firme, ktorá podniká na základe živnostenského listu. Zaoberáme sa obchodnou činnosťou, stavebnou a leteckou činnosťou. Terajší názov firmy = meno podnikateľa. Šéf by chcel názov firmy zmeniť. Musí byť v novom názve i jeho meno? Napr.: Ing. Samuel Malý - ISM?
sway
12.01.07,08:45
Pracujem vo firme, ktorá podniká na základe živnostenského listu. Zaoberáme sa obchodnou činnosťou, stavebnou a leteckou činnosťou. Terajší názov firmy = meno podnikateľa. Šéf by chcel názov firmy zmeniť. Musí byť v novom názve i jeho meno? Napr.: Ing. Samuel Malý - ISM?

Ak sa jedná o FO, myslím že celkom určite musí byť v názve firmy meno FO. Ale bohužiaľ neviem §.;)
daniek
12.01.07,08:49
obchodným menom fyzickej osoby je jeho meno a priezvisko a k tomu si ešte môže pripojiť názov firmy ale musí tak urobiť zmenu v živnostenskom opravnení
ZDENIELA
12.01.07,12:07
Rozumiem, takže to meno tam ponecháme.
Všimla som si, že je tu kopec kreatívnych osôbok. Nechceli by ste mi s tým názvom pomôcť, šéf sľúbil i odmenu :D :D :D .
Hlavná činnosť je výroba oceľových nosných a doplnkových konštrukcií.
Johanka
12.01.07,12:22
Ja som zástancom toho, že názov firmy nemá priamo vyjadrovať činnosť firmy. Potom to vyzerá divne , keď napr. Jano Mrkvička - Stavebniny prevádzkuje erotický masážny salón , lebo pôvodný zámer zo stavebninami nevyšiel :) .
ZDENIELA
12.01.07,13:27
O.K., tak čo tak výcuc z mena podnikateľa? Ing. Stanislav Machovčák
Takto sme vlastne ako názov evidovaný dnes.
Napadá Vás niečo, alebo už máte piatok poobede = GAME OVER.
Lebo ja už idem behom, bežkom, behotom domov, len po schodoch to bude skokom, skočkom, s*****om (ono to zistilo, že to je slovo, čo sa tu nehodí - múdry stroj) :D :D :D PEKNÝ VíKEND
ikka8
17.01.07,17:48
Zdravim, mam kamosa ktory rad vymysla vseliake nazvy, mena a skratky cize skusim mu navrnut, nech nieco vymysli aj Vam. Prajem pekny vikend :)
O.K., tak čo tak výcuc z mena podnikateľa? Ing. Stanislav Machovčák
Takto sme vlastne ako názov evidovaný dnes.
Napadá Vás niečo, alebo už máte piatok poobede = GAME OVER.
Lebo ja už idem behom, bežkom, behotom domov, len po schodoch to bude skokom, skočkom, s*****om (ono to zistilo, že to je slovo, čo sa tu nehodí - múdry stroj) :D :D :D PEKNÝ VíKEND
Tana74
12.06.08,11:34
Ja som zástancom toho, že názov firmy nemá priamo vyjadrovať činnosť firmy. Potom to vyzerá divne , keď napr. Jano Mrkvička - Stavebniny prevádzkuje erotický masážny salón , lebo pôvodný zámer zo stavebninami nevyšiel :) .

Presne toto trápi aj nás. Pôvodný zámer nám nevyšiel, no začali sme prevádzkovať internetový obchod a názov firmy je niečo úplne iné.
Dal by sa zmeniť názov firmy, kde by už nebolo meno? Doteraz je to tak - meno a priezvisko + názov prevádzky, chceli by sme iba názov e-shopu.

Boli by s tým veľké problémy? Čo by sme museli meniť, nahlasovať, odhlasovať, keby sme to urobili. Stále by to však bolo na manžela. Alebo sa to takto u živnostníka nedá?