sakre
12.01.07,09:57
Vedenie spolocnosti sa rozhodlo, ze ma uvedie ako veduceho zamestnanca za spolocnost do registra sprostredkovatelov poistenia (NBS). Co z toho pre mna vyplyva? Ake zodpovednosti?
rada
12.01.07,15:08
Pokiaľ viem register sprostredkovateľov poistenia vznikol zákonom č. 340/2005 Z.z. o registri sprostredkovateľov. Tento register vedie práve NBS a majú byť v ňom uvedení všetci legálni sprostredkovatelia - tí čo robia pre jednu poisťovňu, viac poisťovní, sú podriadení poisťovaciemu agentovi, maklérovi .... sú so SR či z iného členského štátu. Podľa mňa tu ide o to, aby sprostredkovanie nevykonávali osoby, ktoré nemajú na to licenciu a aby sa totožnosť sprostredkovateľa dala z registra overiť. To je podľa mňa podstata registra.
Ak si však bol vyvolený za NBS ako za register zodpovedný pracovník tak si myslím, že aj povinnosti by Ti mali byť predložené resp. treba si preštudovať cit. zákon.
Ofélia
12.01.07,16:16
Tí ktorý niesú evidovaný v registri NBS nesmú ( by nemali) od januára 2007 vykonávať činnosť poistenia či zaistenia. Zmena je ešte v tom, že pokiaľ som robila len na zmluvu zo spoločnosťou, DÚ a ZP ma viedla ako szčo a zaujímal ich náš príjem. Od januára 2007 aj SP už zaujíma náš príjem a to na základe licencie, ktorej kópiu treba odovzdať spolu s výpisom DP do SP. ( kópia sa má dať aj do ZP aj DÚ ). Na daňovom úrade mi povedali, že vlastne sa u nás zmenilo len to, že nás nevedie naša spoločnosť, ale NBS pod ktorú spadáme na základe čísla napr. PSP.... a stali sme sa szčo bez živnosti na základe licencie.