drako
12.01.07,10:44
Prečítala som si manuál k Alfe a neviem či som ho správne pochopila ohľadne zaúčtovania cenín.

NÁKUP CENÍN:
1. Peňažný denník-stĺpec hotovosť:Výdavk.pokladničný doklad-nákup cenín-iný neovplyv.ZD
2. Peňaž.denník-stĺ.hotovosť: Príjmový pokladnič.doklad -príjem cenín-iný neovplyv.ZD
3. Evidencia cenín: P-príjem cenín

VÝDAJ CENÍN:
1.Peňažný denník-stĺ.hotovosť: Výdavk.pokladnič.doklad-úbytok cenín-réžia
2.Evidencia cenín: V-výdaj cenín

Pri inventarizácii pokladnice mi ceniny vstúpia do mincovky a neviem či je to tak správne.
---------------------------
ďakujem za pomoc Zita.

A ešte niečo,pozrela som si že ak príjem alebo výdaj cenín nedám do PD -hotovosť príjmovým pokl.dokladom, tak mi ceniny budú chýbať vo výkaze o majetku a záväzkoch v riadku peniaze a ceniny.
Jenny
11.02.07,08:12
Aj ja práve riešim tento problém s inventarizáciou pokladnice v ALFE . Ceniny mám totiž v spolu s hotovosťou v jednej sume. Teda asi nemôžem použiť inventúru pokladne, ktorú mi ALFA ponúkne, lebo sa mi ceniny dostanú do mincovky. Ja to asi vyriešim inventúrou pokladnice a inventúrou cenín mimo programu /v EXCELI/. Bola by som rada, keby niekto vedel v ALFE riešiť tento problém a poradil niečo lepšie.:rolleyes:
Jenny
pavolp
22.03.07,12:02
neviem odpoved na vas problem ale chcel by som sa opytat ake uctovne doklady ste pouzili v evidencii cenin.V navode pre alfu su aj pri prijme a aj pri vydaji cenin poucite vydavkove doklady V-000XX . Mam to brat ako lubovolne oznacenie alebo sa to vztahuje na vydavkovy pokladnicny doklad???
Dufam ze ma niekto porozumie.Ak nie tak potrebujem vediet ako oznacit vydaj a prijem cenin(ci to ma suvis v oznaceni s PDV PDP).
Dik
pavolp
23.03.07,10:57
Nenajde sa nik kto by poradil ???