majuska
12.01.07,11:47
Ahojte, chcem Vám poprosiť o radu:
Na základe zmluvy idem dobropisovať odberateľom ročný obratový bonus, mám to fakturovať s alebo bez DPH? Podľa akého paragrafu? Ďakujem za každý názor a prajem pekný deň.
Paula
12.01.07,10:49
Tweety
12.01.07,10:52
Ahojte, chcem Vám poprosiť o radu:
Na základe zmluvy idem dobropisovať odberateľom ročný obratový bonus, mám to fakturovať s alebo bez DPH? Podľa akého paragrafu? Ďakujem za každý názor a prajem pekný deň.
Podľa §25 odst. 6 ,nemusíš opraviť základ dane a daň.
viď:
(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.
Polopate: fa bez dph
Nagy Eva
12.01.07,13:02
Ahojte, prečitala som už všetky príspevky k tejto téme, ale stale mam v tom chaos. Mozno ze je uz v piatok preto...
1. Ked dobropisujem ročný obratový bonus, a mam v zmluve ze sa základ dane nebude opravovať, tak dam sumu bez DPH.
2. ale ked to tam nemam, vystavim riadny dobropis a odminusujem aj DPH?
lebo je to rozdiel...takto si mozem uplatnit aj DPH.
Tweety
12.01.07,13:05
Ahojte, prečitala som už všetky príspevky k tejto téme, ale stale mam v tom chaos. Mozno ze je uz v piatok preto...
1. Ked dobropisujem ročný obratový bonus, a mam v zmluve ze sa základ dane nebude opravovať, tak dam sumu bez DPH.
2. ale ked to tam nemam, vystavim riadny dobropis a odminusujem aj DPH?
lebo je to rozdiel...takto si mozem uplatnit aj DPH.
1. správne
2.správne.
Nagy Eva
12.01.07,13:17
Dakujem...
ale potom je vyhodnejsia ta dvojka....
majuska
15.01.07,13:53
ďakujem aj ja a prikláňam sa k tej dvojke lebo tí čo uzatvárajú tieto
zmluvy o takomto niečom väčšinou ani nevedia.