zuzanask
12.01.07,12:36
Uctujem v JU v MRP a som neplatca DPH. Poskytujem ubytovacie služby a chcem sa poradiť ako mam tieto služby evidovať v uctovnictve, mam vydavat normalne faktury? a musia byt podpisane aj druhou stranou?
Klienti mi posielaju zalohu na ucet.....treba vystavit aj zalohovu fakturu?
Priklad
2.1.2007 - prijata zaloha 1000 na bankovy ucet
klienti sa ubytuju od 15.2. do 25.2. - su dvaja a platia po 500sk na osobu ..... cize celkova suma za ich pobyt je 10 000 no zaplatili uz zalohu.
Chcem sa spytat aky ma byt datum na fakture a aka suma
a ci tam musi byt podpis klienta, alebo ake udaje o nom, staci meno, priezvisko, adresa a napriklad cislo OP alebo cislo pasu ked je zohranicia.
treba viest aj nejake objednavky v uctovnictve
dakujem
zuzanask
12.01.07,16:36
neviete mi aspon poradit ako to evidovat, ci objednavky, faktury ci ako
zuzanask
12.01.07,16:37
ako si s touto poradou poradim? hehe
dracica
12.01.07,16:48
Do 15. dní od dodania služby treba vyhotoviť faktúru vo faktúre uvedieš sumu a odrátaš zálohu to je celé
dracica
12.01.07,16:52
pozri par. 10 zákona o účtovníctve, účtovný doklad
takto musí vyzerať aj faktúra
Orsz
12.01.07,17:13
Uctujem v JU v MRP a som neplatca DPH. Poskytujem ubytovacie služby a chcem sa poradiť ako mam tieto služby evidovať v uctovnictve, mam vydavat normalne faktury? a musia byt podpisane aj druhou stranou?
Klienti mi posielaju zalohu na ucet.....treba vystavit aj zalohovu fakturu?
Priklad
2.1.2007 - prijata zaloha 1000 na bankovy ucet
klienti sa ubytuju od 15.2. do 25.2. - su dvaja a platia po 500sk na osobu ..... cize celkova suma za ich pobyt je 10 000 no zaplatili uz zalohu.
Chcem sa spytat aky ma byt datum na fakture a aka suma
a ci tam musi byt podpis klienta, alebo ake udaje o nom, staci meno, priezvisko, adresa a napriklad cislo OP alebo cislo pasu ked je zohranicia.
treba viest aj nejake objednavky v uctovnictve
dakujem
Ak nie si platcom DPH, faktúru by malo stačiť vystaviť dňom, keď sa ubytujú, a tam odrátať zaplatenú zálohu. Ak zaplatia zálohu v plnej výške tak zostatok bude nula.
Faktúra má obsahovať meno a priezvisko a adresu (iné identif.údaje ako pas, alebo obč.p. sa robí len pre účely cudzineckej polície, na faktúre sa neuvádzajú/. Klient faktúru nepodpisuje.
zuzanask
13.01.07,14:31
a den vystavenia faktury ma byt zhodny s datumom dodania?
zuzanask
13.01.07,14:34
a nerozumiem jednej veci. Ak zaevidujem predfakturu, tak si dam moznost uhradit predfakturu a vystavit fakturu. Naprv mi naskoci Penazni dennik - pridanie, kde uhradim predfakturu napr. 700sk. Potom mi zase naskoci uhrada cez Penazny dennik a tam naskocia sumy 700 a este aj minus 700 (tejto operacii nerozumiem na co existuje - dala som to ako nepenazny prevod) a potom uhrada faktury. Viete mi povedat naco je ta druha operacia?
lenkak
13.01.07,17:27
skús
http://www.porada.sk/t21041-mrp-predfaktura-faktura-novaeik.html
a čo sa týka tých zápisov,
predfaktúra samam o sebe nie je daň. doklad, až vystavenie otrej faktúry je VOZD.
Preto predf- sa pri úhrade zadáva do denníka ako výdaj neovpl. ZD a potom sa vystornuje zápis a zapíše už do výdavkov OZD ostrá faktúra.
Olgica
13.02.07,11:28
Prosím o radu. Máme nekonečný problém.
Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
Olgica
13.02.07,11:32
Prosím o radu. Máme nekonečný problém.
Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.

NIKTO NEVIE?