z@bk@
12.01.07,14:27
Ak je text faktury " priprava a realizacia potlace obalok " a v skutocnosti islo o dodanie potlacenych obalok s logom firmy zauctujem to ako kanc. material na 501 alebo sluzbu na 518 ? Ja som skor priklonena k sluzbe, co si myslite vy ?
jenny7
02.02.07,11:08
všimla som si, že žabke nikto neodpovedal, aj mám podobný príklad, v ktorom som si neni istá na aký účet to dať??? Text vo faktúre znie: Fakturujeme Vám povrchovú úpravu rôznych súčiastok 100ks,6hod.150Sk cena bez DPH 900Sk.
Je to služba 518 alebo materiál 501???Ďakujem za upresnenie, prajem všetkým pekný deň.
Marianna01
03.02.07,12:32
Takže skúsim odpovedať obom:

Žabka - ide o vyhotovenie obálok, ktoré môžu byť klasifikované ako spotrebný materiál. Ale máte na nich aj logo, čo tiež môže byť klasifikované ako reklamné predmety. Keďže za 1 ks ste neprekročili cenu 500,- Sk, budete ich účtovať cez spotrebný materiál.

Jenny - je to služba - upravili vám nejaké súčiastky svojou prácou, takže 518
koňo
11.02.07,17:04
Jenny7, záleží na tom, či ste dali opracovať svoje súčiastky alebo ste kúpili súčiastky po ich opracovaní. V prvom prípade ide o službu, v druhom o nákup materiálových zásob.
jenny7
12.02.07,06:24
Ďakujem všetkým za rady, áno, dala som to ako službu, lebo to bolo vlastne tak, že firma im tie súčiastky poskytla a oni ich upravili. Takže ste mi super poradili, moc ďakujem, ste všetci moc zlatí. Prajem všetkým dobrý štart do nového týždna, papa.