gabri
29.12.04,10:08
Vôbec neviem, ako mám postupovať. Prebrali sme firmu so stratou temer 3 mil.Pomaly sme dosiahli zisk, ale boli s tym aké také problémy.Jeden z nich bol nie včas platené odvody-ale nakoniec sme ich vždy odviedli, do konca roka sme boli vždy vysporiadaní.Keďže odvody do SP boli okolo 45000,- mesačne, pri 7 zamestnancoch, samozrejme narástli penále. V marci nám boli vyrubené bezmála vo výške 100000.Keď toto máme zaplatiť, môžme rovno zavrieť krám.Požiadali sme o odpustenie, ťahalo sa to až do minulého týždňa, keď sme dostali dotazník, ktorý sme vyplnili.22.12.mi pani zo SP zavolala, že si máme dopočítať penále z omeškania ÚP - od začiatku trvania fy-8 rokov, a za poistenie za škody od 2002.Mala som to spraviť do druhého dňa, nestihla som. Okrem toho nemám staré tlačivá na poist.za škody, neviem ani ako si tam mám penále vypočítať-koľko %, či len do výšky odvodu... Prosím vás, pomôžete mi niekto? Nechcela by som, aby sme mojou vinou prišli o 100000 :eek: Ďakujem
gabri
29.12.04,11:57
...to sme jediní vyvrheli, čo čosi takéto vybavuju??? :(
Yvvetta
29.12.04,12:07
Aké je teraz penále ? 0,1 % alebo 0,2 % ?
Darinka
05.01.05,13:23
podla zakona soc. poistovna vyrubuje penale z omeskania vo vyske 0,05% za kazdy jeden den omeskania od splatnosti poistneho. penale sa pocita z dlznej sumy.

co sa tyka dopocitavania penal, skuste si prelistovat nove zakony a novelizacie. pokial to nikde nenajdete, zavolajte do socialky, aby Vam povedali kde mate sposob vypoctu hladat. konkretny zakon. :)
jarkra
05.01.05,13:38
Možno Ti pomôžu aj informácie na stránke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/)

Vkladám tu aj priamo stránku na poistenie pred 31. 12. 2003

http://www.socpoist.sk/index/podmenu.php3?id_main=7&lang=sk

Dúfam, že sa to dá otvoriť.
gabri
07.01.05,11:45
ďakujem za odpovede, ale mne išlo len o tie poistenia za škody. Nemocenské, dôchodkové nám vyrúbila SP, v nezamestnanosti sme si tiež mali dopočitať sami, ale to bolo v poriadku.Takže len tie "škody" a tam to bolo nakoniec 100,- za každý načatý mesiac. Ale vďaka :)
deha
10.01.05,06:36
No neviem či tu ide len o 100 za kazdy mesiac!Ja mám dokonca vedomosť , ze na zvýšené poistné u poistenia za škody, ako sa to volá, sa odpustenie penále nevzťahuje. Ja som v tom tiež,Hlava v smútku, už som dala aj dotaz na SP a oni jasne že nič , len mi oznamujú, kde ten list preposlali.
Hlinkovx
10.01.05,06:59
...to sme jediní vyvrheli, čo čosi takéto vybavuju??? :(no..ešte sú také firmy...ako je tá naša...že šéfa ani netrápi..že neplatí...bohužiaľ
Antonia1
24.07.06,13:25
Dobrý deň. Prosím vie mi niekto poradiť či za opravné výkazy do SP sa vyrubujú penále, ak ano podľa akého par. zák. 461 o soc. poistení. Neviem to nájsť. Musím podať opravné výkazy za celý rok 2005 a január 2006 z toho dôvodu, že v počitači som mala zle nahodené rodné číslo pracovníka.
Nika
24.07.06,13:45
Dobrý deň. Prosím vie mi niekto poradiť či za opravné výkazy do SP sa vyrubujú penále, ak ano podľa akého par. zák. 461 o soc. poistení. Neviem to nájsť. Musím podať opravné výkazy za celý rok 2005 a január 2006 z toho dôvodu, že v počitači som mala zle nahodené rodné číslo pracovníka.

No dúfam že nie! Mne sa to stalo tiež. A do ZP si dávala správne?
katkaj
24.07.06,15:59
Dobrý deň. Prosím vie mi niekto poradiť či za opravné výkazy do SP sa vyrubujú penále, ak ano podľa akého par. zák. 461 o soc. poistení. Neviem to nájsť. Musím podať opravné výkazy za celý rok 2005 a január 2006 z toho dôvodu, že v počitači som mala zle nahodené rodné číslo pracovníka.

myslím,že pokiaľ ste odviedli správnu výšku poistného a oprava bude len v rodnom čísle tak by to mohlo byť bez penále.;)