denisa.h
12.01.07,21:30
Ahojte,
poradte mi prosim. Majitelka firmy (a jediny zamestnanec zaroven) bola cca 3 tyzdne v USA na jazykovom kurze anglic. jazyka. Mozem to dat do nakladov (pripadne ako aj ako cestak), alebo nie? ako tak nad tym premyslam, dost je to pre mna rozporuplne....
spolocnost je PR agentura s klasickymi sluzbami.
a horsie je to, ze klientka si mysli, ze to do nakladov pojde, tak dufam, ze ma potesite, pretoze to bude velmi, velmi, ale naozaj velmi tazke vysvetlovanie, ak nie :-/
dakujem.
Milan Benka
12.01.07,20:33
Ak dokáže, že jazykové znalosti potrebuje na zabezpečenie a udržanie príjmov, tak to môže byť kľudne daňový náklad ( §19/2c, -3. bod ZDP)
denisa.h
12.01.07,20:38
takze postupujem klasicky. ale nie som si ista, ci to dokaze vysvetlit, robi len vSR a CR... ale ked to silou mocou tam bude chciet mat, tak nech si to vysvetluje pre danovakmi sama... alebo sa nebudem s nou hadat? no, uvidime.
kazdopadne dakujem za odpoved :-)
Milan Benka
12.01.07,20:42
Zdôvodniť potrebu ovládania cudzieho jazyka v súčasnej dobe by nemal byť problém.
denisa.h
12.01.07,20:45
no tak to mate pravdu. ja som asi len priserne opatrna.
Milan Benka
12.01.07,20:52
Účtovník musí byť opatrný. Dnes som sa o tom presvedčil aj ja. Pre nás platí nie dvakrát, ale trikrát meraj a raz ....
pyton
27.03.07,20:37
Mohol by sa k tomuto problému ešte niekto vyjadriť? Tiež by ma to zaujímalo, či sa to môže chápať ako daňový výdavok a som stále na pochybách.
katarina.j
27.03.07,22:08
No neviem neviem, ja by som bola opatrná- je to dosť čudné, učiť sa po anglicky práve v USA.Daňováci, možu oponovať, že by sa to dalo aj v anglicku a pod.Ja by som to asi nedávala do nákladov.Ale keď si to obháji, tak to tam daj- ale pochybujem, že si to obháji

Pozn.-vyššie uvedený príspevok je len subjektívnym pohľadom autorky a a autorka odpovede nenesie žiadnu právnu ani inú zodpovednosť zlým pochopením, výkladom uvedenej rady.