cerkoba
12.01.07,22:42
pekny den Vam prajem.Viem, ze asi budem otrepane otazky davat, ale pri dlhodobom citani vsetkych tem, som si vlastne neodpovedal na vsetky mojeo tazky, preto sa posnazim strucne ich podat...a hadam sa najdu nejaki dobraci a pomozu mi.
Najprv o mne, Este nikdy som nepodnikal, 5 rokov pracujem, zamestnavatel za mna odvadza dane.Chcel by som zacat tvorit www stranky, popri zamestnani.
Zistil som, ze potrebujem minimalne zivnost a to volnu zivnost...vybavit si ju viem, ale tym to hasne, viem kde ist, viem koko na kolky.
Najradsej by som prijal radu nejakeho odbornika, co vsetko dalej potrebujem a v com sa mi oplati to a nie to...
Napriklad, mozem vyuzit nejake vyhody na nakup potrebneho sofware na samotnu tvorbu? ci mam mozno nejake financie ziskat alebo nejako odpisat?...
Mam vobec moznost odpisu dani?
Dane si budem robit uz sam?, ak budem podnikat popri zamestnani, predpokladam, ze si budem robit priznanie sam, ale to za vsetky prijmi?...aj tie z podnikania aj z prace v inej firme?
Co vlastne v daniach v marci treba vypisat?
Potrebujem registracnu pokladnicu?
Ako vidite, mam mnoho otazok..ale ozaj sa obavam, ze sam si nepomozem.
Chcem tvorit stranky internetove..ale zaroven chcem byt aj zakonne krity...
teda ak sa prosim najde niekto kompetšentny, budem mu velmi vdacny, dakujem
k.i.n.o.
12.01.07,22:03
pekny den Vam prajem.Viem, ze asi budem otrepane otazky davat, ale pri dlhodobom citani vsetkych tem, som si vlastne neodpovedal na vsetky mojeo tazky, preto sa posnazim strucne ich podat...a hadam sa najdu nejaki dobraci a pomozu mi.
Najprv o mne, Este nikdy som nepodnikal, 5 rokov pracujem, zamestnavatel za mna odvadza dane.Chcel by som zacat tvorit www stranky, popri zamestnani.
Zistil som, ze potrebujem minimalne zivnost a to volnu zivnost...vybavit si ju viem, ale tym to hasne, viem kde ist, viem koko na kolky. Po vybavení živnostenského listu - daňový úrad, sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa
Najradsej by som prijal radu nejakeho odbornika, co vsetko dalej potrebujem a v com sa mi oplati to a nie to...
Napriklad, mozem vyuzit nejake vyhody na nakup potrebneho sofware na samotnu tvorbu? ci mam mozno nejake financie ziskat asi nie... alebo nejako odpisat?... jasné, výdavky na SW,ale aj HW, réžiu a pod. ti znižujú základ dane, t.j. platíš nižšiu daň z príjmu
Mam vobec moznost odpisu dani? hm, zníženia daní ... viď vyššie
Dane si budem robit uz sam? to je na tebe , ak budem podnikat popri zamestnani, predpokladam, ze si budem robit priznanie sam, ale to za vsetky prijmi?...aj tie z podnikania aj z prace v inej firme? áno, všetky príjmy musíš zdaniť
Co vlastne v daniach v marci treba vypisat? navrhujem: tvor www stránky, určite sa v tom vyznáš a toto nechaj zase nejakému účtovníkovi / účtovníčke - určite ťa to finančne nezruinuje (skôr by ťa mohlo zruinovať psychicky to, keby si sa snažil to zvládnuť sám, ak v tom nie si aspoň trochu doma, a tak sa mi zdá, že nie si...) veď vieš - "ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady...";)
Potrebujem registracnu pokladnicu? ak budeš len tvoriť www stránky, predpokladám, že odmenu za ich tvorbu si budeš faktúrovať, takže RP: nie, nepotrebuješ
Ako vidite, mam mnoho otazok.. vidíme, si na správnom mieste ale ozaj sa obavam, ze sam si nepomozem opakujem, si na správnom mieste.
Chcem tvorit stranky internetove..ale zaroven chcem byt aj zakonne krity...
teda ak sa prosim najde niekto kompetšentny znovu sa opakujem, si na správnom mieste, tu je kompetentných (a dokonca ochotných) až, až..., budem mu velmi vdacny, dakujem
Silusik
19.11.07,08:44
Xcela by som sa spytat..sestra by xcela zacat robit opatrovatelku v rakusku a xcela by si vybavit na to zivnost..Aku zivnost by si mala vybavit??
mysimis
19.11.07,08:51
Na našu živnosť môže v Rakúsku pracovať len krátkodobo, t.j. príležitostne mesiac, dva. V prípade, že by sa jednalo od dlhodobú a cyklickú prácu je potrebné si živnosť vybaviť v Rakúsku.
Silusik
21.11.07,14:51
Ze dajme tomu...2mesiace bude robit tam a potom na xvilu pride domov...Moze byt???
Silusik
21.11.07,15:04
Jedna znama by chcela zacat podnikat na ZL v rakusku.Ako by to bolo so ZP,SP???Nech si ZL vybabi radsej v rakusku nez tu??Islo by to o opakovane vedenu cinnost(opatrovatelka)..
mysimis
21.11.07,16:25
Jedna znama by chcela zacat podnikat na ZL v rakusku.Ako by to bolo so ZP,SP???Nech si ZL vybabi radsej v rakusku nez tu??Islo by to o opakovane vedenu cinnost(opatrovatelka)..

Rozhodne som za živnosť v Rakúsku a tam si bude platiť aj SP aj ZP i dane.
wagner
22.11.07,16:27
Od 1.1.2008 musí mať rakúsku živnosť. Na našu tam nemôže robiť opatrovateľku
Zita5
22.11.07,16:33
Od 1.1.2008 musí mať rakúsku živnosť. Na našu tam nemôže robiť opatrovateľku

Súhlasím s wagner a prikladám zatiaľ

http://www.aktuality.sk/ekonomika/ekonomika/slovenske-opatrovatelky-v-rakusku-si-musia-vybavit-zivnost

http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/ekonomika-v-eu/clanek.phtml?id=1146793
kittuska
22.07.08,16:32
vie mi niekto poradit ci si mozem zalozit volnu zivnost ako opatrovatelka aj ked nemam ziaden certifikat...opatrovat chcem deti u nas na Slovensku....dakujem....
riccado
22.07.08,16:58
vie mi niekto poradit ci si mozem zalozit volnu zivnost ako opatrovatelka aj ked nemam ziaden certifikat...opatrovat chcem deti u nas na Slovensku....dakujem....

ano, takato volna zivnost existuje a je oznacena ako: poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost
martina2907
01.08.08,09:39
Neviete nahodou, ci to s tou zivnostou plati aj pre Nemecko? Myslim, ze je potrebne mat nemecku zivnost?