rage1
13.01.07,09:55
Dobrý deň,

prosím pomôžte mi s týmto problémom

Firma - živnostník má založený na sociálny fond samostatný účet v banke. Celý rok naň však nevkladal peniaze, ktoré mali tvoriť sociálny fond. Ako to napraviť?Je možné vytvoriť si samostatnú pokladňu a k 31.12.2006 vložiť tam sumu peňazí, ktorá mala byť vložená na účet od 01-12/2006?Bude vadiť ak bude vytvorený aj účet aj pokladňa?S tým, že by pokračoval ďalej už len s tvorením sociálneho fondu do pokladne a b.úč. by zrušil?:(
Paula
13.01.07,08:58
Áno, môže mať druhú pokladňu, účet zruší.
Zoltán Kovács
13.01.07,09:00
Zákon neukladá povinnosť viesť finančné prostriedky sociálneho fondu na samostatnom účte v banke. Kľudne to môže mať aj v pokladni.
rage1
13.01.07,09:01
a nebude vadit, keď bude aj účet aj pokladna za rok 2006?myslím tým že na účte sa sťahujú poplatky, pritom sa účet nevyužíva...
Melnick
13.01.07,09:04
Dobrý deň,

prosím pomôžte mi s týmto problémom

Firma - živnostník má založený na sociálny fond samostatný účet v banke. Celý rok naň však nevkladal peniaze, ktoré mali tvoriť sociálny fond. Ako to napraviť?Je možné vytvoriť si samostatnú pokladňu a k 31.12.2006 vložiť tam sumu peňazí, ktorá mala byť vložená na účet od 01-12/2006?ÁnoBude vadiť ak bude vytvorený aj účet aj pokladňa?Nie S tým, že by pokračoval ďalej už len s tvorením sociálneho fondu do pokladne a b.úč. by zrušil?:(Áno pokračuj tvorbou do osobitnej pokladne
Kľudne si môžeš viesť SF v samostatnej pokladni,hlavne ak Tvoje povinné odvody sú nízke,pretože málo dávaš a aj to málo zhltnú poplatky v banke. Zrušenie účtu stojí 500.-Sk. Rušil ho syn a musel na zrušenie vkladať ešte svoje peniaze,lebo povinný vklad nepokryl ani to.:eek: :)
rage1
13.01.07,09:12
možno sa zle vyjadrujem....na účet sa vkladalo do roku 2006 - v roku 2006 sa tam vložilo 1x a potom už nič.
Marína
13.01.07,09:15
Dobre sa pýtaš. My Ti rozumieme. Majka(Melnick) Ti dobre odpovedala. Zruš účet, zaveď si pokladňu SF a ušetríš poplatky.
rage1
13.01.07,09:20
ďakujem za odpoveď
Jana Acsová
13.01.07,09:49
Primiešam sa ...

A kde je napísané, že prostriedky SF majú byť osobitne vedené na účte, alebo v pokladni?

Viac aj na školení :)
Melnick
13.01.07,09:55
Primiešam sa ...

A kde je napísané, že prostriedky SF majú byť osobitne vedené na účte, alebo v pokladni?

Viac aj na školení :)

No vidíš J.Acsová Ti dokonca ponúka ešte zjednodušenejší postup.:)
Paula
13.01.07,10:03
Myslím, že od začiatku sme používali v rámci pokladne slovo "môžeš" ;)
merk
17.01.07,09:08
cize mozem SF viest aj napr. v samostatnej evidencii resp. zosite, kde si budem evidovat pohyby na ucte SF a nemusim vytvarat dalsi ucet v banke alebo pokladnu?
mozme potom stravne ktore plati zamestnanec uctovat mimo pokladne resp. zrazkou zo mzdy - aky by bol uctovny zapis v tomto pripade
dakujem
momaria
03.06.07,15:11
Dobrý deň.
Prosím o radu.Pracovala som s programom Kros JU.V ňom sa dala viesť kniha SF.Prešla som na MRP a neviem si rady ako tam založiť knihu SF. Asi ju budem musieť viesť ručne.Tvorba a čerpanie cez banku, alebo pokladňu mi je jasná. Ide mi o knihu SF.Vopred ďakujem