cokoladka
13.01.07,14:03
Mozete mi poskytnut informaciu o priemernej, dennej trzbe second hand obchodu? Obchod sa bude nachadzat v meste, velkom asi ako LM, rozloha do 20 m2. Velmi by ma to zaujimalo, chcem si takyto obchodik otvorit, pomoze mi to v mojich vypoctoch. Aku vysku najmu by som nemala prekrocit? Dakujem.
lenkak
13.01.07,17:41
skús si poprezerať staršie porady,
možno pomôže
http://www.porada.sk/t7131-second-hand.html?highlight=sekond
lenkak
13.01.07,17:43
alebo
second hand
cokoladka
14.01.07,06:04
Pozerala som, ale odpoved na moju otazku som nenasla.
maturantka
14.01.07,06:49
To sa asi ani jednoznačne povedať nedá. V našom meste, trochu menšom ako LM, je permanentne asi 6 sekáčov, z toho sa oplatí chodiť do 2. Tie zvyšné štyri zvyčajne menia majiteľa, pretože ponuka je slabá, sú plné vecí, ktoré ľudia normálne vyhadzujú. Z tých dvoch jeden je fakt na úrovni, drží sa v centre mesta už 5 rokov, v susedstve už bola aj reštaurácia, aj predajňa športových potrieb, neskôr nábytku, ale skrachovali - podľa toho usudzujem, že nájomné asi je nemalé. Tento sekáč, o ktorom hovorím, keď ho navštívim, je v ňom vždy cca 5-10 ľudí, voľne si prezerajú tovar na vešiakoch (tie vešiaky sú dosť dôležité, aby z toho nebol hrabák), a vždy si niekto niečo kupuje. Ceny vecí sú od 40,-- do 1000,-- (nové zimné bundy). Majú tovar aj úplne nový s visačkami, aj zachovalé moderné veci, aj XXXL čísla. Tie tržby môžem len odhadnúť ako zákazníčka - podľa mňa denne cca 4000 - 7000,--. Asi tak. Neviem, či Ti tento zákaznícky pohľad pomôže.
cokoladka
14.01.07,12:31
Predpokladam, ze ten obchod je vacsi. Ten nadrozmerny tovar je prevazne zensky alebo muzsky? Predava sa tam aj detsky? Ked ho navstevujes, ktore veci idu podla teba najviac na odbyt /extravagantne, sportove, xxxl.../?

Tvoj prispevok mi urcite pomoze. Sem s nazormi zakaznikov.
lenkak
14.01.07,14:12
- zvyčajne sa predávajú aj detstké veci.
- väčšinou išlo o veci športové, ale aj elegantné (saká, blúzky) rôzne veľkosti
- ja som jednej pomáhala robiť DP, tržby mala okolo 2500-5000Sk ale nešlo o mesto.
cokoladka
14.01.07,14:59
Aký úspech by podla vas mali sportove veci, znaciek znamych na Slovensku?
domacnost
14.01.07,16:07
Viete mi tiež poradiť, koľko predstavuje 25 kg mix oblečenia na počet kusov? Tiež potrebujem vykalkulovať ceny.:rolleyes:
lenkak
14.01.07,16:09
skús si pozrieť link,ktorý som pridala v prísp. č2.
domacnost
14.01.07,16:24
ďakujem, pomôhlo.
účtovník 007
14.01.07,16:29
Mozete mi poskytnut informaciu o priemernej, dennej trzbe second hand obchodu? Obchod sa bude nachadzat v meste, velkom asi ako LM, rozloha do 20 m2. Velmi by ma to zaujimalo, chcem si takyto obchodik otvorit, pomoze mi to v mojich vypoctoch. Aku vysku najmu by som nemala prekrocit? Dakujem.

Taka informácia sa nedá poskytnúť, nakoľko tvoje tržby budú závisieť od kvality tovaru a miesta, kde sa sekáč bude nachádzať.
Kupovať balíky s oblečením, je kupovať mačku vo vreci. Nikdy nevieš, čo bude vo vnútri. A hlavne mix. MIX nekupuj, lebo keď tam bude jeden kožený kabát, ktorý bude potrhaný a váži 7 kg a viac, z tovaru moc nebudeš mať. Kupuj balíky rovnakého oblečenia. Napr. tričká, detské oblečenie a podobne. Zo začiatku budeš musieť hľadať dobrý zdroj tovaru, ale buď pripravená, že nie vždy budeš s dodávkou spokojná. A najdôležitejšie je , si uvedomiť, že pri seconhande Ti bude zostávať kopa nepredajného "bordelu" s ktorým nebudeš vedieť čo robiť. Po čase budeš mať veľa sezónneho oblečenia, ktoré budeš musieť niekde odložiť do ďalšieho obdobia. A ver mi, že pri predajni 20 m2 budeš potrebovať poriadne priestory navyše. Nie hneď, ale po roku určite.
cokoladka
14.01.07,20:05
Chcem ho mat v meste a ak sa mi podari, tak co najkvalitnejsi tovar. Par velkoskladov som nasla, ale neviem ako to bude s kvalitou.Viete mi poradit?
cokoladka
14.01.07,20:08
- zvyčajne sa predávajú aj detstké veci.
- väčšinou išlo o veci športové, ale aj elegantné (saká, blúzky) rôzne veľkosti
- ja som jednej pomáhala robiť DP, tržby mala okolo 2500-5000Sk ale nešlo o mesto.
Akej rozlohy bol ten obchod a podla tych trzieb sa nachadzal asi v meste.Mam pravdu?
lenkak
14.01.07,20:13
nebolo to v meste, ale záležalo aký bol deň. Nie vždy bola taká tržba. Miesta bolo dosť. Všetky veci boli pekne na vešiakoch, a boli kvalitné veci. Aj drahšie. Taký zmiešaný obchod.

zabudla som dopísať, že to je pár rokov dozadu, možno sa už čo sa týka tržieb dosť pomenilo. Aj ľudia.
cokoladka
14.01.07,20:38
Nik mi neporadi na temu velkosklady? Vylejte si srdce, s ktorym ste boli nespokojni.
účtovník 007
15.01.07,07:59
Nik mi neporadi na temu velkosklady? Vylejte si srdce, s ktorym ste boli nespokojni.

cokoladka, musis vyskusat viac dodavatelov. Zistit, ake maju zlozenie tovaru. Ak si vyberies dodavatela,ktory ma vlastnu predajnu siet, tak potom mat dobre vztahy s obchodnikom, ktory ta bude mat na starosti.(alebo ak tam taky nebude, urcite tam bude niekto, kto prijima objednavky). Od neho dost zalezi, lebo on moze povedat, tym co triedia, aby do balikov(mechov) nahadzali lepsi tovar. A veru je aky! ;) To co sa dostava obchodnikom do obchodov, je uz len zbytok toho, co sa skutocne doviezlo.
Ak budes brat tovar od dodavatela, ktory nema vlastnu predajnu siet, ten baliky nerozbaluje a vlastne ani sam nevie co v balikoch je. Tam je to macka vo vreci.
Tak ako pise lenkak, treba mat veci pekne na vesiakoch, aby sa ti ludia v tom nekutrali ako sliepky. A ja na tvojom mieste, by som pobehala par sekacov, pozrela skladbu tovaru, ako vyzera predajna, okukala co sa mi v predajni paci a comu by som sa chcela vyvarovat. Ono ti ten obchod po case sam ukaze co a ako.
Prajem vela uspechov.
Nemo10
17.01.07,18:21
ahojte, neviete niekto poradit ako mozno ziskat potvrdenie o tom, ze textil bol preukazatelne vyprany alebo vycisteny a vyzehleny, tak ako to vyzaduje inspekcia, ked nenakupujem vo velkosklade ale mam mnozstvo malych sukromnych dodavatelov? dakujem
Nemo10
17.01.07,18:36
teda ako mam inspekcii dokazat ze tovar bol vyprany a vyzehleny mnou?
pomozte ak sa da,
tovar chcem sam dovazat zo zahranicia, odberat nie od slovenskych velkoskladov, ale osobne nakupovat tovar v zahranici, cim zarucim najvyssiu kvalitu a nie macku vo vreci, mam kontakty a koncepciu ale zatial stroskotavam na tomto potvrdeni, predtym ako tovar pojde do predajne
vdaka za kazdu pomoc
janina987
06.03.09,14:28
neviem či neodpovedám neskoro a už odpoveď aj vieš, ale záleží od toho o aký tovar sa jedná. Ak je to detský tovar, leto alebo nejaké prechodné obdobie na 10 kg je tam cca 80-90 kusov. Ked je zima, sú tam bundy, ktoré sú ťažšie, vyjde to tak asi 60 ks. Dámske a pánske na 10 kg môže byť tak 50-60 ks, tak isto záleží od tovaru, či je zimný alebo letný. Cenovo sa to zhruba vyrovná, pretože bundy sa zas predávajú drahšie. Takže konečný efekt je zhruba rovnaký.
Jana