LuciaP
13.01.07,16:50
Dobry den,
sme Sukromna ZUS, mame okrem ineho tanecny odbor. Prave z neho zvyknu cez prazniny obcas pozvat nejakych "lektorov" na predvedenie napr. nejakeho druhu tanca. Ako ich mam vyplatit? Zatial som to riesila dohodou o vykonani prace. Neexistuje nejaka ina moznost napr. nejaka zmluva, ktorou by som to mohla vyriesit? Napadlo ma to z toho, ze rodicovske zdruzenie, ktore je pri nasej skole riesilo formou nejakej zmluvy (podla obcianskeho zakonnika?) napr. opravu akordeona (opravoval to nejaky clovek, co nemal zivnostensky list ale ani dohodu s nim neuzavreli). Viete mi v tomto poradit? Bola by som rada, keby to slo nejako inac, lebo takto musim prihlasovat do SP a budem mat novy mzdovy program, kde sa plati podla poctu zamestnancov a kazdy takyto jednorazovy dohodar by mi akurat zaberal miesto.
Este jednu otazku mam, aj ked nepatri sem, ale neviem, kde to mam zaradit: sme ako neziskovka (skola) povinny peciatkovat doklady s peciatkami priebezna a predbezna kontrola? Ake doklady ked tak s tym mam peciatkovat? Treba opeciatkovat kazdy jeden alebo len nahodne? Dakujem za pomoc.