ojka
13.01.07,18:44
Chcela by som sa opýtať ako sa postupuje: mám dovolenku na prelome rokov od 25.12.06 do 5.1.07. Chcela by som zistiť či je nejaký zákon alebo niečo, na základe čoho by som postupovala, či treba mať jeden dovolenkový lístok alebo dva dovolenkové lístky.
endrju
13.01.07,18:00
Chcela by som sa opýtať ako sa postupuje: mám dovolenku na prelome rokov od 25.12.06 do 5.1.07. Chcela by som zistiť či je nejaký zákon alebo niečo, na základe čoho by som postupovala, či treba mať jeden dovolenkový lístok alebo dva dovolenkové lístky.

Nie je dôvod takéto "detaily" riešiť v zákone.
Avšak zdravý sedliacky rozum mi našepkáva niečo o tom, že je lepšie mať dovolenkové lístky dva.
Náhrada mzdy za dovolenku bude vyplatená v dvoch zúčtovacích obdobiach a v tomto prípade aj s dvomi rozdielnymi priemermi pre náhrady. :cool:
ojka
13.01.07,18:13
Ja si to tiež myslím, len ide tu o buzeráciu!!!!! Díky
Viera.M.
13.01.07,18:19
Ja si to tiež myslím, len ide tu o buzeráciu!!!!! Díky
Osobne by som to nenazvala "buzeráciou", ale máš, teda spracovávaš dve mzdové obdobia, t.j. dva mesiace, rôzne mesiace. Preto dva dovolenkové lístky...
vladan
14.01.07,17:21
Ja si to tiež myslím, len ide tu o buzeráciu!!!!! Díky

z pohľadu zamestnanca je to možno buzerácia, ale z pohľadu človeka, ktorý spracováva mzdy, je to dôkladná evidencia ;)
Melnick
14.01.07,17:52
mimotemy Ojka, nie si zamestnanec nášho OZ ,ktorému som presne tento problém s jedným DL a úplne rovnakým dátumom vytkla???:eek: :eek: :eek:
sway
14.01.07,17:57
z pohľadu zamestnanca je to možno buzerácia, ale z pohľadu človeka, ktorý spracováva mzdy, je to dôkladná evidencia ;)

Súhlasím s tou dôkladnou evidencipu - mne tak dodali tiež za 12-1/2007 popodpisované dovol.lístky, nuž som si ich prekopírovala a jeden dávam už do 1/2007 - čo s nimi..... ak niekto túto robotu nerobí, nepochopí takéto "detaily" čo nám komplikujú život.;)
Chobot
15.01.07,08:20
U nás, keď dovolenka presahuje cez mesiac a zamestnanec si napíše dovolenku v kuse, tak sa lístok prefotí, originál zostane v starom mesiaci a kópia sa priloží do nového mesiaca. Nerobíme z toho veľký problém.

Ale súhalsím, že pre evidenciu je lepšie, keď je v príslušnom mesiaci originál lístka.
makovnik1
15.01.07,12:52
Vy sa máte, vy dostávate aj dovolenkové lístky. Ja robím firmy "na diaľku" a len mi dajú do e-mailu " december, Jožko Mrkvička 2 dni dovolenky". Tí lepší mi pošlú klasickú dochádzku. :p
sway
15.01.07,12:56
Vy sa máte, vy dostávate aj dovolenkové lístky. Ja robím firmy "na diaľku" a len mi dajú do e-mailu " december, Jožko Mrkvička 2 dni dovolenky". Tí lepší mi pošlú klasickú dochádzku. :p

no, budú tak robiť do prvej kontroly, po nej určite nie. Ja by som ich upozornila na to, čo musia robiť, aby potom nedávali vinu tebe, že ty si ekonóm a nepovedal si čo treba....;)
makovnik1
16.01.07,05:38
takúto komunikáciu mám uloženú v e-mailoch, tvrdia že to majú uložené vo firme, zabúdajú mi to poslať, .... čiže ja mám vydokladované že som ich na to upozornila :p