evitka
13.01.07,20:46
:mad: Dobry večer chcela by som sa popýtať na niektoré veci mam živnosť-zák.šitie a oprava odevov. Ked nakupujem rôzne drobnosti ,ako nite ,zipy ,špendlíky /v obchode/musím všetko písať na VPD potom na príjemku na skladovú kartu a na výdajku? Nerobila som to za celý rok tak tak sa teším ak to musím dorobiť.
Orsz
13.01.07,20:49
:mad: Dobry večer chcela by som sa popýtať na niektoré veci mam živnosť-zák.šitie a oprava odevov. Ked nakupujem rôzne drobnosti ,ako nite ,zipy ,špendlíky /v obchode/musím všetko písať na VPD potom na príjemku na skladovú kartu a na výdajku? Nerobila som to za celý rok tak tak sa teším ak to musím dorobiť.

Podľa mojich skúseností to málokto takto píše. Mnohí si urobia na konci roka inventúru - a to je všetko. Ťažko povedať ako sa to bude časom posudzovať - moja teta mala kontrolu, a nič jej na to nepovedali, ďalšiemu klientovi to tiež nevytkli. No je to na uvážení každého - ako si to chce zdokladovať čo najlepšie. Prípadne si to začnite robiť od tohto roka - najlepšie by to bolo nahadzovať cez PC - stačí v Exceli.
Cecilia
13.01.07,20:56
Robila som účtovníctvo kaderníčke, neviedla takúto evidenciu, mala daňovú kontrolu a nepožadovali to od nej. Myslím, že to nemusíš dorábať.
liba2
13.01.07,20:57
:mad: Dobry večer chcela by som sa popýtať na niektoré veci mam živnosť-zák.šitie a oprava odevov. Ked nakupujem rôzne drobnosti ,ako nite ,zipy ,špendlíky /v obchode/musím všetko písať na VPD potom na príjemku na skladovú kartu a na výdajku? Nerobila som to za celý rok tak tak sa teším ak to musím dorobiť.Šijem, takže viem o čom tá práca je. Neviem si však predstaviť, aby som viedla tieto veci na skladových kartách.
Zita5
13.01.07,20:59
Ja si myslím , že sú to také drobnosti , že by stačilo nejakú smernicu , aby bola po ruke v prípade kontrl.DÚ a v nej uviesť že nákup materiálu do xxx Sk sa účtuje do spotreby a neuvádza sa na skladových kartách .
Muška
13.01.07,21:07
Šijem,
Libuška, tak toto si nám zatajila :eek: Ty, Ty, Ty
liba2
13.01.07,21:14
Libuška, tak toto si nám zatajila :eek: Ty, Ty, Ty
mimotemy nezatajila, len som nemala kedy to povedať :D
Hlinkovx
13.01.07,21:23
mimotemy nezatajila, len som nemala kedy to povedať :D
sa málo stretávate??? :D:D
evitka
14.01.07,13:49
dakujem vam za odpovede až teraz som sa sem dostala,trochu ste ma upokojili,lebo som to začala robiť ale sa mi to priečilo zdravému rozumu a vyliezali mi z toho oči:eek: tak som vam radšej napísala.to by bolo viac papierov ako roboty ktorú robím.dík