Lubaba
14.01.07,01:23
:mee: Ahojte, prosím o radu, nesprávne som odviedla zrážkovú daň, namiesto dane som odviedla základ dane, teda väčšiu ako som mala / aj to sa môže stať?/, čo teraz, je nejaká opravná možnosť??? :mee:
Robina
14.01.07,06:57
požiadaj žiadosťou o vrátenie rozdielu
Zita5
14.01.07,08:38
Ešte by som videla možnosť riešiť v budúcom období na základe žiadosti vyrovnať zrážkovú daň v ďalšom výplatnom období, ovšem ak nejaké pripadá do úvahy .Neplatili by ste a daň by sa započítala .
Orsz
14.01.07,09:43
:mee: Ahojte, prosím o radu, nesprávne som odviedla zrážkovú daň, namiesto dane som odviedla základ dane, teda väčšiu ako som mala / aj to sa môže stať?/, čo teraz, je nejaká opravná možnosť??? :mee:

Naozaj si nemusíš lámať hlavu, ak už nebudeš účtovať zrážkovú daň, môžeš žiadať aj o preúčtovanie na inú daň - napr. aj na budúcu platbu DPH. Musíš to ale v žiadosti uviesť, presne o akú čiastku preúčtovania sa jedná, prípadne si ju požiadaj vrátiť späť. Vieš, že aj ja som už odviedla základ dane? Síce na preddavkovej mzde - ale požiadala som o preúčtovanie na budúcu platbu dane zo závislej činnosti - išlo asi o 1000,-Sk - a v budúcom mesiaci som o tých 1000,-Sk zaplatila menej. Ide len o to, že musíš sa vyjadriť k nesediacim sumám. Ale penále Ti žiadne nehrozia.
Lubaba
15.01.07,07:13
ďakujem za odpoveď, a poprosím, za december vyplatená odmena sa oznámi ešte na starom tlačive?
Tweety
15.01.07,07:17
ďakujem za odpoveď, a poprosím, za december vyplatená odmena sa oznámi ešte na starom tlačive?
AK bola odmena v decembri, t.j. výplata v januári, ZD zapíšeme už do Q.prehľadu za 1.Q.07.
ZuzanaP
15.01.07,07:25
AK bola odmena v decembri, t.j. výplata v januári, ZD zapíšeme už do Q.prehľadu za 1.Q.07.

Už je to isté? Na piatkovom školení nám pani lektorka povedala, aby sme za zrážkovú daň decembrovú podali ešte aj oznámenie, lebo ešte nemali pokyn od nadriadeného orgánu ohľadom vykazovania zrážkovej dane za december v prehľade za I.Q r. 2007. Aby sme zbytočne neboli pokutovaní.
Tweety
15.01.07,07:57
Už je to isté? Na piatkovom školení nám pani lektorka povedala, aby sme za zrážkovú daň decembrovú podali ešte aj oznámenie, lebo ešte nemali pokyn od nadriadeného orgánu ohľadom vykazovania zrážkovej dane za december v prehľade za I.Q r. 2007. Aby sme zbytočne neboli pokutovaní.
Je to isté.
ZuzanaP
15.01.07,09:29
Môžeš mi prosím poslať link, kde je to uvedené?

Ďakujem
Lubaba
15.01.07,09:29
Odmena bola vyplatená decembri, do 15. januára treba odviesť daň.
Tweety
15.01.07,09:32
Môžeš mi prosím poslať link, kde je to uvedené?

Ďakujem
Dočítaš sa o tom aj tu,
http://www.porada.sk/t38535-suhrn-zaujimavych-legislativnych-zmien-k-1-1-2007-a.html
ale je to už aj na stránke DR.
ZuzanaP
15.01.07,09:53
No hej, ale nám lektorka z DÚ na školení hovorila, že ešte presne nevedia, či zrážkovú daň za decembrovú výplatu už dať do toho nového prehľadu. Tak preto som sa pýtala.;)
Tweety
15.01.07,09:55
No hej, ale nám lektorka z DÚ na školení hovorila, že ešte presne nevedia, či zrážkovú daň za decembrovú výplatu už dať do toho nového prehľadu. Tak preto som sa pýtala.;)
ALe už presne vedia, ako majú postupovať.:)
ZuzanaP
15.01.07,11:49
Takže pani lektorka mala nesprávne info. Hm,......:eek:
Lubaba
15.01.07,18:24
Naozaj si nemusíš lámať hlavu, ak už nebudeš účtovať zrážkovú daň, môžeš žiadať aj o preúčtovanie na inú daň - napr. aj na budúcu platbu DPH. Musíš to ale v žiadosti uviesť, presne o akú čiastku preúčtovania sa jedná, prípadne si ju požiadaj vrátiť späť. Vieš, že aj ja som už odviedla základ dane? Síce na preddavkovej mzde - ale požiadala som o preúčtovanie na budúcu platbu dane zo závislej činnosti - išlo asi o 1000,-Sk - a v budúcom mesiaci som o tých 1000,-Sk zaplatila menej. Ide len o to, že musíš sa vyjadriť k nesediacim sumám. Ale penále Ti žiadne nehrozia.

Dnes som na daňovom úrade vybavila toto, ohľadom nesprávne odvedenej zrážkovej dani:
1/ pracovníčka na mňa pozrela, ako keby som prišla z marsu / za odvedený zaklad dane /
2/ musím podať opravné oznámenie
3/ žiadosť o vrátenie preplatku
ďakujem za odpoveď !
Lubaba
15.01.07,18:27
AK bola odmena v decembri, t.j. výplata v januári, ZD zapíšeme už do Q.prehľadu za 1.Q.07.

Takisto ma informovali na mojom daňovom úrade :cool:
Orsz
15.01.07,21:24
Odmena bola vyplatená decembri, do 15. januára treba odviesť daň.

V Zuzaninom prípade je to odmena za december, vyplatená v januári. Tu by som asi poslala radšej oznámenie ešte osobitne. Ešte som nevidela nové tlačivá prehľadov - pretože doteraz tam boli označené mesiace napr. 10,11,12 - k tomu deň výplaty vždy mesiac pozadu teda k napr. 30.11, 30.12, 30.1, /samozrejme vždy podľa určeného dňa výplaty/ a k tomu deň zaplatenia dane. Asi by bol problém napísať odmenu za 12 mesiac - ak tam budú mesiace 1,2,3.
Orsz
15.01.07,21:26
Dnes som na daňovom úrade vybavila toto, ohľadom nesprávne odvedenej zrážkovej dani:
1/ pracovníčka na mňa pozrela, ako keby som prišla z marsu / za odvedený zaklad dane /
2/ musím podať opravné oznámenie
3/ žiadosť o vrátenie preplatku
ďakujem za odpoveď !

To je OK - ale prečo opravné oznámenie? Tam to bolo predsa správne, alebo si aj tam uviedla základ dane?
Orsz
15.01.07,21:29
Takisto ma informovali na mojom daňovom úrade :cool:
Na daňovom úrade nie vždy dobre poradia - ale to je moja skúsenosť - uvažujú v čase - vyplatené v januári /už je január? mzda je to predsa za december/. No uvidíme, pretože rovnako ma chceli presvedčiť na colnom úrademimotemy že už za december mám oznámenie o alkohole písať na novom tlačive - lebo sa podáva v januári, keď platia nové tlačivá - no dovolila som si im to vysvetliť- a zrejeme pochopili. Ale to je mimo témy. Samozrejme, keď budú tlačivá - bude nám to jasné.
Lydka R
15.01.07,22:02
Podávala som oznámenie o alkohole na colnom úrade za december na starom tlačive - vzali bez problémov.
Podávala som oznámenie o zrážkovej dani - odmena za december, vyplatená a daň zrazená v januári - vzali s upozornením, že sa oznámenia už nebudú podávať takto samostatne
Podávala som žiadosť o vyplatenie daňového bonusu za mesiac december - vzali s upozornením, že sa daňový bonus bude môcť odrátať aj zo zrazenej dane, nielen z preddavkov.
Ono pri každej novote je ten prvý mesiac alebo kvartál taký nejednoznačný. Buď nie sú ešte tlačivá, alebo čerstvé informácie.:o
ZuzanaP
16.01.07,06:03
Včera som bola na daňovom úrade a oznámenie mi už nevzali. Takže to pôjde do prehľadu za I. Q 2007. Pani lektorka asi nemala to vyjadrenie nadriadeného orgánu, ktoré mi včera ukázala naša správkyňa. Lenže pri daňovákoch jeden nikdy nevie a pri mojom šťastí,:( keby som to aspoň neskúsila odovzdať, tak by to nakoniec požadovali a ešte aj s pokutou.
Lydka R
17.01.07,23:08
No ja už naozaj neviem, pretože moje oznámenia za december už sú na DÚ. Žeby v podateľni neboli informovaní rovnako v každom meste?
Aj keď priznávam, logicky mi to oznámenie za december viac sekne už do prehľadu. Pretože, ak napr. vezmem niekoho na dohodu na tento týždeň, odmenu mu vyplatím a daň zrazím ešte teraz v januári, tak som na tom rovnako ako s tou decembrovou odmenou.
No uvidíme...:confused:
OľgaH
19.01.07,07:40
No ja už naozaj neviem, pretože moje oznámenia za december už sú na DÚ. Žeby v podateľni neboli informovaní rovnako v každom meste?
Aj keď priznávam, logicky mi to oznámenie za december viac sekne už do prehľadu. Pretože, ak napr. vezmem niekoho na dohodu na tento týždeň, odmenu mu vyplatím a daň zrazím ešte teraz v januári, tak som na tom rovnako ako s tou decembrovou odmenou.
No uvidíme...:confused:
Mne dnes na daňovom úrade v NZ tiež Oznámenie o zrážkovej dani nezobrali a tvrdili mi, že tie čo zobrali budú vrátené.
ZuzanaP
19.01.07,07:51
No ja už naozaj neviem, pretože moje oznámenia za december už sú na DÚ. Žeby v podateľni neboli informovaní rovnako v každom meste?
Aj keď priznávam, logicky mi to oznámenie za december viac sekne už do prehľadu. Pretože, ak napr. vezmem niekoho na dohodu na tento týždeň, odmenu mu vyplatím a daň zrazím ešte teraz v januári, tak som na tom rovnako ako s tou decembrovou odmenou.
No uvidíme...:confused:


Nič v zlom pre pracovníkov v podateľniach na DÚ, ale viete si predstaviť, že by mali vedieť o všetkých zmenách, ktoré sa týkajú vecí pre daňové úrady? Veď to by sa museli zblázniť. Mne za jednu firmu tiež vzali na podateľni oznámenie o zrážk. dani, ale správkyňa ho už nevzala, aby mi ho nemusela vraciať.