anarchy
14.01.07,08:44
Neplatca DPH, ktory vedie JU si obstara v roku 2006 osobne MV formou leasingu. V tom istom roku si obstara aj technicke zhodnotenie MV uvedeneho MV. Stane sa DPH z technickeho zhodnotenia sucastou odpisovanej sumy MV (istiny pre stanovenie odpisov) alebo pojde priamo do vydavkov ovplyvnujucich ZD podobne ako DPH zo samotneho predmetu leasingu.
Prosim Vas o nazor. Ja predpokladam, ze sa DPH stane sucastou OC MV.
Orsz
14.01.07,08:21
Neplatca DPH, ktory vedie JU si obstara v roku 2006 osobne MV formou leasingu. V tom istom roku si obstara aj technicke zhodnotenie MV uvedeneho MV. Stane sa DPH z technickeho zhodnotenia sucastou odpisovanej sumy MV (istiny pre stanovenie odpisov) alebo pojde priamo do vydavkov ovplyvnujucich ZD podobne ako DPH zo samotneho predmetu leasingu.
Prosim Vas o nazor. Ja predpokladam, ze sa DPH stane sucastou OC MV.


Áno, v tomto prípade je TZ súčasťou OC auta spolu s DPH. Takéto DPH sa vyčleňuje v osobitnom prípade - pri prenájme leasingom - pri určení OC vozidla podľa leasing.zmluvy. I keď sa TZ vzťahuje na leasing, nesúviselo priamo s obstaraním na začiatku, ale došlo k nemu až dodatočne.
Ak je však toto TZ do 30000,-Sk /u teba spolu s DPH/možno ho odpísať jednorázovo do nákladov v roku 2006, i keď leasing začal v roku 2006 - to mám potvrdené od daňovej poradyne Ing. Sekerkovej. Prízvukovala ďalej, že ak to bude nad 30000,-Sk - nesmieme to prirátať k OC auta, ale odpisovať to osobitne ( i keď to patrí k OC ), proste zaviesť samostatnú kartu DHM s názvom TZ os.vozidla v sume napr. 50000,-, to vydeliť 4 (mali by byť rovnomerné odpisy) a postupne odpisovať.