mehid
14.01.07,19:51
Milí poraďáci....V roku 2006 som získal spoluvlastnícky podiel na pozemku,prislúchajúceho k bytu. Dostal som list vlastníctva. Poraďte mi,prosím,či mám podať daňové priznanie z nehnuteľnosti za rok 2006 , lebo som čítal, že "zastavaná plocha pozemku pod bytovým domom sa nezdaňuje".
Mám aspoň nejakú oznamovaciu povinnosť??? Ďakujem za každú radu....:mee::mee::mee:
k.i.n.o.
14.01.07,20:09
Ahoj, dobre si čítal, pozemok pod stavbou sa daňou z nehnuteľností nezdaňuje, takže ak si si dokúpil spoluvlastnícky podiel k pozemku dodatočne a byt si zdaňoval už minulý rok (minulé roky), nič sa nemení. Počkaj si na výmer dane za byt a zaplať. Zmena v podstate nenastala (v skutočnostiach potrebných pre zistenie tvojej daňovej povinnosti), takže nič nenahlasuj.
Janinkaaa
15.01.07,08:16
Neviete mi poradiť ako má vyzerať Zmluva o prevode pozemku ?

Jedna sa o bývalý družstevný byt, ktorý sme si odkúpili a teraz ešte chceme odkúpiť pozemok.

Mestu sme už dali žiadosť o odkúpenie pozemku. Oni nás odkázali na firmu, ktorá tieto zmluvy o prevode robí.

My by sme chceli "ušetriť" a urobiť si to sami.

Nemá niekto vzor zmluvy ?

Ďakujem.
liba2
16.01.07,07:58
...Nemá niekto vzor zmluvy ?...
Ak sa k vzoru nedostaneš, dám ti radu. Choď do samoobslužného kníhkupectva, pohľadaj "vzory zmlúv..." vyhľadaj si tú svoju, zistíš čo všetko má obsahovať a zmluvu hravo zvládneš. Podľa mňa tam nie je veľa textu, tam sú dôležité údaje.
Praktizujem to tak :p .
Janinkaaa
16.01.07,10:52
Dobrá rada.
Vďaka