Klára2
14.01.07,20:51
Prosím, poraďte mi: s.r.o. v minulosti mala zamestnancov, tvorila SF.Od roku 2004 už nezamestnáva nikoho, ale na účte 472 stále eviduje sumu vo výške 5 371,- .
Čo s tým? Hľadala som riešenie na Porade, zatiaľ som nič podobné nenašla, dúfam, že zbytočne nezačínam novú tému.
Ďakujem
Orsz
14.01.07,19:55
Prosím, poraďte mi: s.r.o. v minulosti mala zamestnancov, tvorila SF.Od roku 2004 už nezamestnáva nikoho, ale na účte 472 stále eviduje sumu vo výške 5 371,- .
Čo s tým? Hľadala som riešenie na Porade, zatiaľ som nič podobné nenašla, dúfam, že zbytočne nezačínam novú tému.
Ďakujem

Môžeš to zúčtovať do výnosov pre jeho nepoužitie, keďže tieto peniaze nie sú firemné, ale mali patriť zamestnancom. Účtovný zápis 472/648.
Melnick
14.01.07,20:01
Skús sa inšpirovať tu:
http://www.porada.sk/t32971-p3-socilny-fond--et-v-banke.html

Ináč celý zákon o SF podľa mňa = nedokonalý.;)
Klára2
14.01.07,20:08
Ďakujem, tiež sa prikláňam k zaúčtovaniu do výnosov, ale stále som na pochybách. Ak náhodou raz zasa budú mať zamestnancov, začnú ho tvoriť od znova? Teoreticky by v momente nástupu nového zamestnanca mala byť možnosť, aby čerpal prostriedky so SF napr. na strav. lístky, pretože už niekedy tu zamestnanci boli. No neviem, možno len veľmi polemizujem. Asi by som mala zvoliť najjednoduchšie riešenie. Ešte raz ď.
liba2
14.01.07,20:42
Ďakujem, tiež sa prikláňam k zaúčtovaniu do výnosov, ale stále som na pochybách. Ak náhodou raz zasa budú mať zamestnancov, začnú ho tvoriť od znova? Teoreticky by v momente nástupu nového zamestnanca mala byť možnosť, aby čerpal prostriedky so SF napr. na strav. lístky, pretože už niekedy tu zamestnanci boli. No neviem, možno len veľmi polemizujem. Asi by som mala zvoliť najjednoduchšie riešenie. Ešte raz ď.Ak firma existuje, prosperuje a nevylučuje sa možnosť v budúcnosti prijať zamestnanca, tak prostriedky v SF ponechať tak.
Veď nepýtajú jesť :D .
Klára2
14.01.07,20:47
Áno, aj to je riešenie a je pravda, že sa blýska na lepšie časy. V tej sro.
berry
15.01.07,08:14
Zdravím
Mám tiež podobný prípad. Ale s tým rozdielom, že šef má dve firmy. Jedná fyzická osoba a druhá s.r.o..On má zamestnancov iba vo fyzickej ale teraz od 1.2. majú všetci prejsť do s.r.o. . A mám tam (vo fyzickej) sociálny fond cca 15000,- Sk a potrebujem sa ho zbaviť. Lebo viem že už žiadných zamestnancov nebude do firmy prijímať. Iba do s.r.o. Poraďte ako ho mám použiť. Mám na to necelý mesiac.
Anja111
15.01.07,08:18
Zdravím
Mám tiež podobný prípad. Ale s tým rozdielom, že šef má dve firmy. Jedná fyzická osoba a druhá s.r.o..On má zamestnancov iba vo fyzickej ale teraz od 1.2. majú všetci prejsť do s.r.o. . A mám tam (vo fyzickej) sociálny fond cca 15000,- Sk a potrebujem sa ho zbaviť. Lebo viem že už žiadných zamestnancov nebude do firmy prijímať. Iba do s.r.o. Poraďte ako ho mám použiť. Mám na to necelý mesiac.

Spravodlivé by bolo, rozdeliť ho zamestnancom.
berry
15.01.07,08:21
Ale ako ho mám rozdeliť zamestnancom. Ved peniaze zo sociálneho fondu nemôžu isť ako odmeny zamestnancom.
Anja111
15.01.07,08:27
Ale ako ho mám rozdeliť zamestnancom. Ved peniaze zo sociálneho fondu nemôžu isť ako odmeny zamestnancom.

Snáď ako príspevok na stravovanie, alebo na regeneráciu pracovnej sily,...
Anja111
15.01.07,08:29
A myslím si, že ak sa nerozdelí zamestnancom, mal by sa po ukončení zamestnávania posledného zamestnanca, zaúčtovať mínusom do tvorby SF a teda vlastne zdaniť...
Klára2
15.01.07,10:51
Je to vlastne to isté riešenie, čo navrhla Orsz, zúčtovanie do výnosov, len v JU
Orsz
15.01.07,11:33
A myslím si, že ak sa nerozdelí zamestnancom, mal by sa po ukončení zamestnávania posledného zamestnanca, zaúčtovať mínusom do tvorby SF a teda vlastne zdaniť...

Anja, tvorba bola oprávnená - takže zápis mínusom z tvorby nie, ale zrušenie cez výnosy. Ja by som ho rozdelila na regeneráciu pracovnej sily - a samozrejme treba ho zdaniť 19% daňou vo mzde každého pracovníka.