KATOR
14.01.07,21:01
Začinajúci účt. potrebuje poradiť, za pomoc vopred ďakuje.
Učtujem v ALFE, sme mala dopravna firma, plátci DPH v SR. U českého partnera plátcu DPH v ČR tankujeme PHM. Raz za mesiac nám vystavujú fa, ktorá však obsahuje DPH. Pri zaučtovaní som narazil na tieto problémy:
podľa mńa by fa mala byť bez DPH a ja by som mal urobiť samozdanenie
Otázka: 1, mám urobiť samozdanenie len zo základu z fa ?
2, Ako zapísať takúto fa do záväzkov s DPH alebo bez?
3, Kde zaúčtovať české DPH (bude vrátene na základe žiadosti od DÚ Praha), VOZD alebo VNZD?
jaja99
14.01.07,20:38
Začinajúci účt. potrebuje poradiť, za pomoc vopred ďakuje.
Učtujem v ALFE, sme mala dopravna firma, plátci DPH v SR. U českého partnera plátcu DPH v ČR tankujeme PHM. Raz za mesiac nám vystavujú fa, ktorá však obsahuje DPH. Pri zaučtovaní som narazil na tieto problémy:
podľa mńa by fa mala byť bez DPH a ja by som mal urobiť samozdanenie
Otázka: 1, mám urobiť samozdanenie len zo základu z fa ? Nie faktúra má byť bez DPH. Samozdanenie nevykonávaš. Nedošlo k dodaniu tovaru do iného čl.štátu. PHM sa spotrebováva od miesta tankovania. Žiadaj o refundáciu DPH v ČR. Budeš na to potrebovať Potvrdenie o postavení daňového subjektu z nášho DÚ. Ku dňu podania žiadosti účtuješ 378/648, alebo v JÚ pri prijatí POZD.
2, Ako zapísať takúto fa do záväzkov s DPH alebo bez? Zapisuješ s DPH - celá čiastka je záväzkom. 501/321, VOZD celé
3, Kde zaúčtovať české DPH (bude vrátene na základe žiadosti od DÚ Praha), VOZD alebo VNZD? Pri vrátení DPH z ČR - POZD, pri zaplatení fa do ČR - VOZD.

Odpovede v otázke.