bui
14.01.07,23:13
Nie som mzdarka, no uz dva mesiace mame 2 zamestnancov, ktorym robim mzdy. Nastastie zatial nic narocne..ziadne PN-ky,dovolenky, deti...
No jednemu z nich budem robit rocne zuctovanie dane...chcem sa len spytat..resp. si potvrdit...ak do septembra pracoval v skole ako doktorant, potom bol mesiac na urade prace a november a december je u nas, tak budem od neho potrebovat len potvrdenie o prijmoch zo skoly..za rok 2006..predpokladam ze prijem na zaklade prihlasenia na urade prace do rocneho zuctovania nejde...kedze to nie je prijem zo zavislej cinnosti...

Takze chcem sa len spytat ako uplny laik..co vsetko to rocne zuctovanie obnasa...Mame program Olymp..tam si vygenerujem rocne zuctovanie a podla toho co mi vyjde..teda pravdepodobne preplatok ten vyplatim zamestnancovi v ktorej vyplate?..a asi treba nieco ..nejake tlacivo..poslat aj na danovy urad...prepacte som uplny laik
Dalej ...
Chcem sa spytat za svojho manzela....ak ma okrem prijmu zo svojho zamestnania este aj prijmy z dohod, tak si musi poziadat o potvrdenia o tychto prijmoch a dolozit ich svojej mzdarke?
Mam pravdu ak si myslim ze sa do rocneho zuctovania dane musia zaratat aj tieto prijmy? ..kedze ide o dan preddavkovu...
a tie prijmy,ktore boli do 5000 a bola tam odvedena zrazkova dan, tie predpokladam su uz vysporiadane a v rocnom zuctovani sa uviest nemusia.

Co sa stane ak potvrdenia o prijmoch z prac na dohodu neodovzda svojej mzdarke, ktora mu robi rocne zuctovanie?

A este by ma zaujimalo..o tieto potvrdenia by mal poziadat do 5.2. som sa docitala...ako ma vyzerat ziadost? Je na to nejake tlacivo alebo to moze zosmolit sam...Ziadam Vas o vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti za rok 2006..alebo tak nejako...

dakujem
vikinka
15.01.07,06:31
...zamestnanec je povinný vydokladovať celý rok,t.z.odovzdať všetky potvrdenia od zamestnávateľov za rok 2006 ,dávky v nezamestnanosti sa nezapočítavajú do príjmu.

do 31.3.07 podáš hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2006 kde sa uvedenie preplatok ktorý vznikol pri roč.zúčt.Preplatok vyplatíš najneskor pri zúčtovaním mzdy za apríl.
Dalej ...
Chcem sa spytat za svojho manzela....ak ma okrem prijmu zo svojho zamestnania este aj prijmy z dohod, tak si musi poziadat o potvrdenia o tychto prijmoch a dolozit ich svojej mzdarke? ÁNO
Mam pravdu ak si myslim ze sa do rocneho zuctovania dane musia zaratat aj tieto prijmy? ..kedze ide o dan preddavkovu...ÁNO
a tie prijmy,ktore boli do 5000 a bola tam odvedena zrazkova dan, tie predpokladam su uz vysporiadane a v rocnom zuctovani sa uviest nemusia.
Ak chce zúčtovať aj túto daň može,budú uvedené na potvrdení
Co sa stane ak potvrdenia o prijmoch z prac na dohodu neodovzda svojej mzdarke, ktora mu robi rocne zuctovanie? Je povinný podať daň.priznanie

A este by ma zaujimalo..o tieto potvrdenia by mal poziadat do 5.2. som sa docitala...ako ma vyzerat ziadost? Je na to nejake tlacivo alebo to moze zosmolit sam...Ziadam Vas o vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti za rok 2006..alebo tak nejako...Je to tlačivo,ktoré nájdeš aj na porade,alebo kúpiš v obchode s tlačivami,volá sa tak ako si napísala.
dakujem[/quote]
bui
15.01.07,11:38
Dakujem, moc.
Marína
15.01.07,11:55
Nemusíš kupovať. Prikladám.
bui
15.01.07,21:55
Dakujem hladala som ta tlacivo myslela som si ze na vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti je ine tlacivo ako na ziadost o rocne zuctovanie. Takze je to to iste tlacivo?

Este sa chcem spytat, ten preplatok co mi vyjde z roc. zuctovania...mam si ho vyziadat od danoveho uradu alebo mam potom odviest o to menej na preddavkoch ..??
Lydka R
15.01.07,22:09
Dakujem hladala som ta tlacivo myslela som si ze na vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti je ine tlacivo ako na ziadost o rocne zuctovanie. Takze je to to iste tlacivo?

Este sa chcem spytat, ten preplatok co mi vyjde z roc. zuctovania...mam si ho vyziadat od danoveho uradu alebo mam potom odviest o to menej na preddavkoch ..?? Tie tlačivá sú skutočne dve.
Jedno - žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania (príloha od Maríny) predkladajú zamestnanci, ktorí žiadajú o jeho vykonanie. Im po ročnom zúčtovaní odovzdáš tlačivo "ročné zúčtovanie dane".(Teda tretie tlačivo)
Tí, ktorí nechcú vykonať ročné zúčtovanie (podávajú si sami DP) dostanú od teba potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených a odvedených preddavkoch. (Myslím, že to nie je do bodky presný názov, ale nemám ho teraz poruke).

A čo sa týka preplatku, ten nemusíš žiadať, len nasledujúci mesiac odvedieš o to menšiu daň na preddavkoch.
ondrejvla
15.01.07,22:09
Dakujem hladala som ta tlacivo myslela som si ze na vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti je ine tlacivo ako na ziadost o rocne zuctovanie. Takze je to to iste tlacivo?

Este sa chcem spytat, ten preplatok co mi vyjde z roc. zuctovania...mam si ho vyziadat od danoveho uradu alebo mam potom odviest o to menej na preddavkoch ..??

Ten si vysporiadaš s DÚ v prehľadoch, ak preplatok bude oveľa vyšší, ako budú tvoje daňové povinnosti, vyžiadaš si od DÚ, ak nie, budeš odpočítavať. Na tlačive sú riadky, ktoré ťa na to navedú.
Marína
15.01.07,22:09
bui, tlačivo, ktoré som Ti prilepila, je žiadosť o ročné zúčtovanie dane. Teraz Ti prilepujem Potvrdenie o .... a Ročné zúčtovanie ....
Vlasti, máme rovnaký čas 12:09:)
Monkey
16.01.07,12:13
Porada je skvela, moc moc ďakujem jej tvorcom a všetkým čo na nej pracuju, a všetkym ktorí odpovedaju a ochotne pomáhajú. Našla som tu velku pomoc. Este raz dakujem. Viera
katarinqua
16.01.07,17:00
reagujem na Lydka_R:

Tí, ktorí nechcú vykonať ročné zúčtovanie (podávajú si sami DP) dostanú od teba potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených a odvedených preddavkoch. (Myslím, že to nie je do bodky presný názov, ale nemám ho teraz poruke).

... oni nemajú tlačivo na svoju žiadosť, tak ako je to v prípade:
žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania

???
liba2
16.01.07,18:22
reagujem na Lydka_R:
Tí, ktorí nechcú vykonať ročné zúčtovanie (podávajú si sami DP) dostanú od teba potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených a odvedených preddavkoch. (Myslím, že to nie je do bodky presný názov, ale nemám ho teraz poruke).
... oni nemajú tlačivo na svoju žiadosť, tak ako je to v prípade:
žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania ???
Podľa ZP je zamestnávateľ povinný toto potvrdenie zamestnancovi vydať - teda bez žiadosti automaticky napr. po poslednom zúčtovaní mzdy pri skončení PP.
bui
16.01.07,21:31
Teraz som trosku pomylena...
Teda existuje alebo neexistuje tlacivo na ziadost o vystavenie potvrdenia o vyplatenych prijmoch....

V jednom mudrom casopise som sa docitala, ze do 5.2. treba vsetkych od ktorych som poberala nejake prijmy .....poziadat...... o vystavenie tlaciva potvrdenie o prijmoch zo zavislej cinnosti FO

A to som nevedela, ci si ma ten kto ziada takuto ziadost vymysliet podla seba alebo ci je na to tlacivo...
Nehovorim teda o tlacivach
ziadost o rocne zuctovanie ani o tlacive
potvrdenie o prijmoch zo zavislej cinnosti FO ani o tlacive
zuctovanie prijmov zo zavislej cinnosti

ale ziadiost o vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti...
lebo take som nikde nenasla
liba2
16.01.07,21:38
Teraz som trosku pomylena...
Teda existuje alebo neexistuje tlacivo na ziadost o vystavenie potvrdenia o vyplatenych prijmoch.... neexistuje


.....ale ziadiost o vystavenie potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti...
lebo take som nikde nenasla - lebo neexistuje Je to povinnosť zamestnávateľa potvrdenie vydať, tak prečo by mal zamestnanec o to žiadať keď to má dostať. Ten dátum 5.2.07 je hlavne pre tých, ktorí zabudli na svoju povinnosť a tiež je určený na to, aby sa z hľadiska ďalších termínov stihli urobiť ďalšie kroky.
Muška
16.01.07,21:38
Ak Ti ho mzdárka automaticky pri výstupe nedala /niektoré to posielajú hromadne v januári/, tak požiadaj listom /ktorý si sama vymyslíš/
Muška
16.01.07,21:44
Aha - už som pochopila, Ty si mzdárka.
No tak si preštuduj minuloročné - čo má robiť mzdárka
klikni
http://www.porada.sk/t18858-povinnosti-mzdovej-uctovnicky-v-suvislosti-s-danami-na-prelome-rokov-2005-2006-a.html?highlight=mzd%E1rky
bui
17.01.07,09:41
ja som len tzv.mzdarka...dostala som uctovanie miezd nasim dvom zamestnancom, lebo sme mala firma....a este to moc neovladam...ako som pisala zatial nneboli ziadne pikosky....

dam teda potvrdenia vsetkym do 31.1......


len by ma stale zaujimalo...ak niekto poziada...poziada ako..moze aj ustne? alebo pisomne?...na zaklade vlastnej vytvorenej ziadosti?...som otrava viem...len pre zaujimavost..

a este ak zamestnanec do 15.2. poziada o zuctovanie dane dokedy musi dorucit potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti, ktore mal u inych zamestnavatelov...?
katkaj
17.01.07,10:09
len by ma stale zaujimalo...ak niekto poziada...poziada ako..moze aj ustne? alebo pisomne?...na zaklade vlastnej vytvorenej ziadosti?...som otrava viem...len pre zaujimavost..

a este ak zamestnanec do 15.2. poziada o zuctovanie dane dokedy musi dorucit potvrdenia o prijmoch zo zavislej cinnosti, ktore mal u inych zamestnavatelov...?

Pokiaľ zamestnanec nedostal potvrdenie o príjme tak môže požiadať listom, telefonicky, osobne. Je to len na jeho rozhodnutí.

Pri žiadosti o ročné zúčtovanie dane musia byť potvrdenia od ostatných zamestnávateľov doručené tiež do 15.2.2007 :rolleyes:
Samozrejme je už potom na vôli mzdárky či ich zoberie od zamestnanca aj po tomto termíne :rolleyes:
katarinqua
20.03.07,12:00
... preštudovala som si prilepený príspevok č.15 o tom, čo treba priložiť k DP, aby si mohol daňovník uplatňovať daňový bonus na dieťa (napr.SZČO)...

... treba predložiť doklady - okrem iných aj:

Ak dieťa ukončilo povinnú školskú dochádzku, tak aj potvrdenie o štúdiu

1.)...potvrdenie o štúdiu...
je vždy treba predložiť, ak dieťa začne navštevovať strednú školu, bez ohľadu na vek dieťaťa (v roku 2006 malo 15 rokov)?

2.)...potvrdenie o štúdiu...
ak dieťa navštevuje gymnázium od 09/2006, môže daňovník doložiť potvrdenie zo septembra 2006, alebo treba v roku 2007 znovu žiadať školu o jeho vydanie?
liba2
20.03.07,15:22
katarinqua - každý školský rok nové potvrdenie....
katarinqua
21.03.07,09:56
každý školský rok nové potvrdenie....

áno, súhlasím, ide o to, že napr. keď sme boli v marci 2007 vybavovať elekričenku, tam nám potvrdenie zo septembra 2006 (teda na teraz aktuálny šk.rok) neuznali, takže neviem, či môže byť pre účely Daňového úradu ...

... alebo si má ísť pýtať nové ... ??? hmm ... (kvôli môjmu DP)
liba2
21.03.07,10:17
každý školský rok nové potvrdenie....

áno, súhlasím, ide o to, že napr. keď sme boli v marci 2007 vybavovať elekričenku, tam nám potvrdenie zo septembra 2006 (teda na teraz aktuálny šk.rok) neuznali, takže neviem, či môže byť pre účely Daňového úradu ...

... alebo si má ísť pýtať nové ... ??? hmm ... (kvôli môjmu DP)
Katarínka, prečítala som si tvoje príspevku a až teraz som si všimla, že si tu trošku mimotemy
lebo tu je to o príjmoch zo závislej činnosti a ty sa pýtaš ako SZČO.
Tak v tvojom prípade DP podávaš k 31.12.06, aktuálny školský rok začal 2006/2007, teda stačí potvrdenie zo septembra 2006.
katarinqua
21.03.07,10:46
... ďakujem
... len pripomínam, že mzdárky, ktoré robia mzdy pre zamestnancov - závislá činnosť - si musia vyžiadať od zamestnancov tieto potvrdenia r o v n a k o
katarinqua
22.03.07,09:38
Ak dieťa zamestnanca začalo navštevovať v roku 2006 8-ročné gymnázium (1.rok - teda malo 10 rokov), je chápané v zmysle zákona ako:

- dieťa s povinnou školskou dochádzkou (netreba potvrdenie o štúdiu)
- dieťa pripravujúce sa na budúce povolanie štúdiom (treba potvrdenie o štúdiu)
svedia
14.11.07,09:03
Dobrý DEŇ.. viete mi poradiť..
kde by som zohnala tlačivo potrebné, na úrad práce keď sa ide žiadať o podporu a potrebujem zdokladovať príjem. Zápočtový list mám. V tej firme už nepracujem. Chcem ho dať účtovníčke aby mi ho vypísala. Ďakujem
katkaj
14.11.07,09:06
Dobrý DEŇ.. viete mi poradiť..
kde by som zohnala tlačivo potrebné, na úrad práce keď sa ide žiadať o podporu a potrebujem zdokladovať príjem. Zápočtový list mám. V tej firme už nepracujem. Chcem ho dať účtovníčke aby mi ho vypísala. Ďakujem

tu máš tlačivá http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=4940
svedia
14.11.07,09:25
ďakujem, a ešte sa chcem opýtať, čo keď ta firma už nexistuje? čo potom
katkaj
14.11.07,09:29
ďakujem, a ešte sa chcem opýtať, čo keď ta firma už nexistuje? čo potom

No archiváciu dokladov by mali mať vyriešenú. Treba sa nakontaktovať na nejakého posledného riaditeľa tej spoločnosti alebo zistiť nejakého účtovníka ktorý firmu "uzatváral". Prípadne sa opýtať na SP ako postupovať v tomto prípade. Veď oni tam musia mať vymeriavacie základy aj výšku odvodov
svedia
14.11.07,09:43
Asi sa budem musieť pýtať SP, lebo ten zamestnávateľ je už dávno v POĽSKU. a to tlačivo zo sociálnej poisťovne mi dali teraz ako som mala vedieť, že ho budem potrebovať? BOl mi povinný mi ho vystaviť_
mysimis
14.11.07,09:48
Asi sa budem musieť pýtať SP, lebo ten zamestnávateľ je už dávno v POĽSKU. a to tlačivo zo sociálnej poisťovne mi dali teraz ako som mala vedieť, že ho budem potrebovať? BOl mi povinný mi ho vystaviť_

Ak je zamestnávateľ v Poľsku ako to popisuješ, skús sa nakontaktovať na jeho bývalú účtovníčku. Možno tá Ti pomôže a vyplní Ti uvedený doklad.
svedia
14.11.07,10:27
To hej dalo by sa ale čo keď nemá pečiatku?


DIKAS
katkaj
14.11.07,10:28
To hej dalo by sa ale čo keď nemá pečiatku?


DIKAS

pečiatka vôbec nie je dôležitá :rolleyes:
svedia
14.11.07,10:33
To naozaj stačí len vypísanie vymeriavacích základov? aj bez pečiatky a podpisu. Viete, vôbec neviem ako to chodí v takých prípadoch. Tá účtovníčka bola u neho tiež ako zamestnanec...


Ďakujem
katkaj
14.11.07,10:35
To naozaj stačí len vypísanie vymeriavacích základov? aj bez pečiatky a podpisu. Viete, vôbec neviem ako to chodí v takých prípadoch. Tá účtovníčka bola u neho tiež ako zamestnanec...


Ďakujem

pokiaľ pracovala u toho zamestnávateľa a má prístup k archívu jeho dokladov tak nevidím problém aby vypísala potrebné údaje a podpísala sa pod to. Veď nebude nič falšovať ani uvádzať nepravdivé informácie
svedia
14.11.07,10:41
VEĽMI PEKNE Ďakujem...

Ja som si stále myslela, že len podpis - bude nepostačujúci.


ĎAKUJEM aj VŠETKÝM PORAĎÁKOM za vzácne rady...