monyka
15.01.07,06:42
Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť čo znamenajú tieto čísla? niekto mi poradil, že riadky daňového priznania, ale mne to akosi nesedí, napr.

06 K
07 + 34 +08T JC
N
03

alebo
14+15+16+17
14K ...
14N ...
potrebujem to súrne, prosím
lebo mám robiť koeficient a neviem, čo to znemená.
Ďakujem:p
sway
15.01.07,06:26
jedná sa o čísla z Tlačiva: rekapitulácie k priznaniu DPH a to rekapitulácie DPH - odpočítanie dane (daň na vstupe) a Rekapitulácia DPH - zdaniteľné obchody.
Tieto rekapitulácie slúžia ku kontrole DPH - neodovzdávaš ich na DÚ, ale musíš ich mať založené pri uzávierke DPH a musia Ti sedieť s DPH priznaním.



Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť čo znamenajú tieto čísla? niekto mi poradil, že riadky daňového priznania, ale mne to akosi nesedí, napr.


- odpočítanie dane (daň na vstupe)
06 K vstupy ktoré sú koeficientované - prepočítavané koeficientom
07 + 34 +08T JC zahraničné vstupy,
07: s možnosťou odpočítania dane dľa §43,
34:dodanie tovaru pri trojstrannom obchode dľa § 45,
08t: tovar s nepotvrdeným JCD (len evidenčne, nevchádza do súčtov)
N znamená nepoužiť pri výpočte koeficientu
03 dodanie tov a služby dľa § 8 a 9 a tá 03 môže byť :- použiť pri výpočte koef. alebo - nepoužiť pri výpočte koef.

alebo
14+15+16+17 odočítania dane sú podľa § 49 buď s N - nepoužiť pri výpočte koef, alebo s K použiť pri výpočte koef.
14K ...daň z tovarov a sl. kúpených v tuzemsku (§49 odst.2 písm.a) koeficientovať
14N ...daň z tovarov a sl. kúpených v tuzemsku (§49 odst.2 písm.a) nekoeficientovať
potrebujem to súrne, prosím
lebo mám robiť koeficient a neviem, čo to znemená.
Ďakujem:p

posielam Ti tie tlačivá, v akom SW robíš? - malo by byť súčasťou SW.;)
monyka
15.01.07,06:40
áno jedná sa o Alfu, ale ja tam nikde nevidím čísla 14,15,16, 17...
som zúfalá...
monyka
15.01.07,06:42
Ďakujem, už to vidím
Zita5
15.01.07,06:43
áno jedná sa o Alfu, ale ja tam nikde nevidím čísla 14,15,16, 17...
som zúfalá...


V Alfe sú , daj si vytlačiť evidenciu DPH ...zatiaľ len na obrazovku za sebou sa Ti ukážu dve tabuľky .
sway
15.01.07,06:53
áno jedná sa o Alfu, ale ja tam nikde nevidím čísla 14,15,16, 17...
som zúfalá...

nebuď :p
daj si v Alfe tlač , evidencia DPH, najprv si zaklikni .odpočítanie dane a zaklikni bodku .na § 49,.
Jednoducho nezaklikni konkrétny riadok a daj si tlač na obrazovku a ukáže sa ti zostava evidencie DPH a druhá zostava rekapitulácia..., zostavy si preklikávaj vľavo hore pod ikonkou tlačiarne, sú tam !
a potom si znova daj tlač a zaklikni si .zdaniteľné obchody a tiež budeš mať obe zostavy.
no skús.;)
zostavy si preklikávaš už na okne vľavo hore pod ikonkou tlačiarne